6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Mercedes-AMG GT R na bežné cesty s génmi pretekára

Odporúčame

Nový Mercedes-AMG GT R v sebe integruje toľko technológií typických pre motoristický šport ako žiadny sériový model nikdy predtým. Využíva osemvalcový motor 3,982 litra s dvomi turbodúchadlami (430 kW/585 k; 700 Nm) umiestnený vpredu za prednou (transaxle) nápravou a na zadnej náprave 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku AMG SPEEDSHIFT DCT, pričom zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 318 km/h. Má výrazne prepracovaný podvozok, prvýkrát s aktívnym vysúvateľným aerodynamickým profilom ukrytým v spodku vozidla ako aj novú aerodynamiku a inteligentnú odľahčenú konštrukciu v ktorej sa uplatňujú aj konštrukčné prvky z uhlíkových vlákien.

Expresivitu vzhľadu AMG GT R umocňuje spolupráca expertov aerodynamiky, ktorí pretavili priania dizajnérov do skutočnosti a pri ktorej tvary podliehajú funkčnosti a naopak (takto vzniknutá inovácia čaká na vydanie patentu). Už na pohľad zaujme na vozidle nová mriežka chladiča AMG Panamericana (má 15 vertikálnych rebier) exkluzívna povrchová úprava s lakom AMG green hell magno či širšie predné a zadné blatníky umožňujúce väčší rozchod kolies pre optimálnu trakciu a ešte rýchlejší prejazd zákrut. Z prostredia motoristického športu čerpá tiež interiér novinky v ktorom nechýbajú: športové parametrické riadenie s variabilným prevodom, škrupinové športové sedadlá, do šírky dimenzovaná prístrojová doska a dominantná stredová konzola s autentickými materiálmi.

Aerodynamickú efektívnosť a optimálnu priľnavosť modelu k povrchu na ktorom jazdí zvyšuje nový spojler predného nárazníka s aktívnymi prvkami (roletkami regulujúcimi prívod vzduchu), veľké zadné krídlo a nový spojler zadného nárazníka s dvojitým difúzorom. Pre maximálnu jazdnú dynamiku sú taktiež navrhnuté kované disky s nízkou hmotnosťou a so závodnými pneumatikami. Nové je aj aktívne riadenie zadnej nápravy, kontrola trakcie nastaviteľná v deviatich stupňoch a podvozok s nastaviteľnou svetlou výškou s doplnkovou elektronickou reguláciou.

„S novým modelom AMG GT R sa nám podarilo dosiahnuť novú úroveň jazdného výkonu. Toto športové vozidlo určené do bežnej premávky s hlboko zakorenenými génmi motoristického športu a inovatívnymi technickými riešeniami ponúka dokonalý zážitok z jazdy, ktorý ľuďom dáva príležitosť každou bunkou svojho tela pocítiť, nakoľko autenticky do našich produktov dokážeme prenášať technológie známe z odvetvia motoristického športu. Kombinuje jazdnú dynamiku pretekárskeho vozidla AMG GT3 s každodennou praktickosťou modelu AMG GT.“ Vyzdvihuje okrem iného Tobias Moers, generálny riaditeľ spoločnosti Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT R mal svetovú premiéru 24. júna 2016  v areáli voľne dostupnom pre verejnosť Mercedes-Benz World na jednej z najtradičnejších anglických pretekárskych tratí: Brooklands. Do Európy sa začne dodávať v marci 2017.

Zdroj:Mercedes-Benz

Reklama