/
/
Megane E-Tech elektrický získal 5 hviezdičiek EuroNCAP

Megane E-Tech elektrický získal 5 hviezdičiek EuroNCAP

Reklama

Nový Megane získal 85 % pri ochrane dospelých pasažierov a 88 % pri ochrane detí vďaka svojej vysoko ochrannej štrutúre so 7 airbagmi. Ochrana zraniteľných účastníkov cestnej premávky je 65 %, zatiaľ čo bezpečnostný asistent získal 79 %.

Nový Renault Megane E-Tech Elektrický ponúka okrem hodnotených prvkov EuroNCAP nekompromisnú bezpečnosť s inováiou Fireman Access. Vznikla z viac ako 10-ročného partnerstva medzi Skupinou Renault a francúzskymi hasičmi.

QR kód je pripevnený na čelnom skle Nového Megane E-Tech Elektrický. Slúži pre záchranné zložky, ktoré naskenovaním pri zásahu pri nehode veľmi rýchlo rozpoznajú, že ide o elektrické vozidlo. Poskytuje im prístup k informáciám o štruktúre vozidla (napr. umiestnenie batérie, airbagov), čo znamená, že môžu ušetriť až 15 minút času potrebného na záchranu možnej obete havárie.

Fireman Access a QR kód sú len niektoré z opatrení, ktoré zaisťujú optimálnu bezpečnosť pre tých, ktorí používajú vozidlá Renault. Zaistenie bezpečnosti zákazníkov na cestách, ako aj zamestnancov na pracovisku je jedným z troch hlavných pilierov (spolu s ekologickým prechodom a začlenením) politiky trvalo udržateľného rozvoja (CSR) Skupiny Renault, ktorá sa implementuje ako súčasť plánu Renaulution.

Nový Renault Megane E-tech Elektrický je dostupný aj na Slovensku už od 34 000 €. Viac informácíi o vozidle a cenník nájdete na stránke tu.

Zdroj: Renault

Prečítať celý text

Reklama