/
/
/
Mercedes-Maybach S 600 Guard s najvyššou triedou ochrany na svete

Mercedes-Maybach S 600 Guard s najvyššou triedou ochrany na svete

Reklama

Mercedes-Maybach S 600 Guard (dĺžka/rázvor: 5 453/3 365 mm) poháňaný šesťlitrovým V12 motorom poskytuje najvyšší stupeň  ochrany osôb pre civilné vozidlá, aký nebol doposiaľ dosiahnutý. Vysokoúčinný ochranný priestor vozidla vytvára najmä cielená štruktúra karosérie s  ochrannými prvkami so špeciálnej ocele ako aj komponentov z aramidu a PE integrovaných už vo fáze výroby holej karosérie. Roztriešteniu nepriestrelných okien zasa bráni vrstva polykarbonátu.

Pancierová verzia Mercedes-Maybach má karosériu a sklá odolné aj voči zbraniam s tvrdým oceľovým jadrom (trieda balistickej ochrany VR10) či výbušninám (podľa smernice ERV 2010). Má dokonca pancierom úplne krytú podlahu pod celým vozidlom, čo je v tejto kategórii jedinečné. Všetky ochranné prvky a bezpečnostné opatrenia integrované vo vozidle (z pochopiteľných dôvodov) nie sú známe.

Nová Trieda S 600 Guard Mercedes-Maybach je napriek pancieru na prvý pohľad ťažko odlíšiteľná od sériovej. Vďaka mimoriadnej technickej výbave ostane počas útoku a aj po ňom mobilná pre opustenie zóny nebezpečenstva. Tradične poskytuje neprekonaný komfort priestoru, pruženia a výbavy. Skúsenosti značky Mercedes-Benz s výrobou pancierovaných vozidiel siahajú desiatky rokov do minulosti. V minulom storočí už používal pancierové vozidlo s hviezdou aj japonský cisár Hirohito.

Najkomplexnejší pancierový program: Mercedes-Benz Guard zahŕňa okrem nového modelu Mercedes-Maybach S 600 aj vozidlá Triedy S a Triedy G, ako aj modely GLE. Pre vozidlá Guard platí v plnom rozsahu záruka výrobcu. Celosvetovo majú k dispozícii všetky servisy Mercedes-Benz na servisné, údržbové alebo prípadné opravárske práce.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama