/
/
/
Dieter Zetsche: koncept EQA posúva elektro-ofenzívu o krok ďalej

Dieter Zetsche: koncept EQA posúva elektro-ofenzívu o krok ďalej

Reklama

Koncept EQA značky Mercedes-Benz s dojazdom približne 400 kilometrov ukázal na tohtoročnej medzinárodnej výstave automobilov vo Frankfurte možnosti realizácie stratégie EQ v triede kompaktných vozidiel. Vozidlo s atletickými tvarmi a elektrickým pohonom má elektromotor na prednej aj zadnej náprave so systémovým výkonom viac ako 200 kW. Stály náhon na všetky kolesá rozdeľovaním momentu na prednú alebo zadnú nápravu (prostredníctvom jazdných programov Šport a Šport plus) umožňuje zmenu charakteristiky jazdy. Zvolený jazdný program koncept EQA zobrazuje na jedinečnom virtuálnom paneli na mieste masky chladiča.

„Prostredníctvom konceptu Mercedes-Benz EQA sa naša elektro-ofenzíva posúva o krok ďalej: do roku 2022 bude mať divízia Mercedes-Benz Cars na trhu viac ako desať plne elektrických vozidiel,“ uviedol novinku Dr. Dieter Zetsche, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars.

Koncept EQA je zároveň ďalší príklad dôsledného vylepšovania dizajnu zmyselnej čistoty: prelisy aj línie má výrazne jednoduchšie. Príkladom nového elektrického vzhľadu je technológia svetiel s laserovými vláknami zabudovanými v strede optického svetelného vodiča s nápadným špirálovým svetelným znakom, ktorý pripomína medené vinutie elektromotora a animáciou vizuálne znázorňuje elektrické impulzy.

Vysokoefektívne lítium-iónové akumulátory s plochými článkami dodáva pre koncept dcérska spoločnosť koncernu Daimler Deutsche ACCUMOTIVE. V závislosti od modelu dosahujú celkovú kapacitu viac ako 60 kWh vďaka modulárnej konštrukcii. Koncept EQA možno nabíjať indukčne, z nabíjacej skrinky či využiť rýchle nabíjanie.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama