/
/
/
Focus je najpredávanejšie vozidlo na svete

Focus je najpredávanejšie vozidlo na svete

Reklama

Apríl 2013 – Ford Focus je oficiálne najpredávanejším vozidlom na svete a Ford Fiesta zasa celosvetovo najpredávanejším malým kompaktným vozidlom. Tieto údaje priniesla spoločnosť Polk, líder v oblasti automobilových dát a predpovedania trendov. Celosvetové údaje týkajúce sa registrácií vozidiel od spoločnosti Polk ukázali, že na celom svete sa v roku 2012 predalo 1 020 410 kompaktných vozidiel Focus, čím tento model získal titul celosvetovo najpredávanejšieho vozidla. Údaje tak isto potvrdili, že model Ford Fiesta sa stal najpredávanejším malým kompaktným vozidlom na svete s počtom 723 130 registrácií za minulý rok.

Focus a Fiesta sú vyvrcholením našej globálnej produktovej stratégie s názvom One Ford,“ povedal Jim Farley, výkonný viceprezident pre globálny marketing, predaj, servis a značku Lincoln v spoločnosti Ford. „Naše globálne produkty si našli svoje miesto u zákazníkov, najmä v najpredávanejších a najkonkurenčnejších kategóriách. Zákazníci ocenili jedinečnú kombináciu nízkej spotreby paliva, vysokej kvality, bohatej výbavy a potešenia z jazdy. Vďaka stratégii One Ford dokážeme zákazníkom na celom svete priniesť úspory z masovej výroby a fantastickú hodnotu.

Focus sa v Európe v minulom roku stal prvým vozidlom značky Ford, ktoré sa v ponuke objavilo s inovatívnym 1,0-litrovým zážihovým motorom EcoBoost. Práve tento motor získal ocenenie „Medzinárodný motor roka 2012“. Okrem toho sa do predaja v Európe a v krajinách na celom svete dostala verzia Focus ST s výkonom 184 kW/250 k. V roku 2012 spoločnosť Ford taktiež uviedla štýlovú novú Fiestu, ku ktorej sa v tomto roku pripojí aj verzia Fiesta ST s výkonom 134 kW/182 k. Najnovší úspech modelu Fiesta prichádza spoločne s potvrdením, že podľa údajov poskytovateľa automobilových informácií JATO Dynamics* sa globálny model kategórie B od spoločnosti Ford stal v roku 2012 najpredávanejším malým vozidlom v Európe. Európski zákazníci si tak novú Fiestu kupovali v priemere každé dve minúty.

http://www.youtube.com/watch?v=QIWRPapn4PE

Na zvýšení trhového podielu pre Focus sa podieľal najmä dopyt zákazníkov v Číne a Spojených štátoch, pričom počet registrácií v Číne vzrástol v minulom roku o 51 percent. Na tomto trhu sa podľa údajov spoločnosti Polk predalo celosvetovo každé štvrté vozidlo s označením Focus. Predaj modelu Focus v USA vzrástol v roku 2012 o 40 percent, a taktiež sa podieľal na raste predaja tohto modelu.

Od svojho uvedenia na čínsky trh koncom marca minulého roka predaj modelu Focus aj naďalej stúpal. V roku 2012 sa tento model po prvýkrát v histórii stal najpredávanejším osobným vozidlom v Číne,

povedal Farley.

V minulom roku sme posilnili výrobné kapacity a v roku 2013 máme obrovskú príležitosť ešte viac zvýšiť predaj našich globálnych malých vozidiel. Už vieme, že predaj zaznamenal veľmi slušný štart.

Globálne registrácie nových vozidiel pre modely série Ford F, najpredávanejšie pickupy v Amerike za posledných 36 rokov, dosiahli v minulom roku celkový počet 785 630 kusov, vďaka čomu obsadili tretie miesto spomedzi všetkých predaných vozidiel na svete.

Zdroj: Ford

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama