6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

Mazda predstaví úplne nový model MX-5

Odporúčame

  • Celosvetová premiéra roadstera MX-5 štvrtej generácie plánovaná na začiatok septembra 
  • Podujatia pre európske médiá a fanúšikov na oslavu legendárneho roadstera a jeho 25. výročia v Barcelone v Španielsku 

Po 25 rokoch a troch generáciách otvára Mazda novú kapitolu o svojom legendárnom roadsteri MX-5: nekonvenčná automobilka predstaví nadchádzajúci model štvrtej generácie vybranému publiku na dvoch špeciálnych podujatiach, ktoré sa budú konať začiatkom septembra v Španielsku.

Úvodné predstavenie sa uskutoční 3. až 4. septembra v Barcelone súbežne s podobnými podujatiami v Japonsku a USA. Hostia Mazdy po celom svete sa budú môcť ako prví pozrieť na úplne nový model MX-5, ktorý je držiteľom Guinnessovho svetového rekordu za najpredávanejší dvojmiestny športový automobil všetkých čias. 6. septembra sa v Barcelone zídu fanúšikovia modelu MX-5 z celej Európy, aby si tu pozreli prichádzajúcu generáciu tohto legendárneho športového automobilu. Obe podujatia pod heslom Long live the Roadster (Nech žije roadster) oslávia 25. výročie modelu MX-5.

Od roku 1989 sa vyrobilo takmer 945 000* kusov MX-5. Základom úspechu tohto automobilu, ktorý oživil prakticky zaniknutý trh s roadstermi, bola vždy čistá radosť z jazdy vychádzajúca z ľahkej konštrukcie a ideálneho rozloženia hmotnosti medzi prednú a zadnú nápravu.

„MX-5 je produkt, ktorý najlepšie stelesňuje ducha spoločnosti Mazda vzdorujúceho konvenciám a našu lásku k jazdeniu,“ hovorí Jeff Guyton, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Mazda Motor Europe. „Púta pozornosť ľudí už 25 rokov a s modelom novej generácie sa chceme o túto vášeň podeliť aj s ďalšou generáciou vodičov.“

Zdroj: Mazda

 

Reklama