/
/
/
Mercedes-AMG C 43 4MATIC sprostredkuje zážitok pretekárskeho vozidla

Mercedes-AMG C 43 4MATIC sprostredkuje zážitok pretekárskeho vozidla

Reklama

Nový vysokovýkonný Mercedes-AMG C 43 4MATIC kupé s upraveným V6 biturbo motorom 2,966 litra (270 kW/367 k/520 Nm) akceleruje z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy pri normovanej celkovej spotrebe 8,0 – 7,8 litra na 100 km. Strhujúcej dynamike modelu a jazdným vlastnostiam s nádychom pretekárskeho športu prispieva agilne radiaca automatická prevodovka 9G-TRONIC (režimy Sport, Sport Plus, Eco, Comfort a Manual) spolu s pohonom všetkých kolies AMG Performance 4MATIC (pomer prenosu hnacej sily predná/zadná náprava: 31/69), samostatná technológia podvozku, novo vyvinutá predná náprava, tuhá elastokinematika a precízne parametrické riadenie.

Opticky novinku ozvláštňuje AMG dizajn s typickým spojlerom predného a zadného nárazníka a so špeciálnymi koncovkami výfuku. Nechýba diamantová maska chladiča a lamelou vo vysokolesklej čiernej farbe. Celkový dojem umocňujú 18-palcové leštené disky AMG s päťlúčovým dizajnom z ľahkej zliatiny vo vysokolesklom čiernom laku. V ponuke je i balík Night. Autentickú atmosféru pretekárskeho vozidla v interiéri sprostredkúva napríklad združený prístroj AMG optimalizovaný na rýchlu jazdu s dizajnom šachovnicovej zástavy so stupnicou do 280 km/h a hlavnou ponukou AMG, multifunkčný dole sploštený športový volant, čalúnenie v imitácií kože ARTICO/mikrovlákno DINAMICA so športovým vzorom či športové sedadlá so zlepšenou bočnou oporou.

„Rozšírenie rodiny Triedy C o nový model C 43 4MATIC kupé je ďalšou súčasťou našej stratégie rastu. Obohatí nielen širokú ponuku rodiny Triedy C, ale odštartuje aj zavedenie celého radu nových modelov 43 v tomto roku“, informuje Tobias Moers, riaditeľ spoločnosti Mercedes-AMG a dodáva: „modely 43 majú pritom charakteristické gény AMG, ktoré sú ukryté aj v našom GT rovnako ako vo vozidlách 63 a vo svojom segmente tak dôsledne interpretujú jadro našej značky Driving Performance.“

Športový podvozok novinky AMG RIDE CONTROL ponúka adaptívne nastaviteľné tlmenie v troch stupňoch (Comfort, Sport a Sport Plus) v nadväznosti na dynamický, individuálne voliteľný jazdný zážitok s piatimi jazdnými programami (Eco, Comfort, Sport, Sport Plus a Individual) a športovým parametrickým riadením špecifickým pre AMG. S rezervou dimenzovaná brzdová sústava vozidla má vnútorné vetranie a perforované kotúče z kompozitného materiálu (vpredu s priemerom 360 mm a vzadu 320 mm).

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama