6.9 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Reklama

LEXUS ŠPORTOVÝ ELEKTRICKÝ KONCEPT BUDE MAŤ VEREJNÚ PREMIÉRU NA FESTIVALE RÝCHLOSTI V GOODWOODE

Odporúčame

  • Prvá verejná prezentácia vízie plne elektrického vysokovýkonného športového automobilu budúcnosti podľa spoločnosti Lexus
  • Koncept zachytáva ducha legendárneho modelu Lexus LFA

Na festivale rýchlosti v Goodwoode sa prvýkrát verejne predstaví Športový Elektrický koncept – vízia plne elektrického vysokovýkonného športového automobilu budúcnosti podľa spoločnosti Lexus. Vozidlo mnohí považujú za potenciálneho nasledovníka legendárneho modelu Lexus LFA.

Táto štúdia radikálne tvarovaného kupé sa vynímala ako nápadný model medzi 17 batériovými elektrickými vozidlami (BEV), ktoré v decembri 2021 predstavil v Japonsku Akio Toyoda, prezident spoločnosti Toyota Motor Corporation a generálny riaditeľ značky Lexus, keď načrtol ďalekosiahlu stratégiu spoločnosti na dosiahnutie uhlíkovej neutrality.

Toyoda vysvetlil, ako Lexus využije plný potenciál svojich vozidiel prostredníctvom elektrifikácie, a posilní tak základy lineárneho zrýchlenia/spomalenia, brzdného účinku a povznášajúcej ovládateľnosti s cieľom priniesť ešte príjemnejší zážitok z jazdy. Rukopis jazdy značky Lexus sa v modeli Elektrické Športové vozidlo posunie do ďalšej fázy.

Vďaka svojim odvážnym proporciám a nízkej svetlej výške športového automobilu je symbolom budúcnosti značky Lexus. Očakáva sa, že čas zrýchlenia (na 100 km/h) sa bude pohybovať v rozmedzí dvoch sekúnd a vozidlo bude mať dojazd viac ako 700 km. Je možné, že sériový model bude na dosiahnutie autentického vysokého výkonu využívať novú technológiu polovodičových akumulátorov.

„Prostredníctvom vozidiel BEV rozvinieme Lexus a vytvoríme z neho značku, ktorá ponúkne pestrosť zážitkov, pričom využijeme vývoj výkonnosti, ktorého je schopná len automobilka ako Lexus, a zdokonalíme remeslo výroby čoraz osobnejších produktov,“ uviedol Toyoda. „Spoločnosť Lexus vyvinie novú generáciu batériového športového vozidla na elektrický pohon, ktoré zdedí chuť jazdiť – alebo akúsi ,tajnú prísaduʻ – a výkon vypestovaný pri vývoji modelu LFA.“

Festival rýchlosti v Goodwoode sa bude konať od 23. do 26. júna v areáli Goodwood House v anglickom Sussexe. Lexus Športový Elektrický koncept sa predstaví v individuálnej expozícii v Electric Avenue, v priestore Festivalu rýchlosti venovanom elektrifikovaným vozidlám.

Zdroj: Lexus

Reklama