/
/
/
BMW Individual. Dojem z osobitosti.

BMW Individual. Dojem z osobitosti.

Reklama

Každý zákazník BMW je jedinečný. Má svoju originálnu kombináciu vlastnostní a povahových rysov, ktoré z neho robia nezameniteľnú osobnosť. BMW Individual prepožičiava tejto jedinečnosti výraz exkluzívnym a vysokohodnotným spôsobom. Zákazník môže svoje BMW individualizovať a personalizovať tak, aby bolo zreteľne odlíšené od sériovej ponuky, s použitím širokého výberu farieb a materiálového dizajnu. BMW Individual je v tomto ohľade meradlom kvality vo vnútri aj zvonka. Všetko, čo BMW Individual ponúka, odráža technickú a kvalitatívnu špičku. Začalo sa to už začiatkom deväťdesiatych rokov vytvorením vozidiel na mieru pre Karla Lagerfelda, José Carrerasa a pre množstvo členov kráľovských rodín. Od tej doby sa BMW Individual stalo synonymom pre výnimočnú kvalitu, plnenie tých najkonkrétnejších požiadaviek a absolútnej orientácie na zákazníka. To je to, čo BMW Individual zaručuje už vyše 20 rokov.

Ponuka BMW Individual sa rozdeľuje na dve oblasti: kolekcia BMW Individual a manufaktúra BMW Individual. Kolekcia BMW Individual obsahuje ponuku s exkluzívnym lakovaním, vysoko kvalitnou kožou a interiérovými lištami, perfektne vyladenú pre každý modelový rad BMW. V rámci BMW Individual boli zvlášť vyvinuté kožené volanty, disky kolies, stropné panely z alcantary alebo technické prvky ako chladiace boxy a doplnkové svetlo na čítanie.

Manufaktúra BMW Individual nie je ani tak miesto ako skôr myšlienka, ktorá sa každý deň mení na skutočnosť. Tou myšlienkou je absolútna orientácia na zákazníka. Tu dostávajú tvar zvláštne želania zákazníkov, ktoré idú nad rámec kolekcie BMW Individual. Či už to je neobvyklé lakovanie, neštandardné materiály alebo nezvyčajné požiadavky – manufaktúra BMW Individual premení každú víziu vďaka svojim skúsenostiam a remeselnej zručnosti na realitu, pokiaľ neporušuje bezpečnostné požiadavky, neodporuje charakteru značky alebo zákonným požiadavkám. Manufaktúra  tiež vyvíja a vyrába akčné modely, show vozidlá pre výstavy a verzie pre špecifické trhy.

BMW Individual rýchlo rozpoznal požiadavky na individualizáciu tej najvyššej úrovne. Vyše 20 rokov skúseností poskytuje stále nové inšpirácie a motiváciu pre špecialistov z BMW Individual. Aktuálne vznikne každý rok okolo 20 000 individualizovaných vozidiel, z ktorých každé je symbolom jedinečnosti, nevšednej kvality, remeselnej zručnosti a dizajnovej kompetencie BMW Individual.

Kolekcia BMW Individual

Okrem originálov pre Karla Lagerfelda alebo José Carrerasa ktoré vzbudili široký rozruch, tvorila od začiatku kolekcia BMW Individual časť výrobného sortimentu BMW Individual. Spočiatku sa kolekcia skladala z ponuky exkluzívnych lakov, prémiového koženého vybavenia a úprav interiéru, ktoré boli k dispozícii pre všetky modelové rady. Medzitým sa ponuka kolekcie BMW Individual viditeľne zväčšila. Kto chce dnes individualizovať svoje BMW nad rámec sériovej ponuky, môže si vybrať špecifický rozsah personalizácie pre konkrétny modelový rad. Či je to BMW radu 3 sedan, BMW radu 5 Touring alebo BMW M6 Gran Coupé – každá ponuka kolekcie BMW Individual je perfektne zladená s príslušným charakterom vozidla. Súčasne široké spektrum produktov ponúka veľký priestor pre rozvoj vlastnej osobnosti.

Ako v minulosti tak aj dnes kolekcia BMW Individual pozostáva zo špeciálne vytvoreného exteriérového laku s výnimočným povrchovým leskom a farebnou hĺbkou, čalúnenia s najlepšou kožou merino a vnútorného obloženia, z ktorých si zákazník môže zostaviť svoj osobný výber. Tento súbor prvkov ďalej dopĺňa voľba diskov kolies, kožených volantov a technických prvkov. Takzvaná kompozícia spája jemnú kožu merino BMW Individual, čalúnenie stropu BMW Individual, vnútorné ozdobné lišty BMW Individual a volant BMW Individual s prahovými lištami BMW Individual do celkového harmonického balíka.

Na získanie prvého dojmu o rozsahu prvkov BMW Individual nemusí návštevník ani navštíviť predajcu BMW. Stačí, keď sa informácie dozvie z aplikácie pre iPad (https://itunes.apple.com/de/app/bmw-individual/id464751703) alebo z tlačových materiálov predajcu. Zákazník si tak môže svoj preferovaný model zostaviť podľa ponuky exkluzívnych prvkov BMW Individual z pohodlia svojho domova.

Laky BMW Individual – povrch s hĺbkou

BMW Individual je rozlíšiteľný už zďaleka vďaka exteriérovému laku, ktorý prepožičiava autu veľmi zvláštne vyžarovanie. Je jedno, či ide o brilantnú metalízu alebo matne sa trblietajúci lak Frozen – všetky exteriérové laky BMW Individual dávajú prepracovanému dizajnovému jazyku BMW zvlášť silnú vyjadrovaciu hodnotu.

Metalické laky BMW Individual. Metalické lakovanie BMW Individual má mimoriadnu brilantnosť. Jeho jedinečná pigmentácia dáva laku farbu, ktoré sa mení podľa dopadu svetla a prepožičiava mu tak zvláštnu hĺbku. Každá zmena perspektívy spôsobuje zmenu farebného odtieňa, každý zorný uhol vyvoláva novú fascináciu. Všetky metalické laky BMW Individual sú pomenované podľa drahokamov, minerálov a vzácnych kovoch, čo ešte zvyšuje ich exkluzívnosť.

Komplexná hra farieb exkluzívnych lakov BMW Individual sa najlepšie ukáže pod priamym slnečným svetlom. Napríklad lak „Citrin čierna metalíza“ pôsobí v tieni skoro ako antracitová šedá, ale na priamom svetle je lakovaný povrch zaliaty zlatistou žiarou. Takzvaný Xirallic®-pigment sa stará o bezkonkurenčný jas a svetelnosť. Laky s premenlivou farebnosťou bez  Xirallic®-pigmentov ako napríklad metalíza Moonstone (mesačný kameň) kombinujú rozličné pigmenty. Lak potom mení farbu ako drahokam podľa zmeny perspektívy od modrej cez sivú po žltú.

ajnovšou novinkou farebnej palety BMW Individual a aktuálne najexkluzívnejším lakom je Pure metal Silver. Vozidlu prepožičiava žiarivo hlboký lesk. Jemný hliníkový pigment vytvára svetlo-tmavé kontrasty na brilantnom povrchu, ktorý pôsobí takmer ako tekutý kov. Lak bol najprv vyvinutý len pre BMW Concept Vehicle, ale BMW Individual sa podarilo toto veľmi náročné lakovanie preniesť na sériové vozidlo pre každodenné použitie. Stále je tento typ lakovania najnákladnejším medzi vozidlami BMW. Po dvoch základných náteroch musí byť povrch bezchybne vyleštený. Aj tá najmenšia nerovnosť by zničila konečný efekt. Jedna vrstva vo farebnom tóne Glacier Silver metallic a ďalšie leštenie vytvorí základ pre konečné nanesenie laku Pure metal Silver. Nakoniec príde vrstva bezfarebného laku a vrstva konzervačná pre zvýšenie odolnosti a lesku.

Matné laky BMW Individual. Vývojoví pracovníci BMW Individual neustále posúvajú aj hranice lakovania, aby mohli používať nové farby alebo techniku lakovania. Ako u najnovšieho vývoja BMW Individual, ktorý priniesol matné laky. Ich hodvábny lesk prepožičiava modelom BMW novú estetickú hodnotu. Nové matné laky modelujú obrysy vozidiel oveľa ostrejšie a prinášajú komplexnému formovaniu BMW silnejší akcent. Súčasne sa matné laky BMW Individual ošetrujú rovnako ako laky s lesklejším povrchom. Takže použitie umývacej linky nie je žiadny problém.

Aby sa zaistil perfektný výsledok lakovania, je zákazka BMW Individual spojená s ďalšími nákladmi. Pre lakovanie karosérie automobilu BMW Individual je normálna lakovňa v automobilke odstavená. Po vyčistení lakovacieho systému sa prinesie automobil BMW Individual a nalakuje sa. Po procedúre je celý systém znovu očistený a lakovňa pokračuje v bežnej práci. Všetky dodatočné diely ako predný a zadný spojler, prahy dverí či hlavice vonkajších spätných zrkadiel sú lakované ručne v lakovni BMW Landshut.

Jemnozrnná koža merino BMW Individual – dokonalosť v prirodzenej forme

Interiér automobilu je životným priestorom vodiča, ktorý musí byť vytvorený čo najkomfortnejšie. Sedadlá patria k tým málo prvkom, s ktorými sú vodič a cestujúci pri jazde v trvalom kontakte. Ich čalúnenie je rozhodujúce pre pohodlie, príjemnú atmosféru v interiéri a zážitok z jazdy. Už niekoľko rokov používa BMW Individual výhradne tú najexkluzívnejšiu kožu, aká je dostupná: jemnozrnnú kožu merino BMW Individual.

Od prírody veľmi mäkká a jemná koža merino BMW Individual je jedinečná, a to na pohľad aj na dotyk. V tejto mimoriadnej koži sa odráža esencia vlastností BMW Individual: výber a ošetrenie zodpovedá tým najvyšším nárokom. Len neporušené, nepoškvrnené kože sú považované za vhodné na ďalšie zušľachtenie. Špeciálny proces činenia a sušenia vo vákuu, ktorý sa normálne používa len pre najluxusnejšie kožené doplnky – prepožičiava jemnozrnnej koži merino BMW Individual špecifickú eleganciu. Starostlivé ošetrenie udržiava prírodný charakter originálneho materiálu ako priedušnosť a robustnosť, ale pritom je koža mäkšia a ohybnejšia než iné používané v automobiloch a v dôsledku toho poskytuje najlepší možný komfort sedenia.

Nielen samotným originálnym materiálom, ale aj rozsahom ponuky koženého čalúnenia nastavilo BMW Individual nový štandard. Pri všetkých modelových radoch sú potiahnuté kožou aj zadné steny operadiel. Pri BMW radu 6 a 7 je dodatočne potiahnutá kožou aj horná a spodná strana prístrojovej dosky, ako aj kompletný panel dverí vrátane B-stĺpikov. Aj ponuka farieb koženého čalúnenia nemá u konkurencie obdobu. Špeciálne vyvíjané farebné odtiene od výrazných až po klasické elegantné sú dostupné výlučne u BMW Individual.

Samostatnú zmienku si zaslúži detailné spracovanie kože na najvyššej úrovni. Rafinované švy, lemovanie v rôznych vyhotoveniach, dekoratívna perforácia ako aj zdôraznené kontrastné obšitie dávajú ešte viac vystúpiť vysokej kvalite jemnozrnnej koži merino BMW Individual. Forma jednotlivých prvkov sa mení podľa vozidla a zdôrazňuje tým osobitosť vodiča a modelu do najmenšieho detailu.

Interiérové obloženie BMW Individual – exkluzívny pútač

So vzácnym drahým drevom, koženým poťahom alebo náročným lakovaním sa starajú interiérové lišty BMW Individual o exkluzívne stvárnenie interiéru. Ušľachtilé drevené obloženie  BMW Individual sa vyznačuje prírodným žilkovaním a výraznou farebnosťou. Paleta farieb siaha od teplých tmavých po veľmi jasné, moderné farebné odtiene – optimálne zladené s okolitými materiálmi.

Podľa modelu sú dostupné aj jemné intarzie, ktoré tvoria exkluzívny kontrast k prírodnej grafike dreva. Táto drahá forma interiérového obkladu zdvíha exkluzívny charakter a mimoriadnu kvalitu spracovania výbavových prvkov BMW. Starostlivý výber a ďalšie spracovanie dreva sa riadi podľa najprísnejších kvalitatívnych kritérií a vysokých štandardov BMW Group. BMW Individual si je vedomé zodpovednosti a podľa toho vyberá drevo a procesy jeho spracovania.

Exkluzívna alternatíva ušľachtilého dreveného obloženia je vyhotovenie v klavírovom čiernom laku. Perfektne vysoko lesklý povrch sa dosahuje náročným nanášaním viacerých vrstiev laku a podobnú kvalitu dosahujú už len špičkoví výrobcovia klavírov. Drevený obklad môže mať aj lišty potiahnuté kožou s hladkým povrchom alebo kožou so vzhľadom pletiva, ktoré zvýrazňujú vysokú kvalitu a súčasne športový kontrast.

Kompozícia BMW Individual a doplnkové prvky

Pre exkluzívny pocit z priestoru BMW Individual vozidlá ešte ďalej zintenzívňuje. V závislosti od modelu ponúka BMW Individual doplňujúce možnosti výbavy. V rámci nich aj strop Alcantara BMW Individual, ktorý svojim mäkkým povrchom pôsobí príjemne a vznešene. Aj prístrojová doska potiahnutá kožou od BMW Individual prepožičiava interiéru nový rozmer, ktorý môže človek vidieť aj cítiť. Priliehavé interiérové lišty BMW Individual dopĺňajú drevené intarzie a neobvykle elegantný kožený volant.

Exkluzívne disky BMW Individual a ušľachtilé prahové lišty BMW Individual kompletizujú jadro ponuky BMW Individual. Takzvaná kompozícia BMW Individual spája jednotlivé komponenty ako koženú výbavu BMW Individual, strop karosérie BMW Individual, interiérové lišty BMW Individual, volant BMW Individual a prahové lišty BMW Individual do harmonickej ponuky.

Celkový zážitok z BMW Individual je viac, než len súčtom jednotlivých prvkov. Ak sa človek rozhodne pre nejaké lakovanie BMW Individual alebo čalúnenie BMW Individual, dostane k nim aj exkluzívne prahové lišty s nápisom „BMW Individual“. Pri ďalších prvkoch ako sú disky BMW Individual a volant BMW Individual sa označenie BMW Individual dostáva priamo na konkrétny prvok ako pečať záruky vyberaného vkusu zákazníka. Jedno označenie BMW Individual však zostáva vyhradené výlučne pre BMW radu 7: nápis BMW Individual na ozdobnej lište na zadnej časti auta.

„Manufaktúra BMW Individual“

Manufaktúra BMW Individual nie je ani tak miesto ako skôr výraz pre tvorbu exkluzívnych unikátov zhotovených na mieru s akceptovaním absolútnej orientácie na zákazníka. Manufaktúra BMW Individual spĺňa požiadavky, ktoré prekračujú ponuku kolekcie BMW Individual. So starostlivosťou a precíznosťou sa tu pristupuje ku každému – aj tomu najčudnejšiemu – želaniu zákazníka, pokiaľ to neporušuje požiadavky bezpečnosti, charakter značky alebo neodporuje zákonom. V manufaktúre BMW Indvidual sa zákazník stáva návrhárom. Pri realizácii svojho individuálneho BMW radí zákazníkovi tím špecialistov. Tak vznikne unikát, ktorého individuálny charakter je vyjadrený jedinečným spôsobom. Táto individualita je pritom tak mnohotvárna ako sú mnohotvárni samotní zákazníci.

Na individualizáciu exteriéru v manufaktúre BMW Individual možno využiť vyše 100 exteriérových farieb na sklade. Zákazník si môže namiešať aj vlastný farebný odtieň alebo vymyslieť ručne maľované linky (coachline). Bolo realizované už aj neobvyklé dvojfarebné lakovanie karosérie.

V interiéri si môže zákazník manufaktúry BMW Individual vybrať z hociktorého prvku kolekcie BMW Individual a na vlastnú žiadosť si ho nechať prispôsobiť. V popredí tu stojí nielen individualizácia ako napríklad potiahnutie kožou celého interiéru vrátane batožinového priestoru, ale aj personalizácia ako umiestnenie loga či vlastných iniciálok na prahové lišty, prístrojovú dosku, opierky hlavy alebo slnečné clony. Dokonca aj zákazníkmi prinesené materiály ako drevo z vlastného stromu alebo koža z lososa sa môžu integrovať do interiéru. Automobil tu je priestorom pre osobnú kreativitu zákazníkov. Experti manufaktúry BMW Individual majú skúsenosti a know-how na splnenie takmer každého želania.

Akčné modely a kooperačné projekty BMW Individual

Luxus nie je stále luxus. Manufaktúra BMW Individual vyvíja v pravidelných intervaloch akčné modely, ktoré sú orientované na určitú skupinu zákazníkov a obsahujú mimoriadny rozsah výbavy. Okrem toho tu vznikajú unikáty a limitované edície v kooperácii s inými firmami. Tieto projekty, napríklad v spolupráci so slávnou hodinárskou firmou Girard Perregaux, so známym výrobcom koncertných krídel Steinway & Sons či so špecialistom na striebro ROBBE & BERKING, nie sú len vývesným štítom, ale aj obdivuhodným dôkazom pre odbornú zdatnosť manufaktúry BMW Individual. Stretnutie dvoch svetov v tvorivej atmosfére vytvára možnosti pre prekročenie hraníc a posúvanie výnimočnosti. Výsledok je etalónom a inšpiráciou pre vývojárov a rovnako aj zákazníkov. Tieto akčné modely sú symbolické pre základy BMW Individual, to znamená pre orientáciu na zákazníka v tej najvyššej forme.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama