/
/
/
Mercedes-AMG GT R PRO už v predaji

Mercedes-AMG GT R PRO už v predaji

Reklama

Nový limitovaný vysoko výkonný model Mercedes-AMG GT R PRO nastupuje na štart. Od 8. marca si ho záujemcovia môžu objednať. Cena začína na úrovni 210 654 eur s DPH. Model Mercedes-AMG GT R PRO sa vyznačuje ešte lepšou dynamikou jazdy predovšetkým na pretekárskej trati. Vývoj ovplyvnili aj skúsenosti s pretekárskymi vozidlami Mercedes-AMG GT3 a Mercedes-AMG GT4. Vyšší výkon si v prípade modelu Mercedes-AMG GT R PRO vyžiadal viacero úprav: optimalizovaný pomer hmotnosti k výkonu, nový podvozok, aerodynamicky prepracované detaily s ešte väčším celkovým aerodynamickým prítlakom, odľahčená konštrukcia škrupinového sedadla a disky s odľahčenou konštrukciou prispievajú k zvýšeniu jazdnej dynamiky a k rýchlejším časom na pretekárskej trati. Motor s objemom 3982 cm3 poskytuje výkon 430 kW (585k) a krútiaci moment 700 Nm (pri 2100 – 5500 otáčkach). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosahuje za 3,6 sekundy. Maximálna rýchlosť je limitovaná na 318 km/h.

Mercedes-AMG GT R PRO obsahuje okrem iného prvky výbavy ako nastaviteľná torzná tyč z uhlíkových vlákien na prednej náprave, nastaviteľná torzná tyč z ocele na zadnej náprave, podvozok s čiastočne mechanicky nastaviteľnou svetlou výškou a s manuálne nastaviteľným stupňom rozťahovania a stlačovania tlmičov, kĺbové ložiská pre horné a dolné priečne ramená zadnej nápravy, keramická vysokovýkonná kompozitná brzdová sústava AMG, exteriérový balík uhlíkových vlákien AMG I, osobitý spojler predného nárazníka s väčším rozdeľovačom prúdenia s dodatočnými krídelkami z uhlíkových vlákien, predné blatníky s vložkami a s dodatočným vetraním v podbehu v matnej čiernej, statické zadné krídlo s dodatočnou odtrhovou hranou a škrupinové sedadlá AMG z uhlíkových vlákien.

Nový model Mercedes-AMG GT R PRO pôsobivo preukázal svoju výkonnosť na pretekárskej trati už začiatkom novembra minulého roka. V ešte maskovanom vozidle Mercedes-AMG GT R PRO Severnú slučku okruhu Nürburgringu pokoril veľvyslanec značky Mercedes-AMG a pretekár Mercedes-AMG GT3 Maro Engel s časom 7:04:621 minúty. Tým výrazne prekonal doterajší čas vozidla Mercedes-AMG GT R – a pri vonkajšej jesennej teplote 12 stupňov Celzia preukázal vysoký potenciál aktuálneho špičkového modelu Mercedes-AMG. Najrýchlejšie kolo dôkladne merali nezávislí experti spoločnosti wige SOLUTIONS. Nezávislý notár overil riadny stav vozidla a čas na kolo.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama