/
/
/
Čo je to vlastne sim racing?

Čo je to vlastne sim racing?

Reklama

5. decembra sa BMW Motorsport SIM Racing predstaví na streame BMW SIM Live, ktorý sa kvôli pandémii uskutoční výlučne prostredníctvom digitálneho prenosu. Na úvod BMW Motorsport vytvorilo video, ktoré poskytuje základné informácie o rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví simulátorov. Krátky klip tiež vysvetľuje súčasné zapojenie BMW Motorsport do digitálnych pretekov.

„Sim racing sme pre nás identifikovali hneď na začiatku ako vzrušujúce pole činnosti a ustanovili sme ho ako trvalý pilier v našom motoristickom programe. Prudký vývoj v uplynulom roku potvrdzuje, že sme mali pravdu,“ uviedol Rudolf Dittrich, vedúci BMW Motorsport SIM Racing. „Sim racing je čoraz profesionálnejší a stáva sa samostatnou pretekárskou disciplínou. Ponúka tiež nový, cenovo dostupný spôsob zapojenia sa do športového zápolenia a stretnutia nových cieľových skupín. Slobodu v tomto dynamickom prostredí využívame na intenzívny prenos technológií a vytvárame mnoho synergií medzi digitálnymi a skutočnými pretekmi.“

BMW Motorsport pridal do svojho programu sim racing ako samostatnú, rovnocennú aktivitu v roku 2020 a v úzkej spolupráci s rýchlo sa rozvíjajúcou komunitou sim racingov pomohol pozdvihnúť tento priemysel na ešte profesionálnejšiu úroveň. BMW Motorsport v úzkej spolupráci so simulačnými platformami iRacing a rFactor 2 integroval do simulácií čo najrealistickejšie racing vozidlá ako BMW M8 GTE, BMW M4 GT4 a BMW M2 CS Racing.

BMW SIM Live 5. decembra 2020.

Program BMW SIM Live 2020, ktorý sa bude vysielať 5. decembra od 16.00 h SELČ prostredníctvom priameho prenosu na kanáloch BMW Motorsport a BMW Esports, bude obsahovať záverečné preteky v rámci súťaží BMW SIM 120 Cup a BMW SIM M2 CS Racing Cup. Víťazi sezóny budú súťažiť o vyše 25 000 eur.

BMW Motorsport SIM Racing využije rámec podujatia aj na predstavenie rozsiahleho programu pre nadchádzajúcu sezónu. To sa v mnohých oblastiach výrazne rozšíri, aby sa uspokojila dynamika rýchlo sa rozvíjajúceho odvetvia digitálnych závodov. Plány zahŕňajú one-make súťaže, vývoj hardvéru, či spolupráce. BMW Motorsport SIM Racing predstaví na BMW SIM Live 2020 niekoľko významných svetových premiér v týchto oblastiach.

Odkaz na priamy prenos: https://b.mw/sim_live.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama