6.9 C
Bratislava
utorok, 5 marca, 2024
Reklama

Ibiza Cupra – radosť z jazdy

Odporúčame

Športová ikona značky SEAT – Ibiza Cupra. Posledným modelom, ktorým SEAT naštartoval ofenzívu ešte pred letom je mimoriadne dynamický model Cupra, ktorý vychádza z trojdverovej karosérie modelu Ibiza SC v atraktívnej športovej úprave.

Najdynamickejší automobil vo svojej triede sa vyznačuje skvelým dizajnom, ktorý vyhľadávajú najmä milovníci športových automobilov. Široká maska chladiča, veľmi efektné otvory pre prívod vzduchu a hranaté línie sériovo dodávaných bi-xenónových svetlometov vytvárajú nezameniteľný dizajnérsky štýl značky SEAT.
Športový interiér tohto modelu nijako nezaostáva v emociách za jeho exteriérom. Športový volant s logom Cupra je doplnený páčkami pre manuálne radenie automatickej prevodovky DSG. Originálne športové sedadlá, ktoré na želanie môžu byť čalúnené v dvoch farebných odtieňoch.

Najväčšie potešenie z jazdy ale poskytuje zážihový motor s objemom 1,4l s dvojitým prepĺňaným a priamym vstrekovaním paliva TSI a výkonom 132kW / 180k. Motor je spriahnutý so 7-stupňovom automatickou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Aj vďaka krútiacemu momentu 250Nm v rozsahu 2000 – 4500 otáčok/min dosahuje Ibiza Cupra zrýchlenie z 0 na 100km/hod za 6,9 sek. Zábavu za volantom novej Cupry je možné si vychutnať až do rýchlosti 228 km/hod pričom jazdca chránia systémy ako vyspelý stabilizačný systém ESP, ASR, EBA a XDS (elektronická uzávierka diferenciálu).

Zdroj: Seat

Fotogaléria

Reklama