/
/
/
BMW M135i

BMW M135i

Reklama

BMW M135i uchváti čistou agilitou aj každodennou využiteľnosťoui, vďaka špeciálnemu naladeniu motora, podvozka, riadenia, ako aj svojím precíznym a športovým handlingom. Radový benzínový šesťvalec M Performance TwinPower Turbo kombinuje TwinScroll turbodúchadlo so systémami Valvetronic, double-Vanos a High Precision Injection. Tento výkonný motor charakterizujú extrémne spontánne reakcie, vysoký krútiaci moment už od nízkych otáčok a široké využiteľné pracovné pásmo. Pozoruhodný výkon 235 kW (320 k) a maximálny krútiaci moment 450 Nm sú ešte úchvatnejšie vo svetle hôdnot spotreby a emisií: priemery 8,0 l/100 km a 188 g/km CO2 dokazujú vynikajúci pomer dynamiky a efektivity. BMW xDrive, inteligentný pohon všetkých kolies rozdeľujúci silu motora variabilne medzi obe nápravy, je k dispozícii ako doplnkový prvok. Výsledkom jeho aplikácie je optimálna trakcia na každom povrchu a čistá jazdná dynamika s priemernou spotrebou 7.8 l/100 km a emisiami CO2 na úrovni 182 g/km.

Exteriér

BMW 135i je skutočným vodcom svorky: so svojimi nezameniteľnými M génmi, ako aj ponukou unikátnych a exkluzívnych detailov, je vždy o krok pred všetkými. Jasným identifikačným znakom nového top modelu BMW radu 1 je nápis „M135i“, ktorý zdobí atraktívne zadné partie a prahové lišty predných dverí. M aerodynamický balík, zložený z nárazníkov a bočných prahov vo farbe karosérie, optimalizuje obtekanie vzduchom a udeľuje BMW M135i ešte dynamickejší tvar. M športový podvozok ako prvok štandardnej výbavy, nielen znižuje tažisko vozidla o 10 mm, ale tiež zlepšuje jazdné vlastnosti a v kombinácii s M Sport brzdami tvorí ideálne základy precíznosti a športových zážitkov. Ďalšími odlišovacími znakmi sú neprehliadnuteľne športový štýl predných partií so špecifickými vzduchovými otvormi v prednom nástavci, vonkajšie spätné zrkadlá vo farbe Ferric Grey a vysoko lesklé prvky balíka BMW Individual Shadow Line. Dokonalý doplnok: 18-palcové M zliatinové disky kolies 436 M Ferric Grey so zmiešaným obutím (k dispozícii exkluzívne pre BMW M135i). Robustné koncovky výfuku na oboch stranách, galvanizované tmavým chrómom, dopĺňajú dynamický charakter BMW M135i.

http://www.youtube.com/watch?v=b79-QJfcOUg

Interiér

Unikátna symbióza športového charakteru, ergonómie a vysokej hodnoty, je okamžite viditeľná aj v interiéri. Exkluzívne a po každej stránke dynamické prostredie vás privíta hneď po otvorení dverí BMW M135i. Nápadný nápis „M135i“ na prahoch predných dverí zvyšuje vzrušené očakávanie pred naštartovaním motora. Na prístrojovom paneli vás víta nápis „///M Performance“. Posadíte sa a hneď si všimnete, aké pohodlné sú športové sedadlá s poťahom Hexagon textil / Alcantara, kontrastným stehovaním a M rúrkovaním. Váš pohľad medzi tým obdivuje M interiérové obkladové lišty Aluminium Hexagon s akcentovými líniami v matnej modrej farbe Estoril a poťah strechy BMW Individual v antracitovej farbe. Vaše ruky pohladia M kožený volant a skĺznu sa na manžety páky prevodovky a ručnej brzdy z jemnej kože Nappa. Prispôsobíte si nastaviteľnú stredovú lakťovú opierku, preskúmate na mieru šitú ergonómiu prístrojov a tešíte sa na návaly adrenalínu na kľukatej ceste s BMW M135i.

Zdroj: BMW

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama