6.9 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Reklama

CLA je najkrajší kompakt, získalo cenu Autonis 2013

Odporúčame

Svojim progresívnym a dynamickým vzhľadom sa vozidlu Mercedes-Benz CLA podarilo jednoznačne zvíťaziť v ankete odborného časopisu „auto, motor und sport“ o cenu najlepšej dizajnovej novinky v kompaktnej triede za rok 2013.

17 680 čitateľov odovzdalo tento rok svoj hlas v ankete Autonis o najkrajší dizajn, ktorú každoročne udeľuje „auto, motor und sport“ pre najkrajšie nové motorové vozidlá. Ako jediné kritérium sa počíta, ktoré auto považujú čitatelia za najkrajšie. Víťazom ankety v kompaktnej triede sa jednoznačne stalo vozidlo CLA s viac ako 29 percentami hlasov. Toto kupé vystupuje ako štýlový rebel a presviedča svojim mimoriadne inovatívnym dizajnom. Športové proporcie a silný dynamický štýl dizajnu  so zmyselným striedaním vydutých a vypuklých plôch robia z neho nezameniteľné vozidlo a dávajú mu všetky atribúty budúcej ikony dizajnu.

Interiér pokračuje v progresívnom, športovom vzhľade exteriéru. Jeho charakteristickými znakmi sú nezameniteľné, jasné a zmyselné tvary, mimoriadne hodnotné pôsobenie s vybranými kvalitnými materiálmi, ako aj veľký výber možností kombinovania.

Ako kompaktné štvordverové kupé zakladá CLA nielen nový segment, ale etabluje sa aj ako nový majster sveta v oblasti aerodynamiky s najlepšou hodnotou cw 0,22 spomedzi všetkých sériovo vyrábaných vozidiel na svete. Okrem toho so svojou priaznivou spotrebou a nízkymi hodnotami emisií od 109 g CO2/km stanovuje vo svojej triede nové štandardy z hľadiska efektívnosti.

Zladene so svojím športovým charakterom je vozidlo CLA k dispozícii so silnými turbomotormi s výkonom až do 155 kW (211 k), so športovým podvozkom, ako aj s pohonom všetkých kolies 4MATIC. K technickým vrcholom patrí množstvo asistenčných systémov vodiča, medzi nimi aj optimalizovaný systém COLLISION PREVENTION ASSIST.

Už pred svojim uvedením na trh bolo vozidlo CLA pre svoj vynikajúci dizajn vyznamenané odborníkmi z oblasti dizajnu renomovaným ocenením „red dot Award“.

Zdroj:  Mercedes

Reklama