6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Honda Civic Type R

Odporúčame

Najnovšia verzia vývojového prototypu Hondy Civic Type R absolvovala test na skúšobnej trati v Tochigi.

Už pred odštartovaním Tokijského autosalónu 2013 spoločnosť Honda predstavila najnovšiu verziu vývojového prototypu modelu Civic Type R na svojej internej skúšobnej trati v japonskom meste Tochigi. Maskovaný prototyp v súčasnosti prechádza sériou rozsiahlych testov, ktoré prebiehajú v Európe a v Japonsku. Pripravuje sa tak na svoje netrpezlivo očakávané predstavenie, ku ktorému má podľa plánu dôjsť v roku 2015.

Civic Type R bude prvým modelom v Európe, ktorý bude vybavený jedným z nových preplňovaných motorov VTEC TURBO z radu Honda Earth Dreams Technology. Tento dvojlitrový preplňovaný štvorvalec s priamym vstrekovaním paliva by mal disponovať vo svojej triede špičkovým výkonom vyše 280 koní a bude spĺňať emisnú normu EURO 6.

Počas nedávneho testovania v nemeckom Nürburgringu sa Gabriele Tarquini, jazdec tímu Honda WTCC, podelil o svoje prvé dojmy z tohto vozidla:

Automobil a jeho vlastnosti sú fantastické. Výkon a krútiaci moment motora, ale aj celkové nastavenie vozidla na mňa veľmi zapôsobili. Predná časť vozidla je veľmi ostrá a automobil veľmi rýchlo mení smer. Toto vozidlo sa so svojím charakterom veľmi blíži môjmu pretekárskemu špeciálu a DNA vozidla Type R je z neho veľmi dobre cítiť.

Úplne znenie komentára Gabriela Tarquiniho si môžete vypočuť na nasledujúcej stránke: www.myjourneys.com/typer

Zdroj: Honda

Reklama