6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

Mikulášska nádielka: Nové BMW M Performance Parts pre BMW X6

Odporúčame

Športové schopnosti veľkého Sports Activity Coupé BMW X6 výrazne rozširuje bohatá ponuka príslušenstva BMW M Performance Parts. Okrem atraktívnych dizajnových doplnkov interiéru a exteriéru obsahuje aj funkčné doplnky napríklad na zvýšenie výkonu, prípadne na emocionálnejší zvuk motora. Nové príslušenstvo BMW M Performance Parts zvyšuje radosť z jazdy v BMW X6.

Športové prvky exteriéru.

Súbor aerodynamických doplnkov posilňuje športový a svalnatý vzhľad BMW X6. Súbor aerodynamických doplnkov obsahuje karbónový predný spojler, zadný difúzor a strešný spojler. Balík dopĺňajú elegantné lesklé čierne aerodynamické lišty okolo zadného okna a aerodynamický zadný nárazník. Celok označený ako BMW M Performance dopĺňajú ručne vyrábané karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel. Ich technologicky vyspelý charakter podčiarkuje jedinečnú športovú osobnosť vozidla. Jedinečnosť BMW X6 zvyšujú aj čierne obličky masky chladiča s čiernymi lamelami.

Športový vzhľad a osobnosť BMW X6 umocňujú aj voliteľné dvojfarebné 21-palcové kolesá z ľahkých zliatin s pneumatikami typu Runflat. Vďaka špeciálnej výrobnej technológii sú o 1,5 kg ľahšie ako porovnateľné sériovo dodávané kolesá z ľahkých zliatin. Súčasťou balíka BMW M Performance je aj výfukové potrubie z ušľachtilej ocele ukončené dvoma lichobežníkovými koncovkami s optikou V8. Okrem vzhľadu dodávajú vozidlu lepší zvuk a starajú sa aj o lepší odvod spalín.

Nádych dynamiky aj v interiéri.

Doplnky a športové detaily BMW M Performance Parts sa môžu nachádzať aj v interiéri. Už pri otvorení dverí padnú do oka lišty z ušľachtilej ocele s LED podsvietením a nápisom BMW M Performance na prahoch dverí. Využívajú batérie, preto nepotrebujú žiadne káblové zväzky. Karbónové interiérové lišty BMW M Performance sa od bežných jasne líšia a spolu s karbónovou pákou voliča rýchlostí športovej prevodovky Steptronic s logom BMW M dodávajú interiéru športový a exkluzívny nádych.

Ďalšou novinkou v ponuke interiérového príslušenstva BMW X6 je alkantarou potiahnutý volant BMW M Performance s atraktívnymi karbónovými prvkami. Aj v extrémnych situáciách veľmi dobre padne do ruky a pri všetkých teplotách poskytuje veľmi dobrý dotyk. Ozajstný športový pocit umocňuje červená značka na hornej časti volantu. O to sa starajú aj pedále a opierka nohy BMW M Performance z ušľachtilej ocele – optická a funkčná súčasť interiéru v duchu M Performance Parts. Nemôže chýbať ani púzdro na kľúče M Performance. Využíva exkluzívne spojenie hodnotných materiálov alkantara a karbón. Dodáva sa v typickej svetlomodrej farbe M a perfektne zapadá do dizajnu novej ponuky doplnkov BMW M Performance Parts. Ľahko udržiavateľné vnútorné koberčeky BMW M Performance majú optimálny tvar a dokonale dopĺňajú športový vzhľad interiéru. Na všetkých štyroch koberčekoch sa vyníma výrazný nápis M Performance.

Viac výkonu pre BMW X6.

Súčasťou ponuky pre BMW M Performance Parts sú aj dve súpravy na zvýšenie výkonu športového BMW X6. Power Kit pre BMW X6 xDrive30d (Kombinovaná spotreba: 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 159–157 g/km)* zvýši výkon zo 190 kW (258 k) a 560 Nm na 204 kW (277 k) a 585 Nm. Zároveň sa oproti sériovému modelu o 0,2 sekundy zlepší aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h. O to sa, okrem iného, postará nová riadiaca jednotka s upravenou mapou motora a ďalšie komponenty ako napríklad výkonnejší medzichladič stlačeného vzduchu. K súboru prvkov Power Kits patria aj väčšie 18-palcové predné brzdové kotúče, ktoré sa starajú o vyšší brzdný účinok. Power Kit pre BMW X6 xDrive35i (Kombinovaná spotreba: 8,6–8,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 200–198 g/km)* zvýši výkon z 225 kW (306 k) a 400 Nm na 240 kW (326 k) a 450 Nm. Zároveň sa oproti sériovému modelu o 0,5 sekundy zlepší aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h. Zvýšenie výkonu sa vždy spája aj so svižnejšími reakciami na plynový pedál a s lepším zvukom motora. Podstatným momentom je, že oba Power Kity napriek zvýšeniu výkonu dosahujú rovnaké hodnoty spotreby a emisií ako sériové modely.

Príplatkové športové brzdy BMW M Performance výrazne zvyšujú športový brzdný účinok. Väčšie 19-palcové odľahčené kotúče BMW M Performance s vnútorným chladením majú vyššiu tepelnú odolnosť a tým pádom aj účinok pri extrémnej záťaži. Namodro nalakované predné strmene s vyrazeným logom BMW M veľmi dobre dopĺňajú dizajn kolies a aj opticky podčiarkujú športové naladenie vozidla.

Analýza jazdného štýlu s BMW M Performance Drive Analyser.

Nový BMW M Performance Drive Analyser umožňuje dokonalú analýzu jazdného štýlu. A je pritom jedno či ju bude vyžívať pretekár na uzatvorenom okruhu, alebo bežný vodič pri každodennom jazdení. BMW M Performance Drive Analyser pozostáva zo zásuvky palubnej diagnostiky (OBD) vo vozidle a softvéru vo forme aplikácie pre mobilné telefóny s operačným systémom iOS alebo Android vrátane tabletov. Prenos dát medzi palubnou diagnostikou a zariadením zabezpečuje Bluetooth spojenie. Telefón sa dá pomocou jednoduchého držiaka upevniť na čelné sklo. Všetky namerané údaje ako napríklad dáta z motora, rýchlosť vozidla, zaradený rýchlostný stupeň, uhol stlačenia plynového alebo brzdového pedála či priečne zrýchlenie sa ukladajú do telefónu/tabletu a kedykoľvek sa dajú opätovne vyvolať. Vodič si potom môže kedykoľvek pozrieť výsledky priamo na telefóne.

Originálne príslušenstvo BMW zvyšuje hodnotu vozidla.

Originálne príslušenstvo BMW je, na rozdiel od ďalších dodávateľov, vyrobené presne na mieru konkrétneho vozidla a dokonale zodpovedá jeho špecifikácii. Zároveň sa na neho vzťahuje aj kompletná záruka. Originálne príslušenstvo BMW zvyšuje radosť z jazdy aj hodnotu vozidla.

Zdroj: BMW Group

Reklama