/
/
/
Kia získala ocenenie Zlatý volant v Nemecku

Kia získala ocenenie Zlatý volant v Nemecku

Reklama

  • Kia Niro EV obsadila prvé miesto v kategórii „kompaktné SUV“, druhé miesto patrí modelu Kia Sportage Plug-in Hybrid
  • Vysokovýkonný model EV6 GT je na druhom mieste v kategórii „stredne veľké a luxusné“
  • Ocenenia v tomto roku nadväzujú na ocenenie v roku 2020 za model Sorento a ocenenie v roku 2019 za model XCeed.

Úplne nová Kia Niro EV zvíťazila v nemeckom prestížnom ocenení Zlatý volant, súťaž považovaná za najvýznamnejšie automobilové ocenenie v Nemecku. Plne elektrický crossover, ktorý bol uvedený na trh v priebehu tohto roka, získal ocenenie Zlatý volant 2022 v ostro sledovanej kategórii „kompaktné SUV“. Druhé miesto obsadil model SUV Kia Sportage Plug-in Hybrid. Umiestnenie na prvých dvoch priečkach zdôrazňuje silné pôsobenie značky Kia v jednom z najpopulárnejších segmentov vozidiel v Európe. Tretie miesto obsadil Volkswagen Taigo.

Porotcovia Zlatého volantu ocenili aj nedávno uvedený model Kia EV6 GT. Vysokovýkonnej verzii plne elektrického crossoveru Kia udelili druhé miesto v kategórii „stredne veľké a luxusné“. Umiestnilo sa za Nio ET7 a pred Mercedes-Benz EQE.

Niro EV, Sportage Plug-in Hybrid a EV6 GT patrili medzi 47 nových vozidiel v celkovo siedmich kategóriách, ktoré nominovali redakčné tímy nemeckých publikácií „AUTO BILD“ a „BILD am SONNTAG“. Čitatelia potom vybrali troch finalistov z každej kategórie vozidiel. V záverečnom kole súťaže 21-členná odborná porota dôkladne otestovala každé vozidlo na nemeckom okruhu DEKRA Lausitzring a následne vybrala víťazov.

Jason Jeong, prezident Kia Europe, povedal: „Kia pokračuje v rozširovaní svojho elektrifikovaného modelového radu o vozidlá, ktoré kombinujú efektivitu, pôsobivý dojazd a štýl. Šírka našej elektrifikovanej produktovej palety je zdôraznená na tohtoročnom odovzdávaní cien Zlatý volant, ktoré posilňuje pozíciu značky ako lídra v oblasti elektrifikácie. Sme veľmi hrdí, že porota vybrala tri z najnovších modelov Kia ako finalistov tohtoročnej súťaže, čím sa demonštruje náš nekompromisný záväzok k udržateľnej mobilite.”

Thomas Djuren, generálny riaditeľ Kia Germany, dodal: „Ocenenie Zlatý volant je veľmi uznávaným ocenením tých najlepších modelov dostupných v Nemecku. Každé vozidlo testuje tá najnáročnejšia porota a je nám cťou, že tento rok na prvom mieste ocenili Kia Niro EV, pričom Sportage Plug-in Hybrid je v tesnom závese na druhom mieste. Toto víťazstvo pomôže pozdvihnúť značku Kia v Nemecku a poskytne zákazníkom oceňované elektrifikované produkty, ktoré vynikajú v porovnaní s konkurenciou.”

Ocenenie Zlatý volant pre Niro EV je za posledné roky už tretia nemecká cena. Kia Sorento získala najvyššie ocenenie v roku 2020, keď vyhrala kategóriu „veľké SUV“, zatiaľ čo Kia XCeed vyhrala v roku 2019 v kategórii „najlepšie auto do 35 000 eur“.

V marci Kia EV6 získala ocenenie „Red Dot: Best of the Best“ za svoj priekopnícky a pokrokový dizajn a tým si Kia pripísala celkové víťazstvo v prestížnych cenách Red Dot Design Awards 2022. Plne elektrický crossover bol tiež vyhlásený za víťaza kategórie Red Dot: „Inovatívne produkty“. Okrem toho Kia EV6 vyhrala „Európske auto roka 2022“, „Nemecké auto roka 2022“ v kategórii Premium, „Írske auto roka 2022“, ocenenie „Auto roka 2022“ britského časopisu „What car?“ a cenu „Crossover roka“ na TopGear.com Awards 2021.

Elektrifikovaná produktová ponuka a predajný úspech

Kia bude naďalej rozširovať svoj elektrifikovaný modelový rad tak, aby do roku 2027 zahŕňal 14 plne elektrických vozidiel, vrátane nového radu malých a stredných EV od roku 2025. Spoločnosť plánuje do roku 2030 predávať 4 milióny vozidiel ročne, z toho 1,2 miliónov plne elektrických vozidiel.

Najnovšie výsledky predaja oznámené Európskym združením výrobcov automobilov (ACEA) poukazujú na rastúci dopyt po vozidlách značky Kia. Podiel spoločnosti Kia na európskom trhu za prvých deväť mesiacov roku 2022 vzrástol na 5,1 %, čo je výrazný nárast oproti 4,2 % zaznamenaným v rovnakom období minulého roka. Registrácie Kia na trhoch EÚ, EFTA a Spojeného kráľovstva dosiahli od januára do konca septembra 425 882 kusov, čo predstavuje nárast o 9,8 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Ocenenie Zlatý volant

Ocenenie Zlatý volant, založené v roku 1976, každoročne oceňuje najlepšie nové autá. Súťaž je v súčasnosti rozdelená do siedmich kategórií: malé a kompaktné autá, stredne veľké a luxusné vozidlá, kompaktné SUV, stredne veľké SUV, veľké SUV, rodinné autá a športové autá. Okrem týchto tried sa Zlatý volant 2022 udeľuje aj v ďalších štyroch kategóriách: „Najlepšie auto do 30 000 eur“, „Najlepšie auto do 50 000 eur“, „Inovácia roka“ a „Najkrajšie auto“ (čitateľská cena).

Porota sa tento rok skladala z 21 odborníkov. Členmi boli bývalý jazdec Formuly 1 Hans-Joachim Stuck, pretekári Sophia Flörsch, Maximilian Götz a Daniel Abt, pretekárka rallly Isolde Holderied, fanatička a moderátorka motoristického športu Lina van de Mars, herec Tom Beck, televízny šéfkuchár Steffen Henssler a influencerka Betty Taube.

Zdroj: Kia

Prečítať celý text

Reklama