/
/
/
Majster sveta si pozrel výrobu svojej Kia Sportage

Majster sveta si pozrel výrobu svojej Kia Sportage

Reklama

Držíme palce Matejovi Tóthovi

  • Spoločnosť Kia Motors Sales Slovensko je oficiálnym prepravcom športovca Mateja Tótha
  • Matej Tóth je prvým slovenským majstrom sveta v chôdzi na 50 km
  • Na práve štartujúcej olympiáde v Rio De Janeiro má tie najvyššie ambície
  • Športovec s rýchlymi nohami zavítal do výrobného závodu Kia Motors Slovakia
  • Ako to dopadlo, môžete vidieť na videu

Spoločnosť Kia Motors dlhodobo podporuje úspešných športovcov, ktorí excelentne reprezentujú svoju krajinu a robia jej dobré meno vo svete – či už je to dlhodobá spolupráca s tenisovou hviezdou Rafaelom Nadalom, s austrálskou reprezentantkou vo vodnom slalome Jessicou Fox a ďalšími. Na Slovensku spolupracuje s HC Slovan Bratislava, je Kia hrdým partnerom národnej futbalovej reprezentácie a od jesene 2015 aj oficiálnym prepravcom majstra sveta Mateja Tótha.

Matej Tóth je prvým Slovákom v histórii, ktorý sa stal majstrom sveta v chôdzi na 50 km. V auguste 2015 na svetovom šampionáte v Pekingu časom 3:40:32 triumfoval a získal zlatú medailu. Letné olympijské hry v Rio De Janeiro práve dnes otvoria svoje športoviská pre športovcov celého sveta a Matej, ktorý tu má tie najvyššie ambície, sa na ne veľmi zodpovedne pripravoval. Napriek tomu si našiel v nabitom prípravnom programe chvíľu času a v rámci preberania kľúčov od novej Kia Sportage si pozrel aj výrobný závod Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom. Lepšie povedané, skôr si ho celkom rýchlo prešiel… Mateja v Žiline už poznajú, zavítal totiž aj na Kia rodinný deň, kde rozdal množstvo autogramov, keďže je svojimi vynikajúcimi športovými výsledkami, ale aj fair-play postojom príkladným vzorom pre mnohých mladých ľudí a najmä deti.

„Som veľmi rád, že sa podarilo nadviazať spoluprácu práve so spoločnosťou Kia Motors, pretože túto značku pokladám za našu domácu, slovenskú značku. Napriek tomu, že som chodec a mnoho ľudí si myslí, že všade chodím pešo, nie je to tak – pri svojich povinnostiach si fungovanie bez auta neviem predstaviť. Vyskúšal som si aj predchádzajúcu generáciu modelu Kia Sportage a som hrdý, že takéto kvalitné autá sa vyrábajú na Slovensku“, uviedol Matej Tóth pri preberaní novej Kia Sportage.

Meno Matej Tóth sa objavuje už druhý krát v prestížnych svetových rebríčkoch desiatich najlepších atlétov sveta v jednotlivých disciplínach, ktoré zostavuje britský odborný magazín Athletics Weekly.  Podľa expertov je jasná svetová jednotka v chôdzi na 50 km, za ním sú Austrálčan Tallent a Tanii z Japonska. V roku 2014 skončil 33-ročný atlét VŠC Dukla Banská Bystrica v rebríčku druhý, za rok 2015 mu však prvenstvo už neušlo. Tóth je lídrom vďaka dvom extrémne kvalitným výsledkom – tretiemu času histórie 3:34:38 v Dudinciach a víťazstvu na MS 2015 v Pekingu,“ zdôvodnili odborníci prvenstvo rýchleho Slováka.

Matejov veľký deň na olympiáde v Riu nastane v  piatok 19. augusta, kedy štartujú preteky v chôdzi na 50 km. V Kia Motors mu želáme, nech sa mu naplnia jeho ambície a držíme mu palce.

Video z návštevy Mateja Tótha v Kia Motors Slovakia nájdete tu:

Zdroj: Kia

Prečítať celý text

Reklama