/
/
/
Maximálne bezpečné Tourneo Connect

Maximálne bezpečné Tourneo Connect

Reklama

Úplne nový Ford Tourneo Connect je prvý kompaktný mikrobus, ktorý získal od nezávislej skúšobnej organizácie Euro NCAP maximálny počet 5 hviezdičiek za bezpečnosť. Všestranné vozidlo Tourneo Connect dosiahlo skóre 94 percent za ochranu dospelých cestujúcich, 85 percent za ochranu detí and 83 percent za celkovú úroveň ochrany. Toto najvyššie hodnotenie modelu Tourneo Connect sa pridáva k unikátnym 5 hviezdičkám, ktoré si za poskytovanú úroveň bezpečnosti vyslúžil väčší mikrobus Tourneo Custom ako prvé vozidlo svojej triedy.

Tourneo Connect poskytuje aktívnym rodinám potrebný priestor a všestrannosť, aby si život mohli užívať naplno,“ povedal Stephen Lesh, hlavný konštruktér programu Tourneo Connect  spoločnosti Ford of Europe. „Toto významné uznanie od Euro NCAP dokazuje, že si uvedomujeme, aká je bezpečnosť pre našich zákazníkov dôležitá. Nový mikrobus Tourneo Connect bol skonštruovaný s cieľom zabezpečiť vynikajúcu úroveň ochrany cestujúcich a chodcov pri najrôznejších nehodách. Je založený na globálnej platforme Ford, o ktorú sa delí s ďalšími 5-hviezdičkovými modelmi ako Focus, C-MAX či nová Kuga. Navyše sa podrobil viac ako stovke nárazových skúšok so skutočnými vozidlami, ako aj 10-tisícke simulovaných počítačových skúšok.

Vodiča a ostatných cestujúcich chráni nesmierne pevná oceľová karoséria, pričom 53 percent celej jej konštrukcie tvoria ocele s vysokou a ultravysokou pevnosťou, vrátane 16-percentného podielu ultravysokopevnej bórovej ocele. Spoločnosť Ford štandardne vybaví modely Tourneo Connect komplexným zadržiavacím systémom, ktorého súčasťou sú airbagy pre vodiča a spolujazdca, bočné airbagy vpredu a záclonové airbagy vpredu aj vzadu. Vozidlo je okrem toho vybavené aj montážnymi bodmi ISOFIX na oboch krajných sedadlách v druhom rade, ktorým organizácia Euro NCAP udelila 100 percent za jednoduchosť montáže detskej bezpečnostnej sedačky.

Konštrukčné riešenie modelu Tourneo Connect obsahuje široké spektrum prvkov v prednej časti vozidla, ktoré znižujú riziko zranenia chodcov. Zároveň sa vyznačuje inovatívnym dizajnom kapoty, čelného skla a prístrojovej dosky, ktorý minimalizuje riziko zranenia hlavy. Unikátne prvky výbavy zvyšujúce bezpečnosť a pohodlie cestujúcich, ktoré Tourneo Connect ponúka ako jediné vozidlo vo svojej triede, zahŕňajú napríklad systém Active City Stop, ktorý motoristom pomáha vyhnúť sa zrážkam v nízkej rýchlosti so stojacimi alebo pomalšími vozidlami vpredu. V ponuke je aj hlasom aktivovaný palubný komunikačný systém Ford SYNC s funkciou pomoci v núdzi Emergency Assistance, ktorý v prípade nehody cestujúcim pomôže zavolať si pomoc.

Vďaka tomuto komplexnému balíku, ktorý obsahuje nastaviteľný asistenčný systém regulácie rýchlosti, štandardný systém upozornenia na nezapnuté bezpečnostné pásy na predných sedadlách, ako aj systém autonómneho brzdenia pri nízkej rýchlosti Active City Stop, je Tourneo Connect atraktívnou ponukou pre vodičov, ktorý si potrpia na bezpečnosť,“ povedal Michiel van Ratingen, generálny tajomník organizácie Euro NCAP.

Zdroj: Ford

137
© Ford
Prečítať celý text

Reklama