/
/
/
Dizajnérska trofej pre novú Kia Soul

Dizajnérska trofej pre novú Kia Soul

Reklama

  • Ešte pred uvedením na trh získal nový kompaktný model segmentu mestských SUV dizajnové ocenenie “iF Product Design Award”
  • Kia Soul sa na európskom trhu objaví v marci 2014

Nová Kia Soul, ktorá mala premiéru minulý rok na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom, aktuálne získala dizajnérske ocenenie “iF Product Design Award”. Táto prestížna trofej za dizajn isto nebude posledná v rade ocenení pre toto kompaktné SUV, ktoré príde na európsky trh už túto jar.

Originálny model Kia Soul bol prvý automobil kórejskej výroby, ktorý získal v roku 2009 významné dizajnérske ocenenie ,,Red Dot Design Award”. Odvtedy pozbierali modely značky Kia až 16 dizajnérskych ocenení. Od roku 2008 si model Kia Soul prvej generácie zakúpilo vyše 760 000 zákazníkov, čo svedčí o tom, že jeho charakteristický a nezameniteľný dizajn si získal množstvo fanúšikov.

Nový model Kia Soul je podobne ako aj iné modely značky Kia dielom Petra Schreyera, prezidenta a šéfa dizajnu Kia Motors Corporation a Hyundai Motor Company. Druhá generácia modelu Kia Soul sa vyznačuje mnohými prvkami pochádzajúcimi z nekonvenčného konceptu Kia Track´ster, ktorý pútal pozornosť počas svojej premiéry v roku 2012 na autosalóne v Chicagu. Kia Soul druhej generácie tak obohatila svoj charakteristický ikonický dizajn modernými a netradičnými prvkami, prinášajúcimi svieži vietor do tejto automobilovej kategórie.

Najväčšou výzvou pri navrhovaní druhej generácie bolo uchovať silný a individuálny charakter, ktorým Kia Soul dosiahla svoj úspech a zároveň vdýchnuť novému dizajnu svieže impulzy,

uviedol pri tejto príležitosti Peter Schreyer.

Na toto ocenenie som naozaj hrdý a to najmä kvôli nášmu dizajnérskemu tímu a spôsobu, akým sa mu podarilo uchopiť túto výzvu. Nová Kia Soul má prepracovanejší vzhľad, je výraznejšia a osobitejšia ako kedykoľvek predtým.

Nový podvozok, vylepšená dynamika a výrazne individuálny dizajn

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je nová Kia Soul úplne nový model. Rozdielne sú exteriérové panely karosérie, rovnako bol kompletne prepracovaný interiér. Pasažierom ponúka viac priestoru pre nohy i nad hlavami, disponuje kvalitnejšími materiálni a tiež veľkým spektrom príslušenstva, ktoré zvyšuje komfort, pohodlie aj bezpečnosť pasažierov.

Zákazníkov určite poteší mimoriadne nízka hladina hlučnosti nového modelu Soul. Ide o jedno z najvýraznejších vylepšení nového podvozka, pochádzajúceho z modelového radu cee´d, vďaka ktorému je Kia Soul dynamickejšia a disponuje lepšími jazdnými vlastnosťami. K dispozícii sú dva agregáty s objemom 1,6 litra: benzínový motor s výkonom 132 koní (97 kW) a naftový motor s výkonom 128 koní (94 kW).

Už predchádzajúca generácia disponovala množstvom prvkov, ktoré zvyšujú komfort aj bezpečnosť pasažierov – a nová Kia Soul posúva latku ešte vyššie. V závislosti od stupňa výbavy a rozsahu doplnkov je možné zvoliť si napríklad aj farebnosť interiéru. Nová Kia Soul ako prvý model značky Kia ponúka možnosť výberu farby strechy v kontrastnej farbe k odtieňu karosérie. Ocenenie iF Product Design Award získal práve takto upravený model Kia Soul Styling Pack s nárazníkmi, bočnými prahmi a podbehmi vo farbe „piano black“ (vysokolesklé kvalitné čierne prevedenie) a so strechou čiernej farby.

Ocenenie „iF Product Design Award“

Od roku 1953 sa toto prestížne ocenenie za dizajn každoročne udeľuje najzaujímavejším produktom ako významné uznanie za najlepší dizajn. Ocenenie vychádza z iniciatívy spoločnosti „Good Industrial Design“ s koreňmi na výstavisku v Hannoveri a momentálne patrí medzi najznámejšie svetové súťaže o najlepší dizajn. Ocenenie iF za dizajn sa rozdeľuje do dvoch hlavných kategórií – komunikačný a celkový dizajn.

V roku 2014 sa do súťaže o trofeje iF product Design Award prihlásilo 3 249 rôznych dizajnérov a produktov z 55 krajín sveta, ktorí súťažili v 17 rôznych kategóriách. Nová Kia Soul zabodovala v kategórii „dopravný dizajn“.

Udeľovanie cien sa uskutoční počas slávnostnej ceremónie dňa 28. februára 2014 v rámci podujatia „Munich Creative Business Week“ v Mníchove. Víťazné produkty budú následne vystavené v Hamburgu v HafenCity. Pozrieť si ich môžete aj na www.ifdesign.de, prípadne cez smartfónovú aplikáciu iF design.

Zdroj: Kia

kia soul if product design award europe market spec
© Kia
Prečítať celý text

Reklama