/
/
/
Mercedes-Maybach S 650 kabriolet

Mercedes-Maybach S 650 kabriolet

Reklama

Prvý kabriolet značky Mercedes Maybach oslávil svoj debut na autosalóne Los Angeles Auto Show a na trh príde začiatkom roka 2017 – limitovaný na 300 exemplárov. K mimoriadnym poznávacím znakom patrí vysokokvalitná výbava interiéru. Jedinečných je aj deväť farebných koncepcií pre interiér, ozdobných prvkov – na želanie zušľachtených „prúdnicami“ – a ručné spracovanie kožených sedadiel s perforáciou pripomínajúcou vodopád. O pohon sa stará 6,0 litrový motor V12 s výkonom 463 kW (630 k).

Pred niekoľkými týždňami oslávila svoju európsku premiéru na parížskom autosalóne vízia Mercedes-Maybach 6, ktorá ponúkla pohľad do budúcnosti luxusnej značky. Teraz nasleduje v podobe Mercedes-Maybach S 650 kabriolet sériový model, ktorý svojou ultimatívnou exkluzivitou pod holým nebom stelesňuje moderný luxus a prezentuje dizajnovú filozofiu so zmyselnou čistotou: je príťažlivý a zároveň moderný. Na svete bude existovať len 300 exemplárov tohto otvoreného štvormiestneho vozidla.

Mercedes-Maybach S 650 kabriolet je založený na otvorenej Triede S a okrem iného z nej prevzal klasicky estetické proporcie, ktorých najzaujímavejšími prvkami sú dynamická silueta so sklápacou strechou podobnou kupé a dozadu klesajúca línia bočnej steny. Exkluzívne znaky vozidla Mercedes Maybach sú nový predný nárazník s vylepšeným spodným dielom a množstvo chrómových zvýrazňujúcich prvkov na viditeľné podfarbenie mimoriadnych nárokov na luxus. Pozornosť upúta aj nenápadne, ale elegantne zasadený emblém Maybach na blatníku. Ďalšia zvláštnosť v exteriéri sú 20-palcové kované disky Maybach v dvojfarebnom vyhotovení. Po otvorení dverí premietne osvetlenie nástupného priestoru logo Maybach na vozovku.

Interiér: „všetko tečie“ ako hlavný motív

Mercedes-Maybach S 650 kabriolet potiahnutý kožou implementuje niektoré z vizionárskych ideí konceptu Trieda S kupé (IAA 2013) v sériovom interiéri. Patrí k nim dynamický „tok línií“ v sedadlách. Táto grafika pripomínajúca vodopád sa dosahuje pomocou progresívnej perforácie. Z lásky k detailu vzniklo aj kosoštvorcové prešívanie zvonka na bočniciach sedadiel a kéder v budapeštianskom štýle.

Jedinečné sú ozdobné prvky, ktoré sa vyrábajú individuálne pre každé vozidlo podľa farby a kresby. Popri ozdobných prvkoch v prístrojovej doske a obložení dverí obsahuje Mercedes-Maybach S 650 kabriolet exkluzívny ozdobný prvok hore na skrini sklápacej strechy s vloženým logom Maybach. Na želanie sa zušľachtí „prúdnicami“. V súhre s ostatnými ozdobnými prvkami vzniká jedinečné prostredie – inšpirované jachtou Mercedes-Benz Style Yacht Arrow 460 Granturismo.

Vznik prúdnic je kombinácia strojovej presnosti a tradičného remeselného umenia. Pritom sa jemnou frézou (priemer 0,8 mm) v špeciálnom procese obnažuje nosný materiál trojrozmerného ozdobného prvku pod dyhou z ušľachtilého dreva. Jednotlivé vyfrézované línie sledujú tvar ozdobného prvku a posilňujú tak trojrozmerný vnem.

Pre Mercedes-Maybach S 650 kabriolet sú vyhradené ozdobné prvky v designo magnóliovej orechovej hnedej – buď s prúdnicami alebo vo vysokolesklom vyhotovení. Ďalšiu individualizáciu umožňuje deväť ďalších farebných koncepcií v interiéri – od pastelovej žltej/čiernej po porcelánovú/sedlovú hnedú.

Logá Mercedes-Maybach sa nachádzajú na prednej strane sedadiel (vyšité), na zadnej strane opierok hlavy (vyrazené) a ako intarzia na veku úložnej priehradky v stredovej konzole. K ďalším detailom patria podlahové rohože s vysokým vlasom, pochrómovaný nápis „1 of 300“ na držiaku na poháre a volant, ktorý nesie nápis Maybach na spodnom ramene.

Všetky prvky zvláštnej výbavy Triedy S kabriolet sú na palube Mercedes Maybach sériovo, medzi nimi systém AIRCAP, AIRSCARF a svetlomety Swarovski.

Elegantná batožina: farebne zladená s variantom interiéru

Mercedes-Maybach S 650 kabriolet je sériovo vybavený exkluzívnou súpravou cestovných tašiek MAYBACH – ICONS OF LUXURY. Súprava „THE AFFINITY” sa skladá z dvoch veľkých cestovných tašiek a dvoch lifestylových tašiek, zhotovených z originálnej kože vozidla. Tvarom a farbou – zladenou s variantom interiéru podľa výberu zákazníka – je súprava tašiek na mieru šitá pre kabriolet. Tašky sa dajú pevne zviazať prackami, aby sa optimálne využil batožinový priestor. Exkluzivitu zvýrazňuje vysokolesklý pochrómovaný nápis „1 of 300“.

Tak, ako vozidlá Mercedes-Maybach, aj elegantná batožina licenčného partnera MAYBACH – ICONS OF LUXURY GmbH spĺňa vysoké nároky na dizajn, materiály a nemecké remeselné umenie.

Sériovo: exkluzívny látkový kryt a certifikát

Súčasťou dodávky každého kabrioletu Mercedes-Maybach je kryt z kvalitnej látky vo farbe strechy s kosoštvorcovým prešívaním a s vyšívaným nápisom a emblémom Maybach na kapote motora.

Okrem toho sa každý kabriolet Mercedes-Maybach dodáva s mimoriadnym uvítacím balíkom. Zahŕňa prívesok na kľúče z kože napa vo farbe interiéru použitej vo vozidle s emblémom Maybach a nápisom „1 of 300“ a certifikát, podpísaný Dr. Dieterom Zetschem, predsedom predstavenstva Daimler AG a vedúcim divízie Mercedes-Benz Cars.

Pohon: V12 s dvomi turbodúchadlami primeraný postaveniu

Suverénny pohon luxusného kabrioletu garantuje 6,0-litrový motor V12 s dvomi turbodúchadlami s výkonom 463 kW (630 k). Za prenos sily na zadnú nápravu zodpovedá prevodovka 7G TRONIC. O mimoriadny pocit z jazdy sa postará podvozok AIRMATIC s plynulou reguláciou tlmenia.

Mercedes-Maybach: inovačná sila prepojená s exkluzivitou

Mercedes-Maybach je synonymom najvyššej exkluzivity a individuality pre zákazníkov, ktorí sa starajú o svoje postavenie. K aktuálnym vozidlám patria modely Mercedes-Maybach S 500 a S 600, uvedené vo februári 2015, v ktorých sa inovačná sila Mercedes-Benz Triedy S prepojila s exkluzivitou značky Maybach. Verzia so zvláštnou ochranou Mercedes-Maybach S 600 Guard sa stala prvým osobným vozidlom na svete, ktoré splnilo najvyššiu balistickú triedu ochrany VR10 pre civilné vozidlá. Najnovšie modely sú Mercedes-Maybach S 600 Pullman (uvedený na začiatku roka 2016) a Mercedes-Maybach S 600 Pullman Guard (prvé dodávky v druhej polovici roku 2017), oba s usporiadaním sedadiel tvárou v tvár.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama