6.9 C
Bratislava
streda, 17 apríla, 2024
Reklama

Ford Mustang sa stal najžiadanejším klasickým automobilom v Európe

Odporúčame

  • Podľa prieskumu on-line automobilového portálu AutoScout24 túžia Európania po modeli Ford Mustang viac než po ktoromkoľvek inom klasickom vozidle.
  • Spoločnosť Ford potvrdila, že kultový Ford Mustang, najžiadanejšie vozidlo pre 37 percent opýtaných, sa bude predávať aj v Európe.
  • Aplikáciu Ford Mustang Customizer, pomocou ktorej si fanúšikovia môžu vytvoriť svoj Mustang snov, si prevzalo už 500 000 európskych nadšencov.
  • Videoklip zo série „Mustang Countdown“ spustí v roku 2014 oslavy 50. výročia tohto kultového športového vozidla.

Podľa prieskumu on-line automobilového portálu AutoScout24, ktorého sa zúčastnilo viac než 75 000 jeho návštevníkov, je Ford Mustang najžiadanejšie európske klasické vozidlo.

Celkovo 37 percent Európanov – z Rakúska, Belgicka, Francúzska, Nemecka, Holandska, Talianska a Španielska – označilo Ford Mustang za klasické auto, ktoré by vlastnili najradšej, pričom sa stal jasným víťazom pred konkurentmi BMW M1 (20 percent) a Volkswagen Beetle (11 percent). Spoločnosť Ford navyše potvrdila, že Mustang sa čoskoro po prvýkrát objaví aj v Európe.

Ford Mustang je viac než len auto, predstavuje slobodu na voľnej ceste a ducha športovej jazdy,

povedal Roelant de Waard, viceprezident pre marketing, predaj a služby spoločnosti Ford of Europe.

Mustang je už takmer pol storočia jednou zo základných súčastí globálnej automobilovej kultúry a stal sa jedným z celosvetovo najuznávanejších vozidiel.

Spoločnosť Ford ďalej uviedla, že on-line aplikácia Mustang Customizer, ktorá je k dispozícii na prevzatie, prilákala už viac než 500 000 návštevníkov z Európy. Od jej minuloročného uvedenia navštívilo stránku s aplikáciou Mustang Customizer už viac ako 4,5 miliónov ľudí zo 49 krajín, pričom druhý najväčší počet návštevníkov pochádzal z Nemecka.

Pomocou tejto aplikácie, dostupnej pre telefóny a tablety s operačným systémom iOS aj Android, si fanúšikovia modelu Mustang môžu vytvoriť svoje vysnívané vozidlo a porovnať ho s ostatnými fanúšikmi. Za každé vytvorené vozidlo môžu získavať body a odznaky, môžu ukladať obrázky a použiť ich ako pozadie pracovnej plochy, či dokonca súťažiť v driftovaní.

Pri príležitosti 50. výročia, ktoré Mustang oslávi v roku 2014, uviedla spoločnosť Ford novú sériu videoklipov s názvom „Mustang Countdown“, ktorých cieľom je upriamiť svetlá reflektorov na toto kultové športové vozidlo a jeho fanúšikov z celého sveta.

Prvý videoklip s názvom Where It All Started: The Mustang 1 Concept (Kde to celé začalo – koncept Mustang 1) vás posunie späť v čase na premiéru koncepčného vozidla v roku 1962.

http://youtu.be/t8kWWpzm2Ho

V ďalších videoklipoch zasa nahliadnete do rozsiahlych archívov spoločnosti Ford o modeli Mustang, poodhalíte prostredie klubov majiteľov Fordu Mustang a stretnete fanúšikov, ako je napr. Ralf Wurm, nemecký Mustang Man. Budete si môcť pozrieť mnohé vzácne zábery, exkluzívne nové rozhovory či názory odborníkov. Zbierku správ, informácií a archívnych materiálov týkajúcich sa modelu Mustang nájdete aj na špeciálnom portáli, ktorý spoločnosť Ford of Europe vytvorila výhradne pre model Mustang.

Mustang sa predstavil v roku 1964 a okamžite sa stal senzáciou. Milióny ľudí inšpiroval životným štýlom, po ktorom túžili. Automobilových nadšencov po celom spája vášeň pre Mustang, ktorý sa už objavil v takmer 3 000 filmoch a televíznych reláciách a spieva sa o ňom v nespočetnom množstve piesní. Okrem iného sa objavuje aj v rôznych slávnostných sprievodoch a vo forme hračiek.

Zdroj: Ford

Reklama