/
/
/
Frankfurtská premiéra Kia Motors

Frankfurtská premiéra Kia Motors

Reklama

Už 10. septembra 2013 uvidia návštevníci autosalónu IAA v nemeckom Frankfurte nad Mohanom nový koncept z dielne európskeho dizajnérského štúdia Kia Motors. Jeho hravý a zároveň odvážný dizajn naznačuje možnú podobu budúceho mestského vozidla značky Kia Motors v segmente B.

Hravý a pritom odvážny, masívny a predsa roztopašný. Najnovší koncept automobilky Kia je pripravený na akékoľvek výzvy, s ktorými sa vodič v dnešnej premávke stretáva a cieľavedomo vziať doslova útokom mestské prostredie, do ktorého je určený. Štúdia pritom evokuje silu, dynamiku a emócie, prameniace z robusnej a pevnej karosérie, ktorej však nechýba elegancia. To všetko v kompaktných rozmeroch a v pôsobivej kombinácii kontrastných materiálov.

296184
©KIA

Zámerom značky Kia bolo vytvoriť kompaktný automobil, ktorý by uspokojil individualistov aj náročných vodičov a ponúkol im zaujímavé prvky, ktoré nebývajú vždy spájané s touto kategóriou vozidiel. Nová štúdia bola navrhnutá v Európe s ohľadom na európsky vkus a očakávania európskych vodičov.

Napriek tomu, že neexistujú žiadne konkrétne plány na výrobu vozidla, chystaného pre frankfurtský autosalón, poslúži táto štúdia na analýzu reakcií potenciálnych zákazníkov pri navrhovaní budúcich sériovo vyrábaných modelov.

Zdroj: Kia

Prečítať celý text

Reklama