/
/
/
Buldok sa vracia – prichádza nové MINI

Buldok sa vracia – prichádza nové MINI

Reklama

V oxfordskej továrni štartuje výroba nového MINI, ktoré sa už o pár týždňov, 18. novembra 2013, predstaví verejnosti v domovskom meste značky. Reklamná kampaň začne v rovnaký deň a opäť sa bude skladať z prepracovaných reklamných spotov. Dvojzmyselné príbehy budú evokovať unikátnu zábavu za volantom automobilov MINI, rovnako tak ako silné citové puto medzi vodičom a jeho MINI. Okrem nového MINI sa objaví starý známy – anglický buldog Spike.

S uvedením novej reklamnej kampane táto malá britská značka pokračuje v tradícii nekonvenčných a vtipných výstupov v celej rade komunikačných kanálov. Novú televíznu reklamu pripravila kreatívna agentúra BSSP zo San Franciska a je realizovaná komunikačným oddelením značky MINI v spolupráci s hamburskou filmovou produkčnou spoločnosťou Sterntag. Snúbi v sebe individualitu, vášeň pre potešenie z jazdy, inovatívne technológie a zmysel pre výstrednosť, ktorú ponúka len MINI.

Buldog Spike na svojej prvej ceste v novom MINI poznáva a kvituje všetky silné stránky nového člena rodiny britských malých vozidiel. A pretože malí chlapci vždy majú držať pospolu, bez ohľadu na druh, je Spike nútený brániť MINI proti obrovskej doze. Napriek prvotnej skepse sa Spike po prvom zvezení v novom MINI svojho pána zapozerá a rozhodne chce vziať situáciu pevne do svojich labiek.

Reklama má niekoľko rôznych zakončení a rôznu stopáž. Natáčanie prebiehalo v Hollywoode a v centre Los Angeles. Každý záber bol po dobu štyroch dní starostlivo nacvičovaní, s obrovským logistickým úsilím, ktoré je typické pre hollywoodske produkcie. Okrem viac ako 120 členov štábu sa natáčania zúčastnil aj špeciálny tím psích odborníkov. Okrem cvičiteľov a odborného dohľadu bol na “ pľaci “ aj veterinár a dokonca aj vizážisti, ktorí dohliadali na to, aby štvornohý hrdina bol vždy v dobrej kondícii a vyzeral dokonale.

MINI a anglický buldog sú starí priatelia: anglický buldog sa objavil v minulej kampani MINI s mottom “ nenormálne „. Navyše kolekcia doplnkov MINI by bez buldočka nikdy nebola kompletná: plyšový buldog je jedným z najobľúbenejších lifestylových produktov MINI. Motív buldoga sa objavuje aj na vankúšoch, USB kľúčenkách, príveskoch na kľúče a krytoch chytrých telefónov.

Oficiálne odhalenie nového MINI prebehne 18. novembra 2013 – v deň 107. výročia narodenia sira Aleca Issigonis, človeka, ktorý pred 50 rokmi odštartoval so svojím vôbec prvým modelom automobilovú revolúciu. Svetová premiéra sa bude konať súčasne v Londýne, hlavnom meste Veľkej Británie, a v továrni MINI v Oxforde, kde sa nový model vyrába. Nové MINI sa verejnosti po prvýkrát predstaví v rovnaký týždeň v kalifornskom Los Angeles a v japonskom Tokiu. Okrem toho bude tiež oficiálne predstavené v čínskom Šanghaji. Predaj nového MINI bude celosvetovo zahájený v prvom štvrťroku 2014.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama