/
/
/
BMW X6 M Design Edition: Športovo-ušľachtilé akcenty presne pre 100 exemplárov.

BMW X6 M Design Edition: Športovo-ušľachtilé akcenty presne pre 100 exemplárov.

Reklama

Mníchov. BMW M GmbH pripravilo limitovanú edíciu 100 exemplárov BMW X6 M, ktoré nazvalo BMW X6 M Design Edition. Táto exkluzívna výbavová línia obsahuje zvláštne športové a dizajnové prvky ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Interiér BMW X6 M Design Edition je kompletne čalúnený prírodnou kožou Merino vrátane palubnej dosky v dvojfarebnom vyhotovení čierna/červená Mugello s kontrastnými stehmi v červenej farbe Mugello.

Exkluzívne len pre BMW X6 M Design Edition boli vytvorené interiérové lišty v čiernom klavírnom laku s plaketou, ktorá nesie označenie edície. Zvonku je BMW X6 M Design Edition rozpoznateľné podľa21-palcových diskov M Performance z ľahkých zliatin s dvojitými lúčmi a prvkami z karbónu. Na výber sú tri metalické exteriérové farby: alpská biela, zafírová čierna alebo červená Melbourn. Všetko spolu pôsobí športovo-elegantnou farebnou harmóniou, ktorá je výhradne dostupná len pri 100 exemplároch BMW X6 M Design Edition.

BMW X6 M Design Edition – dizajnové zhodnotenie interiéru aj exteriéru

Už od svojho predstavenia v roku 2008 spája prvé Sports Activity Coupé na svete suverénnu mnohostrannosť modelov BMW X so športovo elegantnými líniami kupé. Design Edition vyzdvihuje obzvlášť výraznú výnimočnosť výkonného topmodelu BMW X6 M. S jeho presne cielenými dôrazmi vo vzhľade vyostruje BMW X6 M Design Edition profil BMW X6 M ako nezameniteľný typ charakteru v prémiovom segmente automobilov s pohonom všetkých kolies. Všetky BMW X6 M Design Edition jazdia na 21-palcových kolesách z ľahkých zliatin M Performance s dvojlúčovým dizajnom. Čelný pohľad zdobia čierne ľadviny BMW a čierne vonkajšie spätné zrkadlá. Aerodynamickú presnosť podčiarkujú predný spojler M Performance a zadný spojler M Performance z karbónu, ako aj čierny zadný difúzor. Kto by chcel ešte rozšíriť znaky motoršportu, zvolí si doplnkový polep pruhmi M Performance vo farbách BMW M. 

Prírodná koža Merino a kontrastné stehy v červenej farbe Mugello

Aj v interiéri ďalej pokračuje ušľachtilo-športové ladenie. Prírodná plná koža Merino, ktorá obklopuje palubnú dosku je vyhotovená v dvoch farbách: čiernej a červenej Mugello s kontrastnými stehmi v červenej farbe Mugello. Červené kontrasty sa nachádzajú aj na sedadlách. Interiérové lišty BMW Individual v čiernom klavírnom laku nesú plaketu s označením edície „1/100“ a ešte viac podčiarkujú exkluzívnosť BMW X6 M Design Edition.

Popri opísanom obsahu X6 M Design Edition definovalo BMW M GmbH aj rad výberových prvkov zvláštnej výbavy, ktoré vhodne ladia s Edition a pridávajú sa k balíku ako stála kombinácia. K tomu patria vyhrievanie predných sedadiel, bedrová opierka, balík odkladacích priestorov, tónované sklo chrániace proti slnku, Head-Up displej a HiFi Professional alebo BMW Individual High End Audiosystem.

Ako pri sériovej verzii BMW X6 M, tak aj pri BMW X6 M Design Edition sa o pôsobivé hodnoty výkonu 408 kW (555 k) a maximálny krútiaci moment 680 Nm stará osemvalcový benzínový motor BMW M TwinPower Turbo so zdvihovým objemom 4 395 cm³. 6-stupňová M športová automatická prevodovka presviedča krátkymi časmi radenia. Takmer neprerušený tok výkonu sa stará o maximálny ťah a očarujúce hodnoty zrýchlenia. Prostredníctvom voliacej páky alebo M voliacich páčok pod volantom je kedykoľvek možný manuálny zásah do logiky radenia. Okrem toho vodiča pri dynamickej a / alebo obzvlášť efektívnej jazde podporujú dve predprogramované nastavenia motora a prevodovky.

Sila motora je pre ešte vyššiu jazdnú dynamiku rozdeľovaná na nápravy overeným systémom pohonu všetkých kolies xDrive v špecifickom vyladení M. Navyše vodič môže stlačením tlačidla aktivovať jeden z dvoch programov adaptívneho podvozka BMW X6 M, ktorý je znížený o 10 milimetrov. Špeciálne pre BMW X6 M je vyladený aj posilňovač riadenia závislý od rýchlosti. Vysokovýkonné brzdy so štvorpiestikovými strmeňmi vpredu pracujú v spojení s 395 milimetrovými kotúčmi a vzadu sa kombinujú jednopiestikové strmene s 385 milimetrovými kotúčmi. Týmto je BMW X6 M vyzbrojené nielen pre vysokú rýchlosť, ale aj pre prívesy až do hmotnosti troch ton.

V BMW X6 M spolupracujú početné M špecifické technológie podvozka a starajú sa tak o bezkonkurenčnú dynamiku, maximálnu kontrolu a výnimočný jazdný komfort. O perfektné rozdelenie jeho obrovskej sily sa starajú BMW xDrive a Dynamic Performance Control – obe v špecifickom vyladení M. Inteligentný pohon všetkých kolies BMW xDrive je dimenzovaný s dôrazom na zadnú časť a dovoľuje tak obzvlášť športové jazdenie až po kontrolovaný drift. Dynamic Performance Control podporuje jazdné vlastnosti tak, aby sa dali prechádzať zákruty ešte agilnejšie a presnejšie. Špeciálne nastavenie elektronicky riadených tlmičov (EDC) a Adaptive Drive (minimalizuje bočný náklon) umožňujú silné zabrzdenie a zrýchlenie takmer bez klopenia karosérie a zároveň zvyšuje presnosť riadenia a smerovú stabilitu. Prostredníctvom EDC tlačidiel na voliacej páke sa dajú individuálne regulovať dynamika, bezpečnosť a komfort BMW X6 M.

Flexibilné schopnosti BMW X6 M ako Sports Acitvity Coupé pre najvyššie nároky na jedinečnú športovosť a elegantný luxus sú v X6 M Design Edition zreteľne akcentované a sú v ponuke v zaujímavej cene. BMW X6 M Design Edition bude vyrobených iba 100 kusov.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama