/
/
/
MINI na autosalóne IAA 2013 vo Frankfurte.

MINI na autosalóne IAA 2013 vo Frankfurte.

Reklama

Britská značka MINI stanovuje viac ako kedykoľvek predtým merítka pre individualizáciu potešenie z jazdy. Disponuje siedmimi modelmi a ôsmimi verziami motorov, neobyčajne širokou ponukou farieb, prevedenie interiérov a neustále sa rozširujúcej ponuky príslušenstva. Zakladateľ prémiového segmentu malých vozidiel sa teraz etabluje v ďalších triedach a novými, veľmi úspešnými modely MINI Countryman a MINI Paceman oslovuje nové cieľové skupiny zákazníkov.

Na autosalóne vo Frankfurte MINI predstaví celú šírku svojho výrobného programu. To znamená vrátane nových modelov prezentovaných pod značkou John Cooper Works. Výber týchto automobilov, navrhnutých pre maximálne potešenie z jazdy, sa rozšíril na sedem modelov. Návštevníci autosalónu si budú môcť prezrieť tiež novinky programu Originálneho MINI príslušenstva. Zaujímavosťou tohto programu je vôbec prvá ponuka svojho druhu spočívajúce v možnosti doplnenia už používaných vozidiel o xenónové svetlomety so svetelným výkonom 25 W. Novinkou je nová prenosná navigácia MINI a tiež nové detské sedačky MINI.

Svetový unikát : zvýšená bezpečnosť pri nočných jazdách s novo dodávanými xenónovými svetlometmi s výkonom 25 W pre už používané vozidlá.
Program Originálneho MINI príslušenstva obsahuje celý rad možností, ako posilniť komfort, športovosť alebo individualitu vozov MINI. MINI je prvým výrobcom automobilov, ktorý vyvinul pre už jazdiace automobily xenónové svetlomety s výkonom 25 W, ktoré možno na tieto vozidlá montovať dodatočne. Táto ponuka umožňuje majiteľom vozidiel MINI, MINI Clubman, MINI Cabrio, MINI Coupé a MINI Roadster za výhodných podmienok zdokonaliť funkčnosť ich súčasných vozov. V otázkach kvality, intenzity a dosvitu sú tieto xenónové svetlomety na rovnakej úrovni ako jednotky dodávané priamo z výroby. Tieto svetlomety majú dlhšiu životnosť a súčasne nižšiu spotrebu energie v porovnaní s halogénovými zdrojmi svetla. Ďalšou novinkou pre dodatočnú montáž sú LED denné svetlá. Tieto svetlomety vhodne ladí s kombinovanými LED hmlovými a obrysovými svetlami.
Ďalšou novinkou programu Originálneho MINI príslušenstva je prenosný navigačný systém XL s displejom s uhlopriečkou 4,3 palca, integrovanou funkciou TMC a novátorsky riešeným držiakom.

Bezpečnosť a komfort pre najmenších milovníkov značky MINI : nové detské sedačky MINI.
Nové detské sedačky MINI poskytujú viac bezpečnosti a komfortu tým najmladším cestujúcim vo vozidlách MINI. Sú k dispozícii v troch verziách a pokrývajú vekové rozpätie 0 až 12 rokov. Všetky tri sedačky sú vybavené rozšírenými bočnicami pre ochranu hlavy pri bočných nárazoch. Nové detské sedačky MINI sa ponúkajú v dvoch farebných prevedeniach. Pripravená je zelená Vivid Green, ktorá doplňuje motív s modernou interpretáciou britskej vlajky.

Potešenie z jazdy a individualistický štýl : aktuálny výrobný program MINI.
Značka MINI je po celom svete synonymom pre potešenie z jazdy, agilitu, expresívne dizajn, prémiovú kvalitu a individuálny štýl. Rozmanité portfólio ponúkaných modelov má nezameniteľný charakter, ktorý vyjadruje individualitu a štýl svojho majiteľa. MINI neustále rozširuje svoj ​​výrobný program o pokrokové koncepty vozidiel, ktoré rôznymi spôsobmi dávajú najavo typické vlastnosti svojej značky.

Klasické MINI pôsobí dravým a expresívnym dojmom a so svojimi vyspelými motormi a podvozkom je navrhnuté pre zaistenie maxima potešenie z jazdy. Rovnaký charakter má aj model MINI Clubman, ktorý však ponúka viac priestoru. Od neho je odvodené MINI Clubvan, ktorá je prvým prémiovým rozvážkovým automobilom svojej triedy. Rýdzim športovým vozidlom je dvojmiestne MINI Coupé. Vodiči môžu zažiť dve podoby potešenie z jazdy bez strechy – pripravené na vyskúšanie je MINI Cabrio a MINI Roadster. Nasledujú dva modely, ktoré predstavujú vstup značky MINI do nových segmentov. Boričom mýtov je v tomto smere MINI Countryman, ktorá je prvým modelom svojej značky so štvoricou dverí, veľkou zadnou výklopnou stenou a priestorom až pre päť cestujúcich. Tento univerzálny automobil bol tento rok doplnený modelom MINI Paceman, ktorý je prvým kompaktným prémiovým vozidlom segmentu Sports Activity Coupé. Pre modely MINI Countryman a MINI Paceman je pripravený unikátny pohon všetkých kolies, vyvinutý značkou MINI.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama