/
/
/
CUPRA Formentor sa stane oficiálnym automobilom FC Barcelona

CUPRA Formentor sa stane oficiálnym automobilom FC Barcelona

Reklama

V rámci globálnej aliancie s futbalovým klubom FC Barcelona, pre ktorý je CUPRA oficiálnym automobilovým partnerom a partnerom mobility, sa CUPRA Formentor stane oficiálnym automobilom FC Barcelona.

Prirodzený proces

CUPRA Formentor sa stane prvým modelom v histórii, ktorý bol vybraný ako oficiálny automobil FC Barcelona. Pri oznámení tejto správy Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA zdôraznil, že „výber modelu CUPRA Formentor ako oficiálneho automobilu FC Barcelona je prirodzený proces. Tento model bol navrhnutý a skonštruovaný v Barcelone, kde sa aj bude vyrábať – v meste, kde sa narodili obidvaja partneri a odkiaľ chceme inšpirovať svet. Táto dohoda zvýši globálnu viditeľnosť modelu a predstavuje ďalší krok na ceste k cieľu etablovať značku CUPRA ako príťažlivú značku pre automobilových nadšencov.“

V rámci partnerstva medzi značkou CUPRA a FC Barcelona bude model CUPRA Formentor dodaný futbalovému klubu na inštitucionálne využitie. Okrem toho partnerstvo umožňuje hráčom, ktorí budú chcieť používať nový model, individualizovať si svoj automobil výberom motora, farby a dizajnových prvkov zo širokej ponuky. Jedným z prvých hráčov, ktorý bude používať vlajkovú loď značky CUPRA, je nemecký brankár Marc-André ter Stegen – od februára globálny ambasádor značky CUPRA.

CUPRA pripraví spoločné akcie s FC Barcelona zamerané na zviditeľnenie značky a posilňovanie dôvery v značku na celom svete, ktoré budú zahŕňať aj vystavenie modelu CUPRA Formentor na štadióne Camp Nou keď sa začnú opäť hrať futbalové zápasy s účasťou divákov.

Exkluzívna uvádzacia edícia

CUPRA Formentor je prvým modelom vyvinutým kompletne pre značku CUPRA a bude sa vyrábať na linke 2 závodu Martorell. Vlajková loď značky CUPRA kombinuje vlastnosti vysoko výkonného automobilu s kvalitami SUV v rastúcom segmente CUV.

Uvádzaciu sériu CUPRA Formentor poháňa turbodúchadlom prepĺňaný benzínový štvorvalec 2.0 TSI s maximálnym výkonom 228 kW (310 k) a maximálnym krútiacim momentom 400 Nm. Vozidlá budú mať exkluzívny matný lak karosérie Petrol Blue Matt, zvýrazňujúci dizajn a nápadné 19-palcové disky kolies medenej farby, ako aj brzdy Brembo so zväčšenými kotúčmi. So športovým dizajnom karosérie je zladený moderný interiér, obsahujúci škrupinové športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, potiahnuté kožou s modrým farebným odtieňom Petrol Blue, ako aj prvky vo vyhotovení tmavého brúseného hliníka a akcentné detaily medenej farby.

Vozidlá uvádzacej edície modelu CUPRA Formentor sa objavia na cestách už túto jeseň. Od roku 2021 ponuku modelového radu rozšíri ďalšia verzia s pohonom plug-in hybrid s maximálnym systémovým výkonom 180 kW (245 k) a elektrickým dojazdom približne 50 km.

 

 

Zdroj: Seat

Prečítať celý text

Reklama