/
/
/
Karpatský Maradona má svoje MINI – MINI Paceman Gheorghe Hagi Special Edition.

Karpatský Maradona má svoje MINI – MINI Paceman Gheorghe Hagi Special Edition.

Reklama

Prítomnosť značky MINI vo svete športu sa neobmedzuje len na motor šport.  MINI bolo partnerom organizačného výboru OH v Londýne alebo na US Open Snowboarding Championship. Na Slovensku známy bývalý futbalista Gheorghe Hagi, prezývaný Karpatský Maradona, prepožičal svoje meno limitovanej edícii MINI a ambicióznemu projektu akadémie pre mladých futbalistov v Rumunsku. 

MINI Paceman Gheorghe Hagi Edition
Jeden z najviac vzrušujúcich okamihov počas odovzdávajúceho ceremoniálu vozového parku MINI pre Gheorghe Hagi futbalovú akadémiu bolo odhalenie MINI Paceman Gheorghe Hagi Edition s menom futbalistu a s číslom 10, ktoré  preslávil na svojom drese. MINI Paceman od Gheorghe Hagiho obsahuje prvky ako: plaketa s podpisom Gheorgheho Hagiho, číslo modelu, Starlight modrá farba, biele zrkadlá a strecha, zadné tónované sklá, Piano Black interiér, steptronic automatická prevodovka, vyhrievané sedadlá pre vodiča a spolujazdca, MINI Visual Boost, navigačný systém MINI, multifunkčný volant, nastaviteľný volant, pneumatiky Runflat alebo kolesá z ľahkých zliatin Turbo Fan 18″.

Legendárny Gheorghe Hagi spomínal na svoj prvý kontakt so značkou MINI: „Jazdil som na MINI Cooper S v období keď som trénoval Galatasaray Istanbul. Je to dynamický a inovatívny automobil s ktorým máte zábavu, keď ho šoférujete. Je to ideálne vozidlo pre vekom i duchom mladých ľudí. Som rád, že môj tím má od dnešného dňa šancu objavovať túto značku.“

MINI – športové DNA
MINI si vytvorilo športový imidž už pri vzniku značky účasťou na pretekoch rally. Veľké medzinárodné víťazstvá kulminovali s tromi titulmi v najprestížnejšej súťaži svojej doby – v Rally Monte Carlo v rokoch 1964, 1965 a 1967. Aktuálne MINI prejavuje svoj výkon v jednej z najťažších motoristických súťaží na svete – Rally Dakar, kde posledné tri roky získalo majstrovské tituly práve MINI. Dynamický imidž značky sa dnes navyše prejavuje zapojením aj  do iných športových projektov ako je snowboarding a extrémne športy reprezentujúce odvahu, vášeň pre výkon, kreativitu a fair-play.

Zdroj: BMW Group

Prečítať celý text

Reklama