/
/
/
KONCEPT LEXUS UX

KONCEPT LEXUS UX

Reklama

Koncept bol vyvíjaný v európskom designovom centre Lexusu – vyniká svojím futuristickým vzhľadom, ktorý perfektne zapadá do pulzujúceho sveta metropol.

Kombinácia inovatívnych technológií pre maximálny jazdný zážitok s tradičným zmyslom pre najkvalitnejšie remeselné spracovanie – to je hlavná myšlienka nového konceptu Lexus UX.

MARKANTNÁ DESIGN ŠTÚDIA UX CONCEPT V SPOJENÍ S NÁPADITÝMI PROGRESÍVNYMI TECHNOLÓGIAMI PRINÁŠA CESTUJÚCIM NA
PALUBE MIMORIADNE HLBOKÝ ZÁŽITOK

Všetky palubné technológie rozhrania HMI boli riešené tak, aby moderným zákazníkom žijúcim a pracujúcim v dnešnom stále viacej prepojenom svete ponúkli pokrokové prostredie s dôrazom na priestorové spracovanie (3D).

V paneli so združenými prístrojmi sa zobrazuje priehľadná plávajúca guľa v podobe hologramu, na ktorej prostredníctvom analógových a digitálnych údajov vzniká neočakávané, avšak nepochybne funkčné užívateľské rozhranie. A na stredovom paneli nájdeme markantný kryštalický prvok s mnohopočetnými plôškami, v ktorom sa formou hologramu zobrazujú informácie klimatizácie a palubného infotainmentu, jasne čitateľné z pozície vodiča aj predného spolujazdca.

Nová vývojová štúdia UX Concept predstavuje posledné novinky v oblasti palubnej elektrotechniky. Nájdeme tu napr. elektrochromatické (automaticky stmievateľné) okná alebo štíhle kamery elektronických zrkadiel, ktoré nahrádzajú výrazne väčšie vonkajšie spätné zrkadlá. Všetky ovládacie prvky sú elektrostatické a vždy sa nachádzajú pod transparentnými krytmi.

A konečne motív rebra použitý v predných A-stĺpikoch sa opakuje u novej audio sústavy, zameranej na mladších záujemcov o vozidlá Lexus – v novom odnímateľnom soundbare, zabudovanom do prístrojovej dosky na strane spolujazdca.

NAŠÍM ZADANÍM BOLO NAVRHNÚŤ NOVÝ DRUH KOMPAKTNÉHO CROSSOVERA; VOZIDLO, KTORÉ BY POSUNULO ÚROVEŇ ZÁKAZNÍKOVÝCH SKÚSENOSTÍ A ZHMOTNILO NIEČO Z JEHO POHĽADU JEDINEČNÉHO – POKROKOVÉ 3D ROZHRANIE PRISPIEVAJÚCE K MAXIMÁLNEMU PÔŽITKU Z JAZDY.

Stephan Rasmussen, návrhár, Európske centrum designu ED2.

Zdroj: Lexus.sk

Prečítať celý text

Reklama