/
/
/
Ford – Dopyt zvyšuje výrobu novej Kugy

Ford – Dopyt zvyšuje výrobu novej Kugy

Reklama

Apríl 2013 – Spoločnosť Ford of Europe dnes oznámila, že plánuje zvýšiť výrobu úplne nového modelu Ford Kuga o 10 percent, čo predstavuje 8 000 kusov, aby uspokojila zvýšený dopyt po tomto športovom úžitkovom vozidle. Spoločnosť zvyšujúca produkciu vo svojom závode v španielskej Valencii uviedla, že v tomto roku po prvýkrát očakáva dosiahnutie európskej produkcie vozidiel Kuga na úrovni 100 000 kusov ročne. Model Kuga sa vyrába aj v meste Elabuga v Rusku.

Nový model Kuga, ktorý je od tohto roka v Európe dostupný v širokej sieti predajcov, veľmi rýchlo zaznamenal značný predajný úspech. V rámci februára vzrástol predaj medziročne o 27 percent. (Údaje za marec ešte nie sú k dispozícii). V USA, kde sa vozidlo predáva pod názvom Escape, predaj za marec vzrástol medziročne o 28 percent, čím spoločnosť dosiahla rekordné mesačné výsledky. V porovnaní s rokom 2012 vzrástol objem predaja za prvý štvrťrok 2013 o 25 percent.

Reakcie zákazníkov na spotrebu paliva, priestrannosť, jazdnú dynamiku a inteligentné technológie, ako napr. bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru pohybom nohy, sú mimoriadne pozitívne. Kuga taktiež získala maximálny počet piatich hviezdičiek v hodnotení bezpečnosti Euro NCAP. „Nový model Kuga je inteligentné SUV, ktoré ponúka komplexný rad technológií, ako prvé vozidlo v kategórii ponúka bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru. V Európe zasa ako prvá prichádza s globálnym systémom pohonu všetkých kolies od spoločnosti Ford,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident pre marketing, predaj a služby spoločnosti Ford of Europe. Tento významný nárast produkcie je veľmi sľubným začiatkom uvedenia vozidiel SUV, na čele ktorého stojí nová Kuga a ktoré stavia na historickom prvenstve spoločnosti Ford v kategórii vozidiel SUV v Severnej Amerike a v ďalších regiónoch. Do Európy sa dostane aj úplne nový EcoSport a neskôr Ford Edge.

http://www.youtube.com/watch?v=JZSdcsQ2918

Spoločnosť Ford očakáva, že v najbližších šiestich rokoch sa v Európe predá viac ako jeden milión vozidiel typu SUV. Podiel vozidiel SUV v regióne sa do roku 2016 vyšplhá na 10 percent všetkých predaných vozidiel značky Ford. Koncom roka 2013 sa objaví aj úplne nový kompaktný automobil EcoSport a neskôr pribudne nasledujúca generácia modelu Ford Edge, väčšieho a luxusnejšieho úžitkového vozidla, ktoré je populárne v USA a ďalších krajinách. Nový Ford Kuga dosiahol v hodnotení Euro NCAP skóre 88 percent v kategórii celkovej ochrany. Ide o historicky najvyššie hodnotenie v triede stredne veľkých SUV. Zároveň získal aj ocenenie Euro NCAP Advanced za systém Ford SYNC s technológiou núdzovej pomoci Emergency Assistance, ktorý dokáže v prípade nehody privolať pomoc záchrannej služby v miestnom jazyku.

Nový model Kuga obsahuje aj nasledujúce prvky technologickej výbavy: bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru Hands-Free Tailgate, aktívny parkovací asistent Active Park Assist, systém monitorovania mŕtveho uhla Blind Spot Information System, systém predchádzania nárazom pri nízkych rýchlostiach Active City Stop, asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu Lane Keeping Aid, systém varovania pred opustením jazdného pruhu Lane Keeping Alert, automatické diaľkové svetlá Auto High Beam, systém na sledovanie pozornosti vodiča Driver Alert, systém rozpoznávania dopravných značiek Traffic Sign Recognition a inteligentný pohon všetkých kolies Intelligent All-Wheel Drive, ktorý preventívne vyhodnocuje podmienky 20-krát rýchlejšie, než trvá žmurknutie oka, a rozdeľuje výkon prenášaný na kolesá tak, aby vodičovi zabezpečil najlepší pomer ovládania vozidla a záberu kolies. Nový model Kuga dosahuje taktiež špičkovú úroveň hospodárnosti vďaka výrazne nižšej spotrebe paliva dostupných pohonných jednotiek, medzi ktoré po prvýkrát patria motory s technológiou EcoBoost. Spotreba paliva zážihového motora sa znížila o 25 percent a spotreba vznetového motora o 10 percent.

Zdroj: Ford

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama