/
/
/
Milión stehov pre ROLLS-ROYCE PHANTOM

Milión stehov pre ROLLS-ROYCE PHANTOM

Reklama

Štokholmský podnikateľ s výnimočnou láskou ku kvetom si objednal očarujúci nový Rolls-Royce Phantom. Záujemca, jeho manželka a dve zo štyroch detí pomenované po kvetoch, postavili pred dizajnérov a remeselníkov z oddelenia Rolls-Royce Bespoke Collective, ktoré sa zaoberá úpravami vozidiel na mieru, výzvu, aby vytvorili vozidlo, v ktorom sa posádka ponorí do očarujúcej kvetinovej scenérie. Výsledkom je svätostánok naozajstného luxusu, kráľovstvo kvetín vytvorené z milióna vyšívacích stehov.

Torsten Müller Ötvös, výkonný riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars, poznamenal: „Ružový Phantom je príťažlivé zosobnenie súčasnosti značky Rolls-Royce. Naši výnimoční remeselníci z Home of Rolls-Royce s týmto vozidlom dosiahli niečo, čo môžeme označiť iba ako úžasné. Schopnosti a výsledky nášho oddelenia Bespoke Collective sú najlepšie na svete. Keď sa pozerám na diela ako toto vozidlo, napĺňa ma pocit hrdosti, že takéto schopnosti sa nikde na svete nedajú zopakovať. Toto je nepochybne jeden z najvýznamnejších modelov Rolls-Royce Phantom z tejto generácie.”

Ieuan Hatherall, dizajnér oddelenia Bespoke v značke Rolls-Royce, čerpal prvotnú inšpiráciu v Ružovej záhrade, ktorá sa nachádza v priestoroch domovu značky Rolls-Royce v meste Goodwood v anglickom grófstve West Sussex. Ružová záhrada je jediným miestom na svete, kde rastie ruža Phantom Rose. Exkluzívne pre značku Rolls-Royce ju vyšľachtil britský šľachtiteľ ruží Philip Harkness zo spoločnosti Harkness Roses. Ruža Phantom Rose rastie na nádvorí hlavného celosvetového sídla pre výnimočnú ručnú výrobu Global Centre of Luxury Manufacturing Excellence v meste Goodwood v anglickom grófstve West Sussex.

Ieuan Hatherall dodal: „Ružová záhrada v plnom kvete predstavuje priam až nadprirodzenú krásu. Záujemca požadoval, aby sme mu vytvorili rovnaký očarujúci a úžasný pocit. Množstvo kvetov, ktoré pozdvihne dušu a v pokojnom interiéri Ružového Phantomu oslávi výnimočnosť prírodnej krásy.”

Páviu modrú farbu exteriéru Peacock Blue modelu Rose Phantom dokonale dopĺňa modrá farba Charles Blue, ktorá sa organicky prepletá ako stonka ruže, pričom pripomína motív ruže, čím napovedá farby aj spracovanie interiéru. Dizajnu sa prispôsobili aj kolesá, ktoré zdobí úzky prúžok modrej farby Charles Blue.

Po otvorení dverí vozidla sa objavia prvé výšivky na vnútornej strane zadných dverí. Celá krása výnimočnej saténovej výšivky sa však naplno rozvinie až po nastúpení do zadnej časti vozidla. Ruža Phantom Rose sa tu predstavuje vo viacerých štádiách kvitnutia od púčika po plný kvet. Využíva pritom asymetrický dizajn, ktorý vytvára pocit, že ruža kvitne na čalúnení strechy smerom od zadných sedadiel dopredu. Celú scénu dotvára a osvetľuje preslávená hviezdna obloha značky na čalúnení strechy, pričom aj samotné ruže dopĺňajú samostatne umiestnené svetelné zdroje zo sklenených vlákien.

Zadné sedadlá typu Serenity Seating čalúnené jemnou teľacou kožou dostali opačný farebný motív ako exteriér. To znamená, že im dominuje honosná modrá farba Charles Blue doplnená linkami pávej modrej farby Peacock Blue. Zadné sedadlá tak predstavujú najlepšie miesto na obdivovanie palubnej dosky modelu Rolls Royce Phantom, ktorá vytvára samostatnú galériu a stala sa tak stredobodom interiéru. Stonky vyšitých ruží prechádzajú cez krycie sklo a vytvárajú tak pre cestujúcich vo vozidle výnimočné predstavenie.

Na požiadanie zákazníka sa vo vozidle nachádzajú aj motýliky modrých farieb Peacock a Adonis Blue, ktoré dodávajú elegantným motívom pocit pohybu. Pri tvorbe vozidla dostala priestor aj kreativita záujemcovej rodiny. Jeho manželka navrhla dáždniky, zatiaľ čo jeho dcéra Magnolia vybrala odtieň farby exteriéru modelu Phantom. Záujemca dodal: „Všade som chcel mať kvety a ruže. A stalo sa z toho ohromujúce umelecké dielo.”

Ďalšie obrázky a filmy sa nachádzajú na tomto linku. Ak si chcete vypočuť rozprávanie záujemcu o jeho inšpiratívnom príbehu, kliknite, prosím, sem.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama