/
/
/
CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

CUPRA Formentor – na cestách už túto jeseň

Reklama

Prebiehajú posledné prípravy na spustenie predaja nového modelu CUPRA Formentor. Tento týždeň Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA, testoval Formentor v skúšobnom areáli závodu Martorell. Pri tom mu sekundoval Jordi Gené, továrenský jazdec CUPRA a mnohonásobný víťaz pretekov cestovných automobilov na okruhoch WTCC (World Touring Car Championship). Táto testovacia jazda odštartovala odpočítavanie do spustenia výroby nového modelu, ktorý sa objaví na cestách už túto jeseň.

Po svetovej premiére modelu CUPRA Formentor v marci 2019 a predstavení nového modelového radu Leon CUPRA vo februári toho roka pri príležitosti slávnostného otvorenia novej centrály CUPRA Garage značka CUPRA, založená pred dvoma rokmi, kontinuálne napreduje. Prvý model vyvinutý exkluzívne pre ňu sa bude vyrábať na linke číslo 2 v závode Martorell. Pre záujemcov, ktorí chcú ako prví jazdiť na novej vlajkovej lodi značky CUPRA, bude od júna spustený predpredaj.

Wayne Griffiths zdôraznil, že „Formentor je prvý model skonštruovaný exkluzívne pre značku CUPRA a predstavuje bod zlomu v našom úsilí osloviť automobilových nadšencov na celom svete. Po inaugurácii CUPRA Garage a prezentácii modelového radu CUPRA Leon, signalizuje Formentor začiatok vzrušujúcej novej etapy a stane sa jedným z pilierov značky.“

Inovácie a sofistikovanosť

CUPRA Formentor, prvý 100-percentný model značky CUPRA, sa začne predávať na jeseň a bude k dispozícii so širokým portfóliom motorov až po benzínový štvorvalec 2.0 TSI s výkonom 228 kW (310 k). Od roku 2021 bude k dispozícii aj pohon plug-in hybrid s maximálnym systémovým výkonom 180 kW (245 k) a elektrickým dojazdom približne 50 kilometrov.

Vysoko efektívny crossover kombinuje DNA značky CUPRA s vysoko výkonným pohonom, príťažlivým dizajnom, individuálne vypracovaným interiérom a najmodernejšou technológiou. Model Formentor, pomenovaný po myse na ostrove Mallorca, integruje inovatívne bezpečnostné asistenčné systémy a najmodernejšie technológie digitálnej konektivity ako nový systém infotainmentu s displejom 30,5 cm (12 palcov).

Preto je CUPRA Formentor modelom, vyznačujúcim sa sofistikovanosťou, inovatívnosťou a intuitívnou ovládateľnosťou. Je zameraný na trendový segment CUV, u ktorého sa v budúcich rokoch očakáva kontinuálny rast.

Úspešná iniciatíva

Pri príležitosti prvého futbalového zápasu na štadióne Camp Nou bola v spolupráci s klubom FC Barcelona spustená iniciatíva značky CUPRA „Let’s win this match together“ (Vyhrajme tento zápas spoločne). Fanúšikovia, z celého sveta ktorí poslali z domu fotografie ako fandia svojmu tímu, sa mohli stať virtuálnymi divákmi zápasu a povzbudiť hráčov pri ich návrate na štadión.

Od spustenia iniciatívy 15. mája došlo na adresu značky CUPRA vyše 25.000 fotografií od fanúšikov z celého sveta. Podporovatelia FC Barcelona môžu posielať svoje fotografie na oficiálnu internetovú stránku CUPRA.

Zdroj: Seat

Prečítať celý text

Reklama