/
/
/
BMW získalo tri ocenenia žltého anjela

BMW získalo tri ocenenia žltého anjela

Reklama

Mníchov. Ocenenie „Gelber Engel“ ( Žltý anjel), ktoré 18,9 milióna členov klubu Allgemeiner Deutscher Automobilclub (ADAC) tento rok udeľuje už po desiaty krát, je jedným z vôbec najvýznamnejších ocenení v automobilovom sektore.

Dr. Ing. Norbert Reithofer, predseda Správnej rady spoločnosti BMW AG, prijal ocenenie v kategórii „Strongest Brand“  (Najsilnejšia značka). V tejto kategórii si značka BMW dokázala vytvoriť výrazný náskok pred značkami Audi a Mercedes. Dr. Ing. Herbert Diess, člen Správnej rady spoločnosti BMW AG pre vývoj si odniesol ocenenie Gelber Engel za presvedčivú kvalitu modelu BMW X1. Model BMW 520d bol vyhlásený za najlepší cestovný sedan. Po minuloročnom úspechu modelu BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance si tak víťazstvo opäť odniesol model  BMW radu 5. Ocenenie prevzal Ian Robertson, člen Správnej rady BMW AG pre predaj a marketing BMW.

Tohtoročný ceremoniál odovzdávania cien sa ako tradične odohrával v Allerheiligen-Hofkirche v Mníchovskej rezidencii za účasti významných zástupcov z oblasti obchodu, politiky, priemyslu a médií. Najväčší európsky automobilový klub vôbec prvýkrát udeľoval ocenenia v celkom deviatich kategóriách: Značka, Kvalita, Cestovný sedan, Rodinný automobil, Automobil do mesta, Ekologický automobil, Inovácie a životné prostredie, Miláčik Nemecka a Osobnosť.

Klub ADAC od roku 2011 prostredníctvom štúdie AutoMarxX posudzuje renomé a silu značiek najvýznamnejších producentov automobilov v Nemecku. Na základe jednotlivých kritérií, ako je imidž značky, sila značky, spokojnosť zákazníkov, sila produktov, ekologické počínanie a bezpečnostné štandardy, tak vytvára celkový prehľad o aktuálnej činnosti najdôležitejších automobilových značiek. Značka BMW sa v tejto kategórii stala jasným víťazom, pričom sa jej podarilo ešte zvýrazniť svoj náskok z prvého polroka 2013 pred značkami Audi a Mercedes na druhom a treťom mieste.

Výsledok v kategórii Kvalita vychádza z podrobnej štatistiky, ktorú klub ADAC tvorí analyzovaním približne 25 miliónov prípadov. Rovnako ako v minulom roku, aj teraz sa modelu BMW X1 podarilo obhájiť najvyššie umiestnenie vo svojej automobilovej triede. Tretie miesto modelu BMW X3 v tejto triede len podčiarkuje špičkové výsledky modelov BMW  X.

Model BMW 520d bol zvolený za najlepší cestovný sedan a odniesol si cenu Gelber Engel. Pri výkone 135 kW/184 konských síl si model 520d vystačí v priemere s iba 4,5 litrami nafty na 100 km. Tomu zodpovedá zhruba 119 gramov emisií CO2/km. Tento prvotriedny model je vybavený automatickou 8-rýchlostnou prevodovkou s technológiou Steptronic, z nuly na 100 km/h zrýchli za 7,9 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 231 km/h. Spomínané kritériá však samé o sebe na víťazstvo v kategórii nepostačujú. Výsledné kladné hodnotenie vychádza z výsledkov testov, ktoré klub ADAC vykonal počas roka 2013, pričom okrem výkonu a spotreby posudzoval aj kritériá ako pohodlie a bezpečnosť. Model BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance si v minulom ročníku odniesol titul „Vozidlo budúcnosti“, pričom aktuálny úspech je ďalším dôkazom výnimočných kvalít modelov BMW radu 5. Skvelé počínanie značky BMW navyše ešte zdôrazňuje nový model BMW 318d Gran Turismo, ktorý vo svojom debutovom roku obsadil štvrtú priečku.

Ocenenia ADAC Gelber Engel sú jednou z najprestížnejších trofejí v nemeckom automobilovom priemysle. Ceny sa udeľujú v deviatich kategóriách. O ich víťazoch rozhoduje odborná porota alebo členovia klubu ADAC, pričom vychádzajú z výsledkov podrobných štatistík alebo testov vykonávaných samotným klubom. Vzhľadom na hodnotené kritériá sa toto ocenenie považuje za významnú známku kvality v každej z kategórií.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama