/
/
/
BMW i a Garage Italia Customs predstavujú v Paríži BMW i3 a BMW i8 Garage Italia CrossFade

BMW i a Garage Italia Customs predstavujú v Paríži BMW i3 a BMW i8 Garage Italia CrossFade

Reklama

Výsledkom spolupráce medzi BMW Group Design a Garage Italia Customs je dvojica konceptov vozidiel v inovatívnom farebnom a materiálovom prevedení, vychádzajúca z aktuálnych modelov BMW i. BMW i3 Garage Italia CrossFade a BMW i8 Garage Italia CrossFade sa predstavia 30. septembra 2016 na autosalóne Mondial de l ʼAutomobile v Paríži. Jedinečné farebné prevedenie bude pre obidva modely k dispozícii od začiatku roka 2017.

Spoločným rysom obidvoch konceptov je špecifická štruktúra povrchu, ktorá stelesňuje inovatívny charakter vozidiel BMW i3 a BMW i8. Hlavným motívom je originálna maliarska technika, ktorá vznikla koncom 19. a začiatkom 20. storočia, a vyznačuje sa nezameniteľným štýlom.

„ Lapo Elkann je priekopníkom v prepájaní módy, automobilov a dizajnu. Ako dizajnér považujem práve tento prístup za veľmi vzrušujúci, “ vysvetľuje Adrian van Hooydonk, riaditeľ BMW Group Design.  „ S BMW i sme prekonali pôvodné obmedzenia automobilového dizajnu, a to použitím úplne nových materiálov. Aj preto progresívna expresivita edície Garage Italia CrossFade dokonale ladí s modelmi BMW i3 a BWM i8. “

Dizajn koncepčných vozidiel predstavených v Paríži spočíva v optickom miešaní rôznych farieb. Táto technika, známa ako pointilizmus, sa začala používať už koncom 19. storočia. Na vytvorenie celkového efektu využíva malé farebné body, ktoré sa vzájomne nemiešajú, ale sú umiestnené tesne vedľa seba. Presne navrhnuté rozloženie a veľkosť jednotlivých bodov zaplní celý priestor a vytvorí harmonický prechod z jednej farby do druhej.

Pri modeli BMW i8 Garage Italia CrossFade prechodom medzi metalickými farbami Protonic Blue a Protonic Dark Silver kopíruje línie a povrchy karosérie. Aj z tohto dôvodu majú sivé body tvar trojuholníka. Výsledok je veľmi dynamický – zdôrazňuje športový charakter tohto plug-in hybridného vozidla. Základnou farbou je modrá Protonic Blue, na ktorej je umiestnený film s potrebnou šablónou. Po nanesení metalickej farby Protonic Dark Silver vzniká výsledný farebný efekt. Aj vo vnútri modelu BMW i8 Garage Italia CrossFade dochádza k prechodu od tmavostriebornej v prednej časti do svetlomodrej v zadnej časti. V interiéri je použitá koža Foglizzo v kombinácii s perforovanou Alcantarou.

V prípade BMW i3 Garage Italia CrossFade je prechod z jednej farby do druhej orientovaný vertikálne. Množstvo modrej farby smerom nahor plynulo klesá a farba na prednej kapote a streche prechádza do sýto čiernej. Postupný farebný prechod je riešený priehľadnou fóliou potlačenou kruhovými bodmi, ktoré sa smerom nahor zväčšujú. Podobný farebný motív je použitý aj v interiéri, kde je použitá kvalitná látka v kombinácii s Alcantarou. Základnou farbou je v obidvoch prípadoch modrá metalíza Protonic Blue, voliteľne k dispozícii pre modely BMW i3 vybavené akumulátorom zväčšeným na 94 Ah.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama