/
/
/
Mercedes-AMG GT čaká jesenná premiéra, uchváti už interiérom

Mercedes-AMG GT čaká jesenná premiéra, uchváti už interiérom

Reklama

Na jeseň 2014 bude nové vysoko výkonné vozidlo AMG oslavovať svoju svetovú premiéru. Mercedes-AMG GT očarí fanúšikov športových vozidiel na celom svete dych vyrážajúcim dizajnom a najvyššou agilnosťou. Fascinujúce, dynamické a pritom aj všestranné: GT vstupuje do nového segmentu – a je uskutočnením sna o autentickom športovom vozidle Mercedes-AMG.

„Nový Mercedes-AMG GT potvrdzuje, že AMG budeme ešte intenzívnejšie a ofenzívnejšie kryštalizovať ako dynamickú značku športových vozidiel,“ hovorí Tobias Moers, predseda obchodného vedenia Mercedes-AMG GmbH. „Technologická podstata vozidla Mercedes-AMG GT zdôrazňuje naše vysoké nároky na dynamiku jazdy, agilnosť a športovosť. Po celosvetovo úspešnom SLS AMG je nové GT druhé, kompletne samostatne vyvinuté športové vozidlo spoločnosti Mercedes- AMG. Prvý exkluzívny pohľad na dizajn interiéru naznačuje, čo môžu naši zákazníci očakávať: športové vozidlo GT vo svojom najdokonalejšom tvare.“

Zmyselná čírosť ultimatívneho športového vozidla

Radostné očakávanie nového Mercedes-AMG GT začína exkluzívnymi pohľadmi do interiéru: dizajn interiéru predstavuje ‒ ako žiadne iné športové vozidlo doteraz ‒ emóciu a zmyselnosť. Nekompromisne vyberané interiérové prvky a ich autentické materiály zdôrazňujú svojou čírosťou vo vydarenom pôsobivom striedaní definíciu „moderného luxusu“.

V kokpite GT je dominantné štýlové pokračovanie vývoja centrálnej konštrukčnej témy „leteckého dizajnu“, ktorá je typická  pre športové vozidlá Mercedes-Benz. Extrémne zdôraznenie šírky prístrojovej dosky, ktorá pôsobí ako silné krídlo, podporujú štyri centrálne klimatizačné dýzy ako aj dýzy vľavo a vpravo na vonkajšej strane. Primerane dynamicky sa prezentuje dominantná stredová konzola: svojím tvarom pripomínajúcim prívod vzduchu NACA (špeciálny nasávací otvor vyvinutý Národným poradným výborom pre letectvo NACA, priamym predchodcom dnešnej NASA), ako aj použitými materiálmi vytvára dojem, ako by bola prvok prebratý priamo z pretekárskeho športu. Ďalšiu dizajnérsku rafinovanosť predstavujú ovládacie prvky AMG DRIVE UNIT, ktoré v štýle osemvalcov s usporiadaním do V zosilňujú silný a technický výraz stredovej konzoly.

Zrýchli pulz už aj počas státia

Interiér Mercedes-AMG GT fascinuje aj svojou gracióznosťou: cestujúci sú obklopení najušľachtilejšími materiálmi v najvyššej kvalite spracovania. Takto už aj exkluzívny interiér Mercedes-AMG GT skrýva v sebe určité nebezpečenstvo návyku. Už počas státia zrýchli pulz vodiča a spolujazdca a poskytne veľavravné vyhliadky na to, akých najvyšších jazdných dynamických výkonov je nové GT schopné, keď sa jeho motor AMG V8 prebudí k životu.

Zdroj: Mercedes- Benz

???????????????????????
Foto: Mercedes-Benz
Prečítať celý text

Reklama