/
/
/
Jeep® Compass: úplne nové kompaktné SUV poskytujúce nedostižné schopnosti 4×4, prvotriednu jazdnú dynamiku a originálny dizajn Jeep.

Jeep® Compass: úplne nové kompaktné SUV poskytujúce nedostižné schopnosti 4×4, prvotriednu jazdnú dynamiku a originálny dizajn Jeep.

Reklama

  • Jeep® Compass kombinuje užívateľsky ústretové technológie a rad aktívnych asistenčných systémov s legendárnymi schopnosťami v teréne Jeep a vysoko moderným dizajnom.
  • Jeep Compass sa u predajcov objaví tento rok v lete, pričom ceny budú na vybraných trhoch začínať na 25 000 eur.
  • Predobjednávky na Compass Opening Edition budú na vybraných európskych trhoch začaté zajtra.
  • Dnes sa k predajcom dostáva aj inovatívna technológie, ktorá zákazníkom poskytne originálny a neopakovateľný zážitok. Jedná sa o rozšírenú realitu, ktorá bude predchádzať fyzickej prítomnosti vozidiel v showroomoch. Inovatívny zážitok im sprostredkuje technológia Tango spoločnosti Google.

Dnes má na ženevskom autosalóne premiéru pre región EMEA úplne nový Jeep® Compass, model, ktorý ponúka bezkonkurenčnú kombináciu legendárnych schopností 4×4, moderného a originálneho dizajnu Jeep, vynikajúcich jazdných vlastností na vozovke, slobody jazdy s otvoreným nebom nad hlavou a celého radu pokročilých a užívateľsky ústretových technológií pripojenia a bezpečnosti.

Nové vozidlo vstupuje do segmentu kompaktných SUV, ktorý predstavuje veľmi dôležitý celosvetový segment zaznamenávajúci nepretržitý rast. V roku 2020 je v tomto segmente očakávaný nárast o 20 percent na celkových 7,5 milióna vozidiel. Úplne nový Compass predstavuje kľúčový prírastok v portfóliu značky Jeep, ktorý jej umožní ovládnuť najväčší európsky segment SUV.

„Úplne nový Jeep Compass bude súťažiť vo veľkom segmente kompaktných SUV, ktorý už dlhšiu dobu prekračuje hranicu 6,3 milióna predaných vozidiel ročne. Len v Európe sa u tohto segmentu očakáva v roku 2020 predaj viac ako 2 milióna vozidiel,“ vysvetľuje Mike Manley, riaditeľ značky Jeep skupiny FCA. „S bezkonkurenčným radom schopností zahŕňajúcim prvotriedne vlastnosti v teréne, špičkovú jazdnú dynamiku, osobitý dizajn Jeep a pokročilé technológie a bezpečnostné prvky, bude Jeep Compass nepochybne meradlom celého segmentu a ďalším príkladom našej neustálej snahy o rast na celosvetovom trhu.“

Compass, ktorá je určený rôznorodej skupine zákazníkov celého regiónu EMEA bude ponúkaný s dvoma zážihovými a dieselovými motormi a ponúkne celkom osem rôznych kombinácií hnacieho ústrojenstva a štyri stupne výbavy: Sport, Longitude, Limited – vrcholný stupeň výbavy v rámci radu v zmysle vycibrenosti, štandardnej ponuky technológií a výbavy – a tiež Trailhawk. Posledná verzia ponúka nedostižne schopnosti v teréne na úrovni Trail Rated, a to prostredníctvom špecifických prvkov, ktoré boli navrhnuté pre zákazníkov hľadajúcich to najlepšie v zmysle off-roadových schopností.

„S modelom Compass značka Jeep doplňuje svoju ponuku na európskom trhu. Dnes tak pokrýva každý segment SUV a vytvára veľmi pozitívny obraz v celej Európe,“ povedal Dante Zilli, riaditeľ značky Jeep v Európe, na Blízkom Východe a v Afrike skupiny Fiat Chrysler Automobiles. „Compass nepochybne osloví rad nových zákazníkov prostredníctvom legendárnych off-roadových schopností Jeep, osobitého dizajnu a širokého radu užívateľsky ústretových technológií, ktoré zaručujú bezpečnosť, komfort a konektivitu v každodennej prevádzke.“

Úplne nový Jeep Compass sa u predajcov Jeep objaví tento rok v lete a na vybraných trhoch bude začínať na cene 25 000 eur (podľa konfigurácie určenej pre daný trh).

Príchod nového modelu Compass oslávi špeciálna verzia Opening Edition, ktorá ponúkne dokonalú zmes osobitosti, dizajnu, technológií a schopností, a to v jednom kompaktnom balení. Zahŕňať bude aj rozsiahlu výbavu a prvým záujemcom ponúkne tiež flexibilné finančné riešenia. Predobjednávky na tento model budú začaté 8. marca.

Pre zákazníkov túžiacich vyskúšať si úplne nový Compass ešte pred jeho príchodom do showroomov pripravila značka Jeep veľmi inovatívne riešenie. Ide o technológiu Tango spoločnosti Google, ktorá je založená na rozšírenej realite pre chytré telefóny. Táto technológia sa objaví u predajcov na vybraných trhoch. Technológia Tango je veľmi jednoduchá pre použitie a bola vyvinutá v spolupráci spoločností Google, Lenovo a Accenture. Zákazníkom umožní preskúmať v prostredí virtuálnej reality všetky atribúty nového modelu Compass.

Osobitý, moderný a originálny dizajn Jeep s prémiovými prvkami a slobodou jazdy s nebom nad hlavou

Úplne nový Jeep Compass má veľmi výrazný, moderný a vysoko vkusný dizajn s širokým postojom a vynikajúcimi proporciami. Nové kompaktné SUV je okamžite rozoznateľné vďaka tradičným štylistickým prvkom značky Jeep, ako sú sedemotvorová maska ​​chladiča a lichobežníkové blatníky kolies. Dizajnéri značky Jeep dodali legendárnej sedemotvorovej maske nový a svieži vzhľad prostredníctvom chrómovaných otvorov a lesklo čierneho okolia. Rámčeky svetlometov sú čierne, čo novému modelu dodáva ďalší dotyk osobitosti a sviežu tvár.  

Dynamická a súčasne napínavá silueta čelného okna a strechy, ako aj svalnaté blatníky vytvárajú ohromujúci profil. Charakteristickým prvkom sú rámčeky okien, ktoré v nepretržitej línii obopínajú celé vozidlo a tiež lesklo čierna strecha. Výsledkom je jedinečný a prémiový vzhľad. Vozidlo bude ponúkané s dvojdielnou panoramatickou strechou navrhnutou pre maximalizáciu presklenej plochy. Jej prostredníctvom si cestujúci budú môcť vychutnať jazdu s nebom nad hlavou, čo je jeden z typických prvkov vozidiel značky Jeep. Ďalším prvkom, ktorým Compass vyniká, sú jeho zadné koncové svetlá s LED technológiou: štíhle a hranaté svetlá prechádzajú do zadných výklopných dverí a vytvárajú nezameniteľný prémiový vzhľad. Vďaka tomuto dizajnu je Compass okamžite rozoznateľný, či už je deň alebo noc, či už sa pohybuje po vozovke alebo v teréne.

Pre väčšie pohodlie cestujúcich ponúka nový Jeep Compass tiež elektricky ovládané zadné výklopné dvere (dostupné v závislosti na trhu), ktoré uľahčujú prístup do batožinového priestoru.   

Vysoko moderný interiér sa môže pochváliť prémiovou výbavou a technológiami

Interiér nového modelu Jeep Compass využíva dômyselné a vycibrené materiály a detaily. Lichobežníková stredová konzola má charakteristický tvar značky Jeep a z hľadiska farebného riešenia dokonale korešponduje so zvyškom interiéru. Stredová konzola hostí 5.0-, 7.0- alebo 8.4palcovú dotykovú obrazovku systému UConnect. Stredový tunel vkusne integruje rad ovládacích prvkov vozidla vrátane voliča prevodovky, ovládača systému Selec-Terrain, elektronickej parkovacej brzdy, štartovacieho tlačidla ESS, ovládača klimatizácie a hlasitosti audio systému a tiež dobre dostupnej zásuvky pre dobíjanie mediálnych zariadení s priľahlým odkladacím priestorom. Panel s kontrolnými ukazovateľmi je opatrený 3.5- alebo 7palcovým informačnom LED displejom. Plne farebný 7palcový displej zobrazuje informácie zvolené vodičom pre ľahšiu prehľadnosť a štandardne bude ponúkaný v modeloch Limited a Trailhawk.  

Pokročilé a užívateľsky ústretové technológie vrátane nových infotelematických systémov

Úplne nový Jeep Compass stanovuje v rade Jeep nové štandardy v zmysle infotelematických systémov. Ponúka celkom tri nové systémy UConnect (UConnect 5.0, 7.0 a 8.4NAV), ktoré poskytujú neuveriteľné možnosti komunikácie, zábavy a navigácie pre komfort vodiča aj cestujúcich. Zahŕňa aj najväčší plnofarebný LED displej medzi kontrolnými ukazovateľmi v segmente. Systémy UConnect 7.0 a 8.4NAV využívajú obrazovku s vysokým rozlíšením s kapacitnou dotykovou technológiou a obsahujú nové aplikácie Apple CarPlay a Android Auto (štandard u verzií Limited a Trailhawk), ako aj hands-free telefonovanie, navigáciu a hlasové čítanie či zadávanie textových správ. Tieto systémy umožnia užívateľom jednoduché využitie hlasového ovládania radu infotelematických funkcií.

Najlepšie off-roadové schopnosti v triede vďaka dvom špičkovým systémom pohonu všetkých kolies

Najlepšie schopnosti v teréne v danej triede zabezpečujú dva pokročilé a inteligentné systémy trvalého pohonu všetkých kolies: Jeep Active Drive a the Jeep Active Drive Low. Druhý z nich ponúka tiež plazivý prevod s pomerom 20:1. Oba potom dokážu v prípade potreby prenášať na ktorékoľvek koleso až 100 percent dostupného krútiaceho momentu. Oba tiež zahŕňajú systém kontroly trakcie Jeep Selec-Terrain, ktorý ponúka až päť režimov (Auto, Snow, Sand a Mud, plus exkluzívny režim Rock pre model Trailhawk). Vďaka tomu ponúka Compass najlepší výkon na akomkoľvek povrchu, či už ide o vozovku alebo terén, a v akýchkoľvek podmienkach počasia.

Compass využíva tiež odpojiteľný pohon zadnej nápravy a odpojenie rozdeľovacej prevodovky, vďaka čomu modely s pohonom všetkých kolies môžu dosiahnuť výrazne lepšej spotreby paliva. Systémy Jeep Active Drive a Active Drive Low 4×4 priebežné spínajú pohon všetkých kolies podľa okamžitej potreby.

Model Trailhawk je charakteristický vyššou svetlou výškou (o 2,5 cm), ochrannými krytmi podvozku, zadnými červenými ťažnými okami, špecifickou prednou a zadnou časťou pre dosiahnutie úctyhodného nájazdového uhla 29,1 stupňa, prechodového uhla 23,7 stupňov a uhla zjazdu 33,1 stupňa. K ďalším rysom patria 17palcové off-roadové pneumatiky a svetlá výška 22,9 cm.

Pre ešte lepšie off-roadové schopnosti modelu Trailhawk na úrovni Trail Rated systém Selec-Terrain obsahuje podsystém Selec-Speed ​​Control s funkciou Hill-Descent Control.

Kompletná paleta motorizácií

V záujme naplnenia potrieb všetkých zákazníkov ponúka nový Jeep Compass osem kombinácií hnacieho ústrojenstva vrátane dvoch zážihových a dvoch dieselových motorov, ako aj dve prevodovky: deväťstupňovú automatickú a šesťstupňovú manuálnu.

V Európe ponúkne Compass možnosť voľby jedného zážihového a dvoch dieselových motorov. Zážihovú motorizáciu tvorí preplňovaný agregát 1.4 MultiAir2 Turbo s technológiou Stop&Start, ktorý v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 4×2 poskytuje výkon 140 k pri 5000 ot./min a krútiaci moment 230 Nm pri 1750 ot./min, s deväťstupňovým automatom a pohonom všetkých kolies potom 170 k pri 5500 ot./min a krútiaci moment 250 Nm pri 2500 ot./min.

Rad dieselových motorizácií zahŕňa efektívny motor 1.6 MultiJet II s technológiou Stop&Start, ktorý v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom 4×2 poskytuje výkon 120 k pri 3750 ot./min a krútiaci moment 320 Nm pri 1750 ot./min. Druhým variantom ponúkaným v kombinácii s deväťstupňovou automatickou alebo šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom všetkých kolies je agregát 2.0 MultiJet II s technológiou Stop&Start. Výkon tejto motorizácie dosahuje 140 k pri 4000 ot./min a krútiaci moment 350 Nm pri 1750 ot./min. Ponuku radu Compass dopĺňa výkonnejšia verzia motora 2.0 MultiJet II s funkciou Stop&Start, deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies, ktorá ponúka 170 k (u verzie Trailhawk so špecifickým plazivým prevodom).

Na vybraných trhoch (Rusko, Afrika a Blízky Východ) bude rad Compass tvorený ešte zážihovým motorom 2.4 Tigershark s technológiou MultiAir2. Vo verzii s vyšším výkonom ponúkne 184 k pri 6400 ot./min a krútiaci moment 237 Nm, v menej výkonnom prevedení potom 150 k. Obe motorizácie budú kombinované s deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies.

Viac ako 70 dostupných a vysoko vyspelých prvkov bezpečnosti

Bezpečnosť vodiča a cestujúcich bola pri vývoji nového modelu Jeep Compass prvoradým cieľom. Vozidlo ponúka cez 70 dostupných a veľmi pokročilých prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti vrátane varovania pred čelným nárazom Plus, sledovania jazdných pruhov Plus (oba v štandarde celého radu), monitoringu mŕtveho uhla, detekcie kríženia dráhy za vozidlom, zadnej parkovacej kamery s dynamickým navádzaním, plne automatického parkovacieho asistenta pre pozdĺžne a priečne parkovanie, adaptívneho tempomatu, elektronickej kontroly stability ESP s kontrolou proti prevráteniu a siedmich štandardných airbagov. Pre ďalšiu úroveň bezpečnosti pridáva Compass bezpečnostnú klietku, ktorá je zo 65 percent vyrobená z vysokopevnostnej ocele.

Na ženevskom autosalóne sa úplne nový Compass predstaví v dvoch prevedeniach Limited a tiež vo verziách Trailhawk. Prvý z modelov je vyvedený v trojvrstvovom bielom perleťovom odtieni s čiernym koženým interiérom, a osadený je zážihovým preplňovaným motorom 1.4 MultiAir2 s výkonom 170 k, deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Druhý model je v odtieni Granite Crystal s interiérom v kombinácii sivej látky Sky a kože. Táto verzia disponuje motorom 2.0 Multijet II s výkonom 140 k, deväťstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom 4×4. Dvojica modelov Trailhawk – špeciálna verzia pre zákazníkov požadujúcich to najlepšie v zmysle jazdy v teréne – sa môže pochváliť oranžovým odtieňom Spitfire a Rhino a obe disponujú čiernymi koženými sedadlami. K pohonu slúži motor 2.0 Multijet II s výkonom 170 k v kombinácii s deväťstupňovou automatickou prevodovkou.

Zdroj: Jeep

Prečítať celý text

Reklama