/
/
/
Mazda MX-5 má zálusk na ďalší svetový rekord

Mazda MX-5 má zálusk na ďalší svetový rekord

Reklama

Mazda MX-5, najpredávanejší roadster všetkých čias, sa 15. júna 2013 v holandskom Lelystade pokúsi o ďalší zápis do Guinnessovej knihy rekordov™.

Mazda na uvedený deň pripravuje akciu s názvom IMAX-5 2013, ktorej cieľom je prekonať súčasný rekord v počte vozidiel Mazda zúčastnených na spoločnej jazde. Ten bol ustanovený v roku 2010 v nemeckom Essene, kde bolo napočítaných 459 vozidiel Mazda MX-5.

IMAX-5 2013 sa bude konať v skúšobnom areáli RDW a organizátori dúfajú, že by mohlo doraziť až osemsto Mázd MX-5. Výjazd začne o pol piatej popoludní a zavedie účastníkov na pätnásťkilometrovú trasu medzi poldry v okolí Lelystade. V ponuke doplnkových aktivít nebude chýbať možnosť otestovať nové modely Mazda s technológiami SKYACTIV. Účastníci budú môcť vyskúšať aj modernú bezpečnostnú technológiu i-ACTIVSENSE, zapretekať si na rôznych simulátoroch, navštíviť výstavu zaujímavých exemplárov MX-5 či nechať si zadarmo skontrolovať svoj vlastný automobil. Na uzavretej dráhe budú k videniu pretekárske vozidlá Ribank Mazda MaX5 Cup alebo Mazda3 20B od Van Herck Racing s trojrotorovým motorom. Večer sa bude premietať film v najväčšom európskom autokine.

Mazda MX-5 rozdáva vodičom radosť už 24 rokov a na konte má bezmála milión predaných kusov. Spoločnosti Mazda poskytol tento model nejeden dôvod na oslavu – napríklad keď schádzali z výrobnej linky vozidlá MX-5 s poradovým číslom 500 000, 700 000 alebo naposledy 900 000. Poriadne sa oslavovali aj dvadsiate „narodeniny“ MX-5. A ďalšie príležitosti k oslave budú určite nasledovať.

Zdroj: Mazda

©Mazda
Prečítať celý text

Reklama