/
/
/
BMW a Kith vytvorili exkluzívnu špeciálnu edíciu nového modelu BMW M4 Competition Coupé.

BMW a Kith vytvorili exkluzívnu špeciálnu edíciu nového modelu BMW M4 Competition Coupé.

Reklama

Iba niekoľko týždňov po svetovej premiére predstavuje divízia BMW M veľmi špeciálnu edíciu modelu BMW M4 Competition Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 234 g/km). Verzia BMW M4 Competition x KITH limitovaná na 150 kusov vznikla v spolupráci s newyorskou lifestylovou značkou Kith a dostala výnimočné dizajnové prvky interiéru a exteriéru. Divízia BMW M GmbH prevzala náboj od mladej a vplyvnej módnej scény a prepracovala ho v spolupráci s moderným umelcom menom FUTURA 2000. Pre zakladateľa spoločnosti Kith a zároveň priaznivca značky BMW, Ronnieho Flega, znamená táto spolupráca uzatvorenie emocionálneho kruhu. Verziu BMW M4 Competition x KITH si možno vopred objednať od 23. októbra. Spoločnosť Kith v tom čase prinesie do všetkých svojich kamenných aj online obchodov 96-kusovú kolekciu exkluzívne vytvoreného oblečenia a doplnkov.

„Sledovanie aktuálneho vývoja moderných trendov pouličnej módy (street style) je súčasťou nášho prístupu k rozvoju značky BMW,” vysvetľuje Jens Thiemer, senior vicepresident pre zákazníkov a značku BMW. „So svojimi myšlienkami a so značkou Kith je Ronnie Fieg jedným z najvýznamnejších myšlienkových a názorových lídrov vo svete módy, lifestylu a luxusu. Naša spolupráca s Ronniem a s jeho vplyvnou značkou bude pozitívnou hybnou silou pre BMW pri objavovaní nových cieľových skupín.”

„Nie je to prvý raz, keď divízia BMW M GmbH predstavila limitovanú edíciu niektorého z našich vozidiel ako súčasť exkluzívnej spolupráce,” dodáva Markus Flasch, výkonný riaditeľ BMW M GmbH. „Spojenie s Ronniem Fiegom a značkou Kith je pre divíziu BMW M GmbH veľkou príležitosťou na premostenie priestoru medzi pôvodným BMW M3 a naším novým BMW M4 Competition Coupé zo šiestej generácie tohto ikonického modelového radu. Umožňuje nám rozšíriť zásah o zaujímavé cieľové skupiny. Scéna pouličného oblečenia sa mení z kultúrneho fenoménu na globálny životný postoj a prináša novú a veľmi odlišnú značku exkluzivity do viacerých rozličných oblastí.”

„Všetko, na čom robíme v Kith, prichádza z autentického miesta,” vraví Ronnie Fieg, zakladateľ značky Kith. „Niektoré z mojich obľúbených spomienok z mladosti sa spájajú s návštevami môjho starého otca, kde sme jazdili na jeho vozidlách BMW z osemdesiatych rokov. Pamätám sa, že mal BMW E21 320i a že si veľmi cenil aj svoje BMW E30 M3. Tieto momenty veľmi vážne ovplyvnili moju vášeň pre značku BMW, takže spolupráca s nimi na tomto projekte akoby uzatvorila jeden kruh v mojom živote.”

Fieg nedávno získal svoj vlastný exemplár legendárneho modelu BMW E30 M3. A divízia BMW M GmbH spojila toto detailne pripravené BMW M3 prvej generácie s oficiálnym predstavením spolupráce, ktoré sa 23. októbra konalo v Kithovom obchode v Brooklyne. Spolu s ním sa predstavila aj najnovšia šiesta generácia vysoko výkonného vozidla. Rovnako ako Fiegovo vozidlo, aj BMW M4 Design Study by KITH má červený odtieň Cinnabar Red, ktorý sa pôvodne používal na BMW E30 M3. Tento odtieň sa už v bežnej ponuke modelov BMW nenachádza, no dostal sa špeciálne na BMW M4 Design Study by KITH, aby tak umocnil spojenie medzi oboma vozidlami. Označenie M4 Competition na veku batožinového priestoru nahradilo čierne logo Kith s pásikmi BMW M v rovnakom štýle. Toto logo sa v podsvietenej forme nachádza aj na opierkach hlavy na škrupinových sedadlách M Carbon a nápis Kith je vyšitý aj v čiernej koži opierok hlavy a na stredovej konzole.

Kožené poťahy s vyšitými nápismi, ktoré boli vybrané pre tento veľmi individuálny model, sa nachádzajú aj na čalúnení sedadiel Fiegovho vozidla BMW E30 M3. Tu má logo Kith s pásikmi BMW strieborné písmená, zatiaľ čo kapotu, veko batožinového priestoru a volant krášli špeciálna verzia vtedajšieho loga BMW, pričom namiesto BMW sa všade nachádza Kith.

Spájanie log je poznávacím znakom mnohých partnerstiev, ktoré značka Kith vytvorila s ostatnými globálne známymi spoločnosťami. No je to prvý raz, keď BMW nahradilo svoj znak znakom spolupracujúceho partnera. Spoločné logo vytvorené pre 150 vozidiel BMW M4 Competition x KITH pridáva extra kruh okolo kruhu BMW vo farbách BMW M, ktorými sú svetlomodrá, tmavomodrá a červená. Navyše sa tam ešte nachádzajú aj detaily so svetlými písmenami, ktoré sa zameriavajú na značku Kith a na spoluprácu. Na zadnej časti modelu BMW M4 Competition x KITH sa tiež objavuje čierne logo Kith s pásikmi BMW M. Vozidlá zo špeciálnej edície budú dostupné iba v matných odtieňoch farieb ako čierna Frozen Black, strieborná Frozen Dark Silver a biela Frozen Brilliant White, čím vzdávajú poctu najpopulárnejším farbám vtedajšieho BMW E30 M3.

Jedným z hlavných prvkov modelov zo špeciálnej edície je aj karbónová strecha Kith. Súčasťou tohto na požiadanie dodávaného prvku je aj sivý nápis Kith s pásikmi BMW M votkaný do povrchu strechy. V štandardnej výbave sa nachádzajú aj kompozitné brzdy M Compound s červenými strmeňmi a s logom M. Tie jasne vidno cez vysoko lesklé čierne dvojfarebné M kované disky kolies 826M s dvojitými lúčmi vo farbe Jet Black (vpredu s priemerom 19 palcov, vzadu s priemerom 20 palcov).

V interiéri modelu BMW M4 Competition x KITH sa nachádzajú trojfarebné škrupinové sedadlá M Carbon s ozdobami BMW M svetlomodrej a červenej farby, ktoré na čiernej koži Merino vytvárajú príťažlivý výsledok. Rovnako ako v BMW E30 M3 Ronnieho Fiega, nápis Kith je všitý do čiernej kože predných a zadných opierok hlavy a na stredovú lakťovú opierku modelu BMW M4 Competition x KITH. Na stredovej konzole sa nachádza aj exkluzívny znak s logom Kith a s pásikmi BMW M. Podsvietené logo M na predných opierkach má aj nápis Kith.

Modely špeciálnej edície BMW M4 Competition x KITH majú rovnaké technické vlastnosti ako model BMW M4 Competition Coupé. Nový radový 6-valcový motor pochádza z vysokootáčkovej formy BMW M GmbH a využíva najmodernejšiu technológiu M Twin Power Turbo, ktorá mu pomáha dosahovať výkon 375 kW (510 k) a krútiaci moment 650 Nm. Výkon prenáša na kolesá štandardne dodávaná 8-stupňová prevodovka M Steptronic so softvérom Drivelogic. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá iba 3,9 sekundy, rýchlosť 200 km je na tachometri za 12,5 sekundy. Okrem klasického pohonu zadných kolies si možno BMW M4 Competition x KITH, rovnako ako BMW M4 Competition Coupé, objednať aj s pohonom všetkých kolies M xDrive.

Okrem štandardnej výbavy modelu BMW M4 Competition Coupé a na mieru vytvorených prvkov zo spolupráce so spoločnosťou Kith sa dajú špeciálne modely objednať s výberom ďalších doplnkov. Do štandardnej výbavy sa dostali aj položky ako kompozitné brzdy M Compound, M kované disky kolies a škrupinové sedadlá M Carbon, balík exteriérových doplnkov M Carbon, laserové svetlomety BMW Laserlight a doplnky svetiel Shadowline z ponuky BMW Individual. Rovnako tak aj karbónové interiérové lišty Carbon Fibre a ovládače s galvanickým povrchom. Dodávky limitovanej edície modelu BMW M4 Competition x KITH sa začnú v lete 2021.

Jediný model pre celú SR bude k dispozícii u predajcu Auto Palace v Bratislave.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama