/
/
/
BMW 3.0 CSL Hommage. Elegantné pretekárske vozidlo.

BMW 3.0 CSL Hommage. Elegantné pretekárske vozidlo.

Reklama

BMW Group na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 22. mája 2015 predstaví nové BMW 3.0 CSL Hommage. Toto vozidlo je poctou dizajnérskeho tímu BMW nadčasovému a kultovému coupé zo 70. rokov – BMW 3.0 CSL. Koncept BMW 3.0 CSL Hommage nadväzuje na konštrukčné princípy svojho predobrazu najmä v oblasti nízkej hmotnosti a výkonnosti. Odkazuje na pôvodný charakter, ktorý však prepája s najmodernejšími materiálmi, a práve tie ho posúvajú do súčasnosti. Toto spojenie je neobyčajne vzrušujúce.

Exkluzívny, sebavedomý, športový: vonkajší dizajn.
Z dizajnu BMW 3.0 CSL Hommage je zrejmá čistá dynamika. Karoséria disponuje aerodynamickými plochami, výraznými blatníkmi kolies a neprehliadnuteľnými spojlermi na streche a v zadnej časti. Prepracované povrchy a plochy vyjadrujú dynamiku a jedinečnosť, uhlíkové kompozity použité na spodnej časti vozidla symbolizujú dôraz na minimalizáciu hmotnosti.

Elegantný purizmus: dizajn interiéru.
Výrazne redukovaný interiér BMW 3.0 CSL Hommage evokuje znižovanie hmotnosti nie len opticky, ale tiež hmatateľne. Vo vnútri sú len absolútne nevyhnutné prvky a každý je navrhnutý s dôrazom na prvotriednu kvalitu a funkčnosť. Hommage ukazuje mimoriadnu technickú prepracovanosť a dokonalosť spracovaním jednotlivých detailov a použitými materiálmi. Rovnako ako zvonka, aj vo vnútri BMW 3.0 CSL Hommage je jasne viditeľný dôkaz nízkej hmotnosti, športového ducha a elegancie.

Zdroj: BMW

Prečítať celý text

Reklama