6.9 C
Bratislava
pondelok, 5 júna, 2023
Reklama

CROSSOVER MITSUBISHI ASX OCENENÝ ZA VYSOKÚ BEZPEČNOSŤ

Odporúčame

Crossover Mitsubishi ASX modelového roku 2013 (v USA známy pod označením Outlander Sport) získal od americkej neziskovej organizácie – Poistného inštitútu pre bezpečnosť cestnej premávky (IIHS) najvyššie ocenenie za bezpečnosť „Top Safety Pick+“. V teste, ktorý podstúpilo trinásť nových modelov z kategórie malých SUV, bolo ASX MY2013 jedným z iba dvoch vozidiel s dobrým celkovým výsledkom.

Inštitút IIHS teraz udeľuje nové ocenenie „Top Safety Pick +“, a to tým vozidlám, ktorá ponúka najvyššiu ochranu cestujúcim pri náraze. Zisk tohto ocenenia svedčí o tom, že Mitsubishi ASX spĺňa nové prísnejšie štandardy nárazových testov americkej neziskovej organizácie.

Inštitút IIHS označuje automobil ako „dobrý“, „prijateľný“, „medzný – na hrane“ a „zlý“ na základe jeho výsledkov v nasledujúcich oblastiach:

  • Čelný náraz s čiastočným prekrytím – čelnému nárazu je vystavených 40% čelnej plochy vozidla (v rýchlosti 64 km za hodinu).
  • Čelný náraz s malým prekrytím – jedná sa o nový typ testu, kedy je čelnému nárazu vystavených iba 25% čelnej plochy vozidla (v rýchlosti 64 km za hodinu). Tento test simuluje náraz do malej prekážky ako napr. strom či stĺp elektrického vedenia.
  • Bočný náraz.
  • Pevnostná skúška strechy.
  • Ochrana proti zadnému nárazu – tento test sa zameriava na riziká poranenia krčnej chrbtice v dôsledku použitých sedadiel a opierok hlavy.

http://www.youtube.com/watch?v=wjLbVoOfYjQ

Ocenenie „Top Safety Pick+“ získa vozidlo označené ako „dobré“ v minimálne štyroch z piatich testovaných oblastí, pričom ani v jednom z testov nesmie byť horší ako „prijateľné“.

K pozitívnemu hodnoteniu Mitsubishi ASX prispieva rad vyspelých technologických riešení. Najmä významné bezpečnostné technológie, s ktorými sa stretneme u každého vozidla Mitsubishi – Reinforced Impact Safety Evolution (RISE), karoséria s vysokou schopnosťou absorbovať náraz, ktorá chráni posádku vo vnútri vozidla. K vysokej úrovni pasívnej bezpečnosti prispieva tiež 7 airbagov (vrátane kolenného airbagu vodiča), ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy modelu ASX.

Zdroj: Mitsubishi

Reklama