6.9 C
Bratislava
pondelok, 27 marca, 2023
Reklama

BMW VISION NEXT 100: BMW Group predstavuje svoju víziu vozidla budúcnosti.

Odporúčame

Spoločnosť BMW Group oslávila 100 rokov svojej existencie. Pri tejto príležitosti predstavila vozidlo, ktoré stelesňuje predstavu budúcnosti automobilov na najbližších 100 rokov.

https://youtu.be/x5UD8dnP_HQ

Vozidlo spája športové línie kupé a dynamickú eleganciu sedanov. Namiesto bezmenného dopravného prostriedku je maximálne prispôsobivé a dokonale sa podriadi aktuálnym potrebám vodiča. Podľa nich vozidlo akoby ožívalo a menilo svoje nastavenie a rozloženie interiéru. Rozhranie sa nazýva Alive Geometry a vie usporiadať interiér do dvoch režimov Boost a Ease.

Dve usporiadania interiéru

V režime Boost sa vozidlo zameria na vodiča a poskytne mu všetku podporu nevyhnutnú na maximálny zážitok z jazdy. Vrátane naznačenia ideálnej jazdnej línie, presného uhla natočenia volantu a odporúčanej rýchlosti.

V režime Ease sa interiér úplne premení. Volant sa stiahne ho palubnej dosky a stredová konzola ustúpi dozadu, čím vznikne viac vnútorného priestoru. Opierky hlavy vodiča a spolujazdca sa natočia k sebe, sedadlá a obloženie dverí vytvorí homogénny celok. Vďaka tomu sa posádka na predných sedadlách môže lepšie rozprávať.

P90212589_highRes_bmw-group-the-next-1
BMW VISION NEXT100

„Ak si ako dizajnér viete niečo predstaviť, je veľká nádej, že jedného dňa sa to stane realitou,“ povedal Adrian van Hooydonk, hlavný dizajnér BMW Group. „Naším zámerom so štúdiou BMW VISION NEXT 100 bolo vytvoriť pohľad na budúcnosť, ktorú by chceli ľudia zažiť.“

Zdroj: BMW Group

Reklama