6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

Juke NISMO RS prichádza do predajní na Slovensku

Odporúčame

  • V celej Európe sa začína predávať nový Nissan JUKE NISMO RS.
  • Ponúka výkon 218 k, ostrejšie jazdné vlastnosti a pevnejšiu karosériu.
  • Verzia s pohonom prednej nápravy je štandardne vybavená samosvorným diferenciálom.
  • K dispozícii je šesťstupňová manuálna prevodovka alebo prevodovka Xtronic s radiacimi páčkami.

Konečne nastal čas, keď Nissan uvádza na trh doteraz najšportovejšiu verziu modelu JUKE.

Nová verzia RS prináša vyšší výkon, ostrejšie naladenie podvozka, účinnejšie brzdy i nadštandardné vybavenie. Ide o ešte extrémnejšie a vyladenejšie vyhotovenie často oceneného kompaktného crossoveru značky Nissan.

Divízia NISMO nadväzuje na korene značky NISSAN a ponúka prehliadku toho najlepšieho, čo dnes vyrábame. Všetko sa začalo v 30. rokoch minulého storočia, keď skupina nekonvenčných technikov s vášňou pre motoristický šport vo svojom voľnom čase premenila bežnú limuzínu na pretekárske vozidlo. Za tento čas NISMO prekonalo mnoho veľkých svetových značiek (napríklad NISSAN GT-R Nismo GT3 v roku 2011 vyhral Majstrovstvá sveta jazdcov FIA GT1). Emblém NISMO tak zostáva znakom výnimočnosti, vysokého výkonu a vynikajúceho dizajnu.

Rovnako ako nám záleží na výkone, sme tiež naklonení myšlienke, že pocit z vlastnenia a jazdy vozidlom NISMO by mal byť dostupný všetkým – od ľudí, ktorí neustále vyhľadávajú tú najvyššiu kvalitu, až po úplných nadšencov.

Vozidlo bolo skonštruované na základe rozsiahlych skúseností divízie NISMO v oblasti motoristického športu z celého sveta. Model JUKE NISMO RS je vybavený motorom DIG-T s objemom 1,6 litra, ktorý dosahuje výkon 218 k (160 kW). Krútiaci moment vo verziách s pohonom prednej nápravy a manuálnou prevodovkou dosahuje 280 Nm. Vyhotovenie s poháňanými prednými kolesami navyše disponuje samosvorným diferenciálom (LSD) na prednej náprave. Verzia s pohonom všetkých štyroch kolies má v štandardnej výbave vyspelý systém vektorovania krútiaceho momentu značky Nissan spolu s prevodovkou Nissan Xtronic, vyvinie 250 Nm krútiaceho momentu a štandardne je osadená radiacimi páčkami umiestnenými pod volantom.

Medzi ďalšie zdokonalenia súvisiace s vyladením výkonu motora patrí dômyselné zosilnenie karosérie, ktoré ešte zvyšuje torznú tuhosť, a účinnejší brzdový systém s väčšími diskami, než aké ponúka štandardný model NISMO. Rad dynamických vylepšení uzatvára vyladené odpruženie a tlmiče.

Akčné ceny 

 JUKE NISMO RS, 218 k (260 Nm) – MT6 2WD, metalická farba  23 250
 JUKE NISMO RS, 214 k (250 Nm) – Xtronic 4WD, metalická farba  26 250
 Sedadlá Recaro    1 500
 Balík Technology (xenónové svetlomety,panoramatický kamerový parkovací systém a SafetyShield)    1 200

Zdroj: Nissan

Reklama