/
/
/
Nový MINI bude predstavený na 107. narodeniny sira Aleca Issigonisa.

Nový MINI bude predstavený na 107. narodeniny sira Aleca Issigonisa.

Reklama

Svetová premiéra 18. novembra 2013 ako pocta tvorcovi classic Mini – born in Britain: nový model sa vyrába a bude odhalený v MINI závode Oxford a dvojnásobná premiéra ešte v ten istý týždeň na autosalónoch v Los Angeles a Tokiu.

Mníchov / Oxford. Nová skúsenosť so  zábavou z jazdy, in car infotainment a prémiová kvalita v segmente malých vozidiel sa nezadržateľne blížia. Už 18. novembra 2013 bude odhalené nové MINI, jeho prvé vystúpenie týmto spadá presne na 107. narodeniny sira Aleca Issigonisa, ktorý pred viac ako 50 rokmi so svojim úplne prvým modelom tejto značky vyvolal revolúciu vo výrobe automobilov. Javiskom svetovej premiéry bude MINI závod v Oxforde, paralelne k tomu sa bude oslavovať debut najmladšieho člena rodiny tohto modelu aj v britskom hlavnom meste Londýne.

Ešte v tom istom týždni absolvuje nový MINI aj svoju premiéru na autosalóne pred medzinárodným publikom – takmer v tom istom čase ho bude možné po prvýkrát uvidieť v Los Angeles a v Tokiu. Svetové uvedenie nového MINI na trh sa uskutoční v prvom kvartáli roku 2014.

Pre nový MINI platí: Narodený vo Veľkej Británii, vyrobený podľa najlepšej tradície

Ako jeho predchodcovia, opustí pás v Oxforde, spustenie výroby a svetová premiéra nového MINI sú takto ďalšími vrcholmi v jubilejnom roku závodu, v ktorom sa automobily vyrábajú už 100 rokov. Zároveň so svetovou premiérou si pripomíname prapredka  všetkých MINI modelov a jeho tvorcu. S malým vozidlom, predstaveným v roku 1959, dal Alec Issigonis určujúci impulz pre celý automobilový priemysel. Motor umiestnený šikmo vpredu, predný pohon, a pokroková technika podvozku umožňovali nielen maximum miesta pre cestujúcich a batožinu na minimálnej základnej ploche, ale viedli aj k strhujúcej agilnosti v jazdných vlastnostiach vozidla.

Koncept legendárneho konštruktéra sa stal základným princípom pre mnoho generácií malých a kompaktných automobilov. Vo svojej najmodernejšej forme ďalej žije v novom MINI. Úplne novo vyvinutá technika pohonu a podvozku, aktuálne inovácie MINI Connected a do podrobností zdokonalená prémiová kvalita z neho robia nový pojem pre zábavu z jazdy vo svojej triede.

Zdroj:BMW

Prečítať celý text

Reklama