/
/
Buggy sa vracia – a elektrická!

Buggy sa vracia – a elektrická!

Reklama

Volkswagen oživuje legendu! Začiatkom marca koncern z Wolfsburgu predstaví prvú plne elektrickú verziu novej buggy. Štúdia inšpirovaná populárnymi plážovými buggy z USA je skonštruovaná na báze modulárnej stavebnice elektromobility (MEB) a dokumentuje, aká je nová platforma všestranná.

„Buggy je viac ako auto. Je to automobilový pocit zo života. To reprezentuje aj nová E-Buggy, ktorá ukazuje, ako vyzerá moderná interpretácia takéhoto klasického vozidla a predovšetkým aká emocionálna môže byť elektromobilita,“ hovorí Klaus Bischoff, šéfdizajnér značky Volkswagen.

Koncepcia plne elektrickej buggy je inšpirovaná historickými vzormi z Kalifornie. Začali vznikať pred vyše 50 rokmi, ich základ tvorila podlahová plošina modelu VW „Chrobák“, dnes je stavebnica MEB podobne flexibilná. Nová interpretácia klasickej buggy nemá pevnú strechu a konvenčné dvere. V celkovom dojme dominujú voľne stojace kolesá s terénnymi pneumatikami a otvorené bočné prahy. 

Nová štúdia na báze MEB dokazuje, že plne elektrická platforma sa nemusí využívať iba výlučne pre veľkosériové modely. Modulárna elektrická stavebnica pohonu má potenciál, rovnako ako kedysi podlahová plošina modelu „Chrobák“, pre individuálne malosériové vozidlá.

História rekreačných vozidiel s technikou Volkswagen je dlhá:
Od „Chrobáka“ Cabriolet cez zvláštne a špeciálne karosérie firiem ako Hebmüller a Rometsch až po kompletne otvorené verzie ako buggy Meyers Manx po mnoho desaťročí vznikali kreatívne a sčasti aj exkluzívne vozidlá na báze modelu VW „Chrobák“. Do 80. rokov dvadsiateho storočia vzniklo na celom svete vyše 250 000 malosériových vozidiel a individuálnych unikátov. 

Najnovší unikát, štúdia plne elektrickej buggy, bude mať premiéru na 89. medzinárodnom autosalóne v Ženeve (návštevné dni pre verejnosť 7. až 17. marca 2019). Tlačová konferencia značky Volkswagen sa uskutoční 5. marca o 10:20 hod. v hale 2.

Zdroj: Volkswagen

Prečítať celý text

Reklama