6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

CLA dostala päť hviezdičiek za bezpečnosť

Odporúčame

Ako tretie vozidlo úspešnej novej generácie kompaktnej triedy z dielne Mercedes-Benz získal CLA v náročnom hodnotení Euro NCAP päť hviezdičiek, najlepšiu možnú známku.

Nová trieda CLA z dielne Mercedes-Benz zvládla bariérové skúšky podľa európskej metodiky NCAP (New Car Assessment Programme – program hodnotenia nových vozidiel) s vynikajúcim výsledkom. Získala preto najlepšie hodnotenie – päť hviezdičiek – za bezpečnosť cestujúcich, ochranu chodcov a asistenčné systémy. Triedy A a B tiež zvládli bariérové skúšky Euro NCAP s vynikajúcimi výsledkami.

Okrem toho získal Mercedes-Benz CLA tri ceny „Euro NCAP Advanced“ za bezpečnostné inovácie, a to radarový systém upozorňujúci na nebezpečenstvo zrážky COLLISION PREVENTION ASSIST druhej generácie (sériovo), systém rozpoznávania únavy vodiča ATTENTION ASSIST (sériovo) a systém prednárazovej ochrany cestujúcich PRE-SAFE® (na želanie).

Bezpečnostná výbava v CLA je rozsiahla. Kupé chráni svojich cestujúcich až deviatimi airbagmi. Medzi ďalšie špičkové bezpečnostné systémy patria napínače a obmedzovače sily bezpečnostných pásov aj pre cestujúcich vzadu a aktívna kapota motora na ochranu chodcov. Okrem toho je v rámci koncepcie Mercedes-Benz Intelligent Drive k dispozícii množstvo asistenčných systémov vodiča, a to konkrétne asistent udržiavania jazdného pruhu, asistent sledovania mŕtveho uhla, tempomat s reguláciou odstupu DISTRONIC PLUS, systém Intelligent Light System, aktívny asistent parkovania vrátane PARKTRONIC a cúvacia kamera.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama