6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Jeep® Grand Cherokee je najlepším stredne veľkým SUV

Odporúčame

  • Jeep® Grand Cherokee 2014 – najoceňovanejšie SUV všetkých čias – pokračuje vo svojom víťaznom ťažení. Stal sa totiž čerstvým držiteľom titulu Najlepší stredne veľké SUV na Blízkom východe.
  • Vlajková loď značky Jeep, model Grand Cherokee je meradlom v zmysle výkonu, komfortu, inovácií a dielenského spracovania.

Jeep® Grand Cherokee – najoceňovanejšie SUV všetkých čias a automobil, ktorý dlhodobo určuje štandardy segmente prémiových SUV – pridal do dlhého zoznamu medzinárodných ocenení ďalší prestížny titul. V ankete Middle East Motor Awards (MEMA) bol menovaný Najlepším stredne veľkým SUV.

Anketa MEMA je najvýznamnejšou anketou na Blízkom východe. Vozidlá zapojené do tohto programu sú volené porotou najuznávanejších odborných motoristických novinárov v tejto oblasti. Pre Grand Cherokee je to ďalšie víťazstvo nad významnými konkurentmi, ktoré posilňuje jeho pozíciu v segmente prémiových SUV.

Jeep Grand Cherokee modelového roku 2014 opäť úplne novo definuje prémiový segment SUV. Do svojej triedy prináša nebývalú kombináciu spotreby paliva, dojazdu, špičkových pohonných jednotiek, legendárnych schopností v teréne, skvelého dielenského spracovania, výnimočných jazdných vlastností na ceste a pokročilých užívateľsky ústretových technológií a bezpečnostných prvkov.

Keď sa Jeep Grand Cherokee v roku 2011 predstavil na Blízkom východe, veľmi rýchlo si získal priazeň zákazníkov. Za týmto úspechom stál predovšetkým luxusný dizajn, pod ktorým sa však skrýva automobil s mimoriadnymi schopnosťami v teréne, ktoré je možné očakávať len od vozidla značky Jeep. Jeep Grand Cherokee modelového roku 2014 na tento úspech nadväzuje ešte bohatšou výbavou a vyšším výkonom.
Všetky stupne výbavy modelového roka 2014 majú exkluzívnejší vzhľad, zatiaľ čo každý z nich je ľahko identifikovateľný už na prvý pohľad. Interiéry sú technologicky veľmi pokročilé a ponúkajú špičkové dielenské spracovanie.

Jeep Grand Cherokee – Najlepšie stredne veľké SUV v ankete MEMA – bude vystavený na Medzinárodnom autosalóne v Dubaji konajúcom sa od 5. do 9. novembra v Dubai World Trade Centre v hale číslo 1 na stánku 100.

Od svojho uvedenia na trh v roku 1992 poskytuje Jeep Grand Cherokee slobodu, originalitu, dobrodružstvo a vášeň. Táto vlajková loď značky Jeep je meradlom v zmysle výkonu, komfortu, inovácií a dielenského spracovania.

Nový Jeep Grand Cherokee 2014 bol predstavený počas tohtoročnej jari v celom regióne EMEA (Európa, Stredný východ a Afrika), kde je ponúkaný vo verziách Laredo, Limited, Overland a SRT®, ako aj v najexkluzívnejšej verzii radu Summit. Jeep Grand Cherokee je poháňaný účinným dieselovým trojlitrovým motorom s priamym vstrekom paliva, usporiadaním V6 a technológiou MultiJet II. Na výber sú tiež tri zážihové motory: 3.6 Pentastar V6, legendárny 5.7 HEMI® V8 a vysoko výkonný 6.4 HEMI® V8, ktorý je určený výhradne pre najvýkonnejší model SRT®.

Zdroj: Jeep

Reklama
Predchádzajúci článok
Ďalší článok