/
/
/
Exkluzívna pozícia v prvom rade na štartovom rošte: BMW M850i xDrive Coupé First Edition.

Exkluzívna pozícia v prvom rade na štartovom rošte: BMW M850i xDrive Coupé First Edition.

Reklama

BMW predstavuje špeciálnu edíciu modelu nového luxusného športového vozidla limitovaného na 400 kusov – špeciálne exkluzívne prvky exteriéru a interiéru pochádzajú od BMW Individual.

Nové BMW radu 8 Coupé dokáže unikátne inšpirovať dynamickými jazdnými vlastnosťami a zároveň fascinovať luxusnou výbavou. To všetko oblečené v športovom a elegantnom dizajne. Navyše, maximum exkluzivity zaručujú aj individuálne možnosti konfigurácie nového luxusného športového vozidla.
BMW M850i xDrive Coupé First Edition (kombinovaná spotreba paliva: 9,8 – 9,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 224 – 221 g/km), ktoré sa predstaví na jar 2019, to dokazuje v plnej miere. Prvý raz dopĺňajú technológiu pohonu a odpruženia dvojdverového modelu vyvinutú s využitím skúseností a schopností z motoršportu aj prvky exteriéru aj interiéru pochádzajúce z ponuky oddelenia BMW Individual.

BMW M850i xDrive Coupé First Edition vznikne v množstve limitovanom na 400 kusov medzi aprílom a júnom 2019. Všetky vozidlá vyrobia v závode BMW Dingolfing.

Lak karosérie, disky kolies z ľahkých zliatin a prvky v interiéri dodajú modelu BMW M850i xDrive Coupé First Edition individuálny a expresívny charakter. Fascinujúcu príťažlivosť exteriéru zvýši aj novo vyvinutá špeciálna metalická farba Frozen Barcelona Blue, ktorá sa v ponuke BMW Individual dostáva na model značky BMW úplne prvý raz. Dopĺňajú ju prvky s povrchovou úpravou BMW Individual High Gloss Shadow Line, ktoré sa okrem rámov okien nachádzajú aj na jednotnom rámiku obličiek BMW ako aj na ich lištách, na výduchoch na blatníkov a v čiernej farbe aj na koncovkách výfukového potrubia. Tmavá farba Jet Black púta pozornosť aj na 20-palcových M diskoch kolies z ľahkých zliatin s ramenami v tvare Y-spoke. Medzi prvkami dodávanými na želanie sa, okrem iného, nachádzajú aj strecha M Carbon a balík doplnkov exteriéru M Carbon.  

Exkluzívnu auru v interiéri modelu BMW M850i xDrive Coupé First Edition dopĺňajú aj špeciálne dizajnové prvky z ponuky BMW Individual, vycibrený výber materiálov a farieb ako aj mimoriadne kvalitné prvky výbavy. Špeciálnou súčasťou limitovaného modelu je plne kožené čalúnenie špičkovou kožou Merino z ponuky BMW Individual v novej farebnej krémovo-čiernej kombinácii Ivory White/Night Blue. V harmonicky zladenom interiéri sa nachádzajú aj dizajnové prvky ako kožou čalúnený M volant a strop čalúnený alkantarou z ponuky BMW Individual, v oboch prípadoch vo farbe Night Blue. Interiér vybavený prvkami BMW Individual ozvláštňujú aj lišty nalakované čiernym lakom Black Piano, pričom v strede kokpitu sa nachádza nápis First Edition 1/400. Luxusnú atmosféru interiéru dopĺňajú špičkový audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System a prvky z brúseného skla s označením Crafted Clarity, ktoré sa nachádzajú na tlačidle štart/stop, ovládači iDrive Controller, na ovládači hlasitosti a na podsvietenom voliči automatickej prevodovky.

Výraznú osobnosť modelu BMW M850i xDrive Coupé First Edition zrejmú z exteriéru aj interiéru dopĺňajú výnimočné dynamické vlastnosti. Model zo špeciálnej edície poháňa 8-valcový benzínový motor, ktorý vďaka technológii prepĺňania BMW TwinPower Turbo dodáva výkon 390 kW (530 k). Pohonná jednotka V8 s vysokým krútiacim momentom spolupracuje s 8-stupňovou športovou prevodovkou Steptronic. Výkon motora sa prenáša na vozovku pomocou inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive a podvozku, ktorý absolvoval dokonalé nastavenie pre potreby tohto vozidla.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama