/
/
JAGUAR I-PACE ZAZNAMENAL NEVÍDANÉ TROJITÉ VÍŤAZSTVO V ANKETE SVETOVÉ AUTO 2019

JAGUAR I-PACE ZAZNAMENAL NEVÍDANÉ TROJITÉ VÍŤAZSTVO V ANKETE SVETOVÉ AUTO 2019

Reklama

  • Model I-PACE získal ocenenia Svetové auto roka, Svetový automobilový dizajnroka a Svetové ekologické auto roka za rok 2019.
  • Čisto elektrické výkonné SUV značky Jaguar je prvým automobilom, ktorý zvíťazil v troch kategóriách v rovnakom roku.
  • Po víťazstve modelu F-PACE v roku 2017 tak ide už o druhého člena uznávanejrodiny automobilov Jaguar PACE, ktorý získal titul Svetové auto roka
    a Svetový automobilový dizajn roka.
  • Víťazov vyhlásili počas udeľovania cien Svetové auto 2019 na newyorskommedzinárodnom autosalóne.
  • Do dnešného dňa si model I-PACE prevzalo vyše 11 000 zákazníkov z celéhosveta.1
  • Jaguar I-PACE si môžete objednávať už teraz, od 60 995 libier2 vo Veľkej Británii, a môžete si ho nakonfigurovať na stránke www.jaguar.com

Čisto elektrický Jaguar I-PACE dosiahol historické trojité víťazstvo v ankete Svetové auto 2019. Získal nielen vytúžené tituly Svetovéauto roka a Svetový automobilový dizajn roka za rok 2019, čím vyrovnal úspech modelu F- PACE z roku 2017, ale navyše bol vyhlásený aj za Svetové ekologické auto roka.

Počas 15-ročnej existencie tohto ocenenia je I-PACE úplne prvým modelom, ktorý získalv ankete Svetové auto tri tituly.

Najnovšie víťazstvo modelu I-PACE, za ktoré bol ocenený na newyorskom medzinárodnom autosalóne porotou 86 motoristických novinárov z 24 krajín, prichádza len niekoľko týždňov po získaní titulu Európske auto roka. Iba tým potvrdzuje status tohto modelu ako najžiadanejšieho prémiového elektromobilu na svete.

Prof. Dr. Ralf Speth, generálny riaditeľ spoločnosti Jaguar Land Rover, uviedol: „Je pre nás poctou, že Jaguar I-PACE dostal tieto tri vyznamenania od prestížnych porotcov ankety Svetové auto.

Začali sme s myšlienkou posunúť sa bližšie k našej vízii ,Destination Zero‘, čo znamená nula emisií, nula nehôd a nula dopravných zápch. I-PACE, ako náš prvý krok na ceste k tomuto cieľu, sme skoncipovali v čase, keď si elektromobily kupovala len veľmi špecifická skupina zákazníkov.

Preto sme začali úplne od nuly a vytvorili nový štandard – najlepší prémiový elektromobil na svete a zároveň pravý Jaguar zameraný na vodiča.

 

Tým, že I-PACE získal ocenenia Svetové auto roka, Svetový automobilový dizajn roka a Svetové ekologické auto roka za rok 2019, dostalo sa tomuto nášmu prvému elektromobilu najvyššieho uznania, ktoré si aj zaslúži. Rád by som poďakoval tímu, ktorý model I-PACE.“

I-PACE, navrhnutý a vyvinutý vo Veľkej Británii, priťahuje k značke Jaguar nových zákazníkov, pričom pre mnohých to zároveň bude aj ich prvý elektromobil – do dnešného dňa si model prevzalo už vyše 11 000 zákazníkov vo viac než 60 krajinách sveta. Spojením výkonu športového automobilu, nulových emisií, mimoriadnej kultivovanosti a dokonalej praktickosti vozidla typu SUV sa model I-PACE stáva naozaj výnimočnou voľbou v rámcisvojej triedy.

Ian Callum, šéfdizajnér značky Jaguar, ktorý pricestoval do New Yorku prevziať ocenenia, povedal: „Navrhovanie vozidiel Jaguar je pravdepodobne tá najlepšia práca na svete a jamôžem úprimne povedať, že žiadny iný projekt, na ktorom som pracoval, nebol taký uspokojivý ako I-PACE. Elektromobily poskytujú dizajnérom nebývalú mieru slobody pri pretváraní proporcií, profilu a usporiadania. A môj tím využil túto príležitosť naplno. Ziskocenenia Svetový automobilový dizajn roka 2019, ako aj Svetové auto roka a Svetové ekologické auto roka je skutočným uznaním ich výsledkov.“

Dynamický profil, krátke previsy a napnuté, mohutné blatníky dodávajú modelu I-PACE na dramatickosti, ktorou sa odlišuje od iných SUV. Na mieru vytvorená architektúraelektromobilu prispela k priestrannosti interiéru, ktorý zdobia nádherné prémiové detaily a precízne remeselné spracovanie typické pre Jaguar.

I-PACE využíva najmodernejší lítiovo-iónový akumulátor s kapacitou 90kWh, ktorý poskytuje dojazd až 470 km (podľa cyklu WLTP). Z 0 na 80 % sa nabije len za 40 minút (100 kW j.s.),resp. pri použití domácej zásuvky (7 kW str.) dosiahne rovnakú úroveň nabitia len za niečo vyše desať hodín, čo je ideálne pre nabíjanie doma počas noci.

Vozidlo disponuje množstvom inteligentných technológií, ktoré mu pomáhajú dosiahnuť optimálny dojazd, ako napríklad systémom prípravy akumulátora pred jazdou: keď je I-PACEzapojený do zásuvky, automaticky zvyšuje (alebo znižuje) teplotu akumulátora s cieľom zabezpečiť vozidlu ešte pred jazdou čo najdlhší dojazd.

Okrem toho získal model I-PACE päťhviezdičkové hodnotenie za bezpečnosť od organizácieEuro NCAP. Konštrukcia karosérie poskytuje vysokú úroveň ochrany cestujúcich a k tomusa pridávajú technológie, ktorých účelom je chrániť ostatných účastníkov cestnej premávkya chodcov. Napríklad systém aktívnej kapoty či systém autonómne núdzového brzdenia s detekciu chodcov a cyklistov.

Od svojho odhalenia pred niečo vyše rokom získal model I-PACE 62 ocenení, napríklad titul Európske auto roka, Nemecké, Nórske a Britské auto roka, Elektromobil roka od magazínuTopGear stanice BBC, Čínske ekologické auto roka alebo ocenenie ECOBEST v ankete Autobest.

Zdroj: Jaguar

 

 

Prečítať celý text

Reklama