6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Mercedes-AMG S 63 4MATIC kabriolet Edition 130

Odporúčame

Affalterbach.  V roku 1886 vynašli Carl Benz a Gottlieb Daimler automobil. Založili tak tradíciu neustáleho vývoja a nových kreatívnych výtvorov, ktorá trvá dodnes. Značka Mercedes-AMG orientovaná na športové vozidlá a výkon si poctila stotridsiate výročie exkluzívnym špeciálnym modelom Mercedes-AMG S 63 4MATIC kabriolet Edition 130. Model sa vyznačuje svojou obzvlášť exkluzívnou výbavou a svetovú premiéru oslávil na Severoamerickom medzinárodnom autosalóne v Detroite. 

Mercedes-AMG S 63 4MATIC Cabriolet "Edition 130" (Fuel consumption combined: 10.4 l /100 km; combined CO2 emissions: 244 g/km; Kraftstoffverbrauch kombiniert: 10,4 l/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 244 g/km) Exterieur: AMG Alubeam silber exterior: AMG alubeam silver Stoffverdeck Rot / fabric soft top red
Mercedes-AMG S 63 4MATIC Cabriolet

Vďaka lakovaniu v špeciálnej striebornej farbe alubeam s vysokým leskom, látkovej sklápacej streche v bordovočervenej farbe a matným čiernym diskom s 10-lúčovým dizajnom a s priemerom 20“ s leštenými ráfikmi kolies predstavuje kabriolet Mercedes-AMG S 63 4MATIC Edition 130 mimoriadne exkluzívnu verziu štvormiestneho vozidla s otvorenou strechou. „Prvé automobily, ktoré skonštruovali Carl Benz a Gottlieb Daimler, mali otvorenú strechu. Tento vysokoexkluzívny kabriolet je poctou značky Mercedes-AMG zasluham otcov zakladateľov a ukazuje, aký kedysi nepredstaviteľný vývoj zaznamenal automobil za posledných 130 rokov,“ tvrdí Tobias Moers, predseda vedenia spoločnosti Mercedes-AMG GmbH. 

Limitovaná edícia: len 130 exemplárov 

Čalúnenie v koži designo napa Exklusiv vo farbách bengálska červená/čierna alebo na želanie vo farbách krištáľová sivá/čierna, ako aj ozdobné prvky z uhlíkových vlákien AMG/čiernym klavírovým lakom rovnako zdôrazňujú mimoriadne postavenie edície, ktorá je limitovaná na 130 exemplárov. Dôkazom toho je aj plaketa na stredovej konzole a nápis na spone volantu. Strmene bŕzd nalakované načerveno a podlahové rohože s lemovaním vo farbe bengálska červená, prípadne krištáľová sivá vizuálne dotvárajú celkový dojem. 

Aby bolo cenné vozidlo v garáži chránené pred prachom, získa na vozidlo každý zákazník na mieru vyhotovený interiérový ochranný obal AMG s vyšitým nápisom Edition 130 – 1 of 130. Okrem toho zákazník pri preberaní kľúčov od vozidla získa uvítací balík s príveskom na kľúče v podobe plakety Edition 130 a hliníkovú škatuľku s uloženými kľúčmi.

Model Edition 130 oslávi svoju svetovú premiéru a zahájenie predaja na Severoamerickom medzinárodnom autosalóne v Detroite. Nezáväzná cenníková cena v Nemecku je 226 457 Eur (vrátane 19 percent DPH). Uvedený na trh bude v apríli 2016.

Mercedes-AMG S 63 4MATIC Cabriolet "Edition 130" (Fuel consumption combined: 10.4 l /100 km; combined CO2 emissions: 244 g/km; Kraftstoffverbrauch kombiniert: 10,4 l/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 244 g/km) Interieur: designo Exclusive Leder Nappa bengalrot/schwarz interior: designo exclusive leather nappa bengal red/black Zierteile: AMG Zierteile Carbon/ Klavierlack schwarz trim parts: AMG carbon-fibre / black piano lacquer
Mercedes-AMG S 63 4MATIC Cabriolet

Okrem výrazného stvárnenia exteriéru aj interiéru ponúka štvormiestny kabriolet jazdný výkon typický pre značku Mercedes-AMG. 5,5-litrový motor AMG V8 s dvomi turbodúchadlami s výkonom 430 kW (585 k) a krútiacim momentom 900 Nm, pohon všetkých kolies 4MATIC orientovaný na výkon, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a vysokovýkonná kompozitná brzdová sústava splnia všetky želania.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama