/
/
ID.4 v predpredaji na Slovensku

ID.4 v predpredaji na Slovensku

Reklama

Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku, spustila predpredaj nového modelu ID.4 s elektrickým pohonom.

  • Dva uvádzacie modely ID.4 1ST a päť predkonfigurovaných sériových verzií
  • Elektromotor s výkonom 150 kW (204 k), batéria 77 kWh pre dojazd do 520 km (WLTP)
  • Cena od 41 750 € s Maxi bonusom 3 000 €, možnosť uplatnenia štátnej dotácie 8 000 €

Bratislava – Spoločnosť Porsche Slovakia, autorizovaný importér značky Volkswagen na Slovensku ,spustila predpredaj nového modelu ID.4 s elektrickým pohonom. Tento automobil poskytuje všestrannosť SUV v kombinácii s environmentálnymi benefitmi elektromobilu. Zákazníci si už môžu objednávať nielen uvádzací model ID.4 1ST ale aj 5 predkonfigurovaných sériových verzií. Všetky majú pohon zadných kolies elektromotorom s výkonom 150 kW (204 k) a batériu s kapacitou 77 kWh.

Nová definícia SUV. Modelom ID.41) ponúka Volkswagen po prvý raz SUV s elektrickým pohonom, ktoré jazdí bez lokálnych emisií. ID.4 kombinuje všetky výhody, ktoré zákazníci oceňujú na automobiloch kategórie SUV. Jeho čistý, aerodynamický dizajn upúta na prvý pohľad a prispieva k vynikajúcemu koeficientu aerodynamického odporu 0,28. Vysokonapäťová batéria pohonu je uložená v podlahe karosérie prispieva k nízkemu ťažisku a vyváženému rozloženiu hmotnosti na nápravy, z čoho profitujú jazdné vlastnosti. Modulárna stavebnica elektromobility MEB koncernu Volkswagen umožňuje vďaka veľkému rázvoru 2,77 metra veľkorysé priestorové pomery v kabíne posádky pri kompaktných vonkajších rozmeroch – dĺžke 4,58 metra, šírke 1,85 metra a výške 1,61 metra. Farby a materiály, použité v interiéri modelu ID.4, pôsobia moderne a súčasne útulne. Batožinový priestor má základný objem 543 litrov a maximálny až 1 575 litrov. Zväčšená svetlá výška 21 cm umožňuje jazdu aj po nespevnených cestách.

Nová definícia SUV. Modelom ID.41) ponúka Volkswagen po prvý raz SUV s elektrickým pohonom, ktoré jazdí bez lokálnych emisií. ID.4 kombinuje všetky výhody, ktoré zákazníci oceňujú na automobiloch kategórie SUV. Jeho čistý, aerodynamický dizajn upúta na prvý pohľad a prispieva k vynikajúcemu koeficientu aerodynamického odporu 0,28. Vysokonapäťová batéria pohonu uložená v podlahe karosérie vytvára nízke ťažisko a vyvážené rozloženie hmotnosti na nápravy, z čoho profitujú jazdné vlastnosti. Modulárna stavebnica elektromobility MEB koncernu Volkswagen umožňuje vďaka veľkému rázvoru 2,77 metra veľkorysé priestorové pomery v kabíne posádky pri kompaktných vonkajších rozmeroch – dĺžke 4,58 metra, šírke 1,85 metra a výške 1,61 metra. Farby a materiály, použité v interiéri modelu ID.4, pôsobia moderne a súčasne útulne. Batožinový priestor má základný objem 543 litrov a maximálny až 1 575 litrov. Zväčšená svetlá výška 21 cm umožňuje jazdu aj po nespevnených cestách.

Moderné a jednoduché: ovládanie a konektivita
Kokpit modelu ID.4 je jasne štruktúrovaný, zobrazovanie je digitálne, ovládanie jednotlivých funkcií je dotykové. Na želanie je k dispozícii head-up displej s rozšírenou realitou, ktorý kombinuje symboly premietané na predné okno s reálnym svetom. Navigačný systém Discover Pro umožňuje využívanie online služieb We Connect Plus, asistenčné systémy IQ.Drive prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti posádky a komfortu vodiča. Softvér a hardvér majú novú koncepciu, umožňujúcu aj po kúpe vozidla dodatočne aktivovať niektoré funkcie. Kompletné vonkajšie aj vnútorné osvetlenie vozidla je vytvorené z LED.

Štart predaja s dvoma uvádzacími modelmi 1ST.
ID.4 sa v Európe začal predávať s dvoma uvádzacími modelmi – ID.4 1ST a ID.4 1ST Max, ktoré sú limitované na celkový počet 27 000 kusov.

ID.4 1ST technicky vychádza zo špecifikácie ID.4 Pro Performance, ktorá má lítiovo-iónovú akumulátorovú batériu s kapacitou 77 kWh (netto) postačujúcej na dojazd cca 520 km (WLTP). Elektromotor s výkonom 150 kW (204 k) a maximálnym krútiacim momentom 310 Nm poháňa zadné kolesá. ID.4 akceleruje z 0 na 100 km/h za 8,5 sekundy, maximálna rýchlosť je kvôli efektívnemu využívaniu energie limitovaná na 160 km/h. Na rýchlonabíjacích staniciach s jednosmerným prúdom na diaľniciach dokáže ID.4 „tankovať“ elektrickú energiu s výkonom 125 kW. Vďaka tomu sa dá za 30 minút dobiť batéria na dojazd 320 km (WLTP).

Bohato vybavený uvádzací model ID.4 1ST jazdí na 20-palcových diskoch z ľahkej zliatiny „Drammen“, ktoré spolu s dizajnovým kompletom „Exterieur Style Paket“ a stmavenými oknami v zadnej časti kabíny umocňujú atraktívny vonkajší vzhľad. Predné sedadlá, multifunkčný volant a predné okno majú vyhrievanie. Farba ambientného osvetlenia v kabíne sa dá nastavovať v 30 odtieňoch, atraktívnym detailom sú pedále s ušľachtilej ocele s dizajnom „Play & Pause“. Komfort posádky zvyšuje 2-zónová automatická klimatizácia „Climatronic“. K sériovým prvkom vybavenia uvádzacieho modelu ďalej patrí navigačný „Discover Pro“, cúvacia kamera, adaptívny tempomat ACC „stop & go“, ako aj najdôležitejšie asistenčné systémy – „Front Assist“ a „Lane Assist“. Na ID.4 1STimportér na Slovensku poskytuje Maxi bonus 3000 €, po ktorého odpočítaní je konečná predajná cena od 42 660 €.

ID.4 1ST Max. Ešte bohatšie vybavenie má špičkový model ID.4 1ST Max. V exteriéri sú to adaptívne svetlomety LED Matrix, zadné 3D-LED svetlá a 21-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny „Narvik“. Veľké kolesá nielen vizuálne zvýrazňujú športový charakter automobilu, ale spolu s progresívnym riadením a adaptívnymi tlmičmi pruženia DCC mu dodávajú športovejšie jazdné vlastnosti. Lišta medzi svetlometmi a vonkajšie kľučky dverí sú osvetlené. ID.4 1ST má na Slovensku predajnú cenu od 52 110 €.

Ponuka príplatkového vybavenia okrem tepelného čerpadla na zvýšenie energetickej efektivity vykurovania obsahuje aj elektricky výklopné ťažné zariadenie, s ktorým môže elektrické SUV ťahať príves do hmotnosti 1.000 kilogramov (brzdený príves pri stúpaní 12 percent).

Päť predkonfigurovaných verzií. Rovnako ako pri menšom súrodencovi ID.33) si zákazníci aj v rade ID.4 môžu objednávať predkonfigurované modely, združujúce najžiadanejšie prvky príplatkového vybavenia v cenovo zvýhodnených kompletoch. Po technickej stránke vychádzajú zo špecifikácie ID.4 Pro Performance, rovnako ako uvádzací model ID.4 1ST. Majú označenie Life, Business, Family, Tech a Max.

Bohaté štandardné vybavenie
Cenovo priaznivý vstup do modelového radu elektrického SUV predstavuje základná verzia ID.4 Life, ponúkaná na Slovensku za cenu od 41 750 eur (s uvádzacím bonusom importéra 3000 €). Sériové vybavenie zahŕňa napr. 7 airbagov vrátane airbagu medzi sedadlami vodiča a spolujazdca, navigačný systém „Discover Pro“ s displejom 25,4 cm (10 palcov) podporujúci „Wireless App-Connect“ na bezdrôtové pripojenie smartfónu a online služby „We Connect Start“, rozhranie pre mobilný telefón „Comfort“ s bezdrôtovým pripojením na vonkajšiu anténu a indukčnou nabíjačkou, prijímač digitálneho rozhlasového vysielania DAB+, vyhrievaný multifunkčný kožený volant s dotykovými plochami, vyhrievané predné sedadlá a predné okno, parkovacie senzory vpredu a vzadu, automatickú 2-zónovú klimatizáciu „Climatronic“, adaptívny tempomat ACC, rozpoznávanie dopravných značiek, asistenčné systémy „Front Assist“ a „Lane Assist“, ako aj ambientné osvetlenie s 10 nastaviteľnými farbami.

Vybavenie bohatšej verzie ID.4 Business zahŕňa navyše napr. adaptívne svetlomety „Matrix LED“, osvetlenú lištu medzi svetlometmi, zadné 3D LED svetlá s dynamickými smerovými svetlami, tmavo tónované sklá v zadnej časti kabíny, ako aj cúvaciu kameru „Rear Assist“ a systém bezkľúčového prístupu „Keyless Advanced“. Predáva sa za cenu od 45 600 €.

ID.4 Family má navyše 3-zónovú klimatizáciu „Climatronic“, panoramatickú sklenenú strechu s elektricky ovládanou roletou, akusticky izolujúce sklá v predných dverách a ďalšie prvky. V slovenskom cenníku začína od 46 760 €.

Pre technicky orientovaných zákazníkov je určená verzia ID.4 Tech s podporou asistenčných systémov a rozšírenej reality. Sériové vybavenie obsahuje navyše asistenčné systémy „Travel Assist“, „Side Assist“, „Traffic Jam Assist“ a „Emergency Assist“. Infotainment tvorí navigačný systém „Discover Max“ s displejom 30,5 cm (12 palcov) a head-up displej s rozšírenou realitou. V kabíne sú vpredu elektricky nastaviteľné sedadlá ergoActive s pamäťou a bedrovou opierkou s masážnou funkciou, dvere batožinového priestoru majú elektrické bezdotykové ovládanie „Easy Open and Close“, výhľad okolo vozidla v okruhu 360° pri manévrovaní zabezpečuje priestorový kamerový systém „Area View“. Cena ID.4 Tech sa začína od 49 930 €.

Maximum v oblasti dizajnu, techniky a komfortu poskytuje ID.4 Max za cenu od 53 220 €, ktorý má navyše progresívne riadenie, adaptívne tlmiče pruženia DCC s elektronickou reguláciou charakteristiky, športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy a tepelné čerpadlo na energeticky úsporné vykurovanie.

Ponuka príplatkového vybavenia pre všetky predkonfigurované verzie obsahuje dizajnový komplet „Exterior Style Silver“ so striebornými prvkami na karosérii a strechou lakovanou v kontrastnej čiernej farbe, disky z ľahkej zliatiny „Hamar“ (19″), „Drammen“ (20″) a „Narvik“ (21″), tepelné čerpadlo (pri ID.4 Max sériovo), ako aj elektricky výklopné ťažné zariadenie s ktorým môže elektrické SUV ťahať príves do hmotnosti 1.000 kilogramov (brzdený príves pri stúpaní 12 percent). V ponuke originálneho príslušenstva Volkswagen je pre ID.4 niekoľko nástenných nabíjacích staníc wallbox aj mobilná nabíjacia súprava MOON2Go.
Rovnako ako pri automobiloch Volkswagen so spaľovacím motorom si zákazníci môžu za príplatok predĺžiť zákonnú dvojročnú záruku podľa potreby – najviac na 5 rokov alebo 150 000 km. Na vysokonapäťovú batériu pohonu výrobca štandardne poskytuje záruku 8 rokov alebo 160 000 km.

Zákazníci na Slovensku si môžu uplatniť štátnu dotáciu na nákup elektromobilu vo výške 8 000 €. Ako osobitný bonus môže majiteľ počas prvého roka využiť bezplatné nabíjanie prostredníctvom služby We Charge do 2 000 kWh, resp. hodnoty 600 €.

Prvé exempláre ID.4 sa v showroomoch slovenských predajcov značky Volkswagen majú objaviť začiatkom apríla.

Bilančne neutrálne z hľadiska CO2: výroba a prevádzka ID.4
Model ID.4 sa bude pre európsky trh vyrábať v závode Zwickau v Nemecku bilančne neutrálne z hľadiska CO2 pozdĺž celého reťazca tvorby hodnoty. Volkswagen na nabíjanie ponúka komplexný balík služieb We Charge, umožňujúci komfortné nabíjanie doma i na cestách. V Nemecku môžu zákazníci na nabíjanie využívať aj elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov, čím je aj prevádzka neutrálna z hľadiska CO2.

Svetový model – elektrická mobilita pre kľúčové trhy: Európu, Čínu a USA
Volkswagen od druhej polovice minulého roka dopĺňa svoje klasické produktové portfólio novými modelovými radmi ID. s elektrickým pohonom. Po kompaktnom ID.3 je nový ID.4 druhým výlučne elektrickým modelom značky. Nové elektrické SUV je globálnym modelom, ktorý sa bude vyrábať v piatich závodoch na troch kontinentoch. Sériová výroba sa už rozbehla v závode Zwickau pre Európu a v čínskych závodoch Anting a Foshan pre tamojší trh. V roku 2022 sa začne ID.4 vyrábať aj v závode Chattanooga (USA) pre severoamerický trh a v závode Emden v Nemecku pre európsky trh.

Zdroj: Volkswagen

Prečítať celý text

Reklama